CRNO-BELI SRUŠILI "PONOS IZRAELA" Partizan dodao gas u poslednjoj četvrtini, savladao Makabi i upisao drugu pobedu u Evroligi

22:05 | 17-10-2024

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi Tel Aviv u meču 4. kola Evrolige sa 91:79 (28:27, 14:19, 24:18, 25:15)

KK Partizan

Makabi je sredinom prve deonice vodio 21:12, ali je posle prve četvrtine Partizan imao prednost - 28:27. Posle prvom poluvremena, u kom je imao čak 14 skokova više od Partizana, Makabi je vodio 46:42.

Posle 30 minuta Partizan je vodio 66:64, a meč je prelomio sredinom četvrte deonice.

Utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić" prisustvovali su bivši predsednici Partizana i legende srpske i jugoslovenske košarke Predrag Danilović i Vlade Divac.

Na tribinama je bilo po stotinak navijača Makabija i Partizana. Navijači Makabija su pred početak utakmice velikim aplauzom dočekali trenera Partizana Željka Obradovića.

Sterling Braun je predvodio Partizan ka pobedi sa 20 poena, Isak Bonga je dao 14, Frank Nilikina 12, a Ife Lundberg i Karlik Džons po 11. Levi Rendolf je bio najefikasniji u Makabiju sa 19 poena, Hasijel Rivero je dodao 15, Džejlen Hord 14, Roman Sorkin 11, a Tamir Blat 10.

U narednom kolu, sledeće srede, Partizan dočekuje Virtus.

MAKABI - PARTIZAN 79:91 (27:28, 19:14, 18:24, 15:25)

Hala: Aleksandar Nikolić

KRAJ!

39. minut - Stavlja tačku na ovaj meč Džons.

38. minut - Čini se da je sada sve gotovo. Poeni uz faul za Brauna, siguran i sa dodatnog bacanja za velikih osam razlike.

37. minut - Potpuno sam ostao je Nitiklina i pogodio za tri. Ponovo Partizan na maksimalnih "plus sedam".

36. minut - Dva penala Blata za "minus četiri".

34. minut - Partizan ima najveću prednost na meču, pogađa jedno bacanje Džons i sada je 70:77. Potpuno se ugasila igra Makabija.

32. minut - Nisu domaći iskoristili dva napada, a onda poentira Braun. Nakon toga trojka Lundberga za "plus šest".

31. minut - Ponovo dva plus jedan, sada Lundberga. Nakon pregledanog snimka sudije su okarakterisale ovo kao nesportski faul igrača Partizana i dobio je Makabi dva penala, pogodili su oba.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Trojka Bonge, pa poeni Kohena. Nastavljaju ekipe da se smenjuju u vođstvu. Za kraj četvrtine Dejvis pogađa uz faul, siguran i sa dodatnog bacanja. Vodi Partizan pred poslednjih 10 minuta.

29. minut - Serija četiri poena domaćih za povratak u vođstvo, Hoard zakucava.

28. minut - Poeni Dejvisa za "plus tri" Partizana.

26. minut - Hoard sada za dva i prednost Makabija - 57:55. Nakon toga trojka Brauna.

25. minut - Nitiklina za dva, pa trojka Blaza za novo izjednačenje.

24. minut - Greške Makabija i poeni Partizana. Nitikline za dva, a onda Sorkin za tri prekida loš period igre domaćih.

23. minut - Nesportski faul Rivera i penalima Džonsa ponovo je nerešeno, a onda Marinković vraća crno-bele u prednost.

22. minut - Poeni Vanje Marinkovića za "minus dva".

POLUVREME!

20. minut - Promašuje Sorkin polaganje, ali je Rivero tu da ispravi i vrati Makabi u prednost.

19. minut - Serija promašaja na obe strane, a onda poeni Rivera pod obručem za novo izjednačenje.

17. minut - Dva penala za Blata koji pogađa oba puta.

16. minut - Džons sada za tri, a onda dvojka Sorkina - 38:42.

15. minut - Trojka Nitikline, pa onda dvojka Džonsa za ekspresnih 0:5 gostiju.

14. minut - Džons je promašio zakucavanje, a onda došao do ofanzivnog skoka i ispravio sopstveni promašaj. Rendolf odgovara, takođe, nakon ofanzivnog skoka.

13. minut - Poeni Rendolfa u kontri za povratak Makabija u vođstvo. Pre toga dva penala pogodio je isti igrač. Nakon toga Džons za dva, a pa trojka ponovo Rendolfa.

12. minut - Nitiklina pogađa za dva i vodi Partizan na "plus tri".

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Sada Lundberg za tri i prvo vođstvo crno-belih.

9. minut - Poenima Lundberga nerešeno je posle dužeg vremena.

7. minut - Konsolidovali su se crno-beli, poeni Pokuševskog.

5. minut - Trojka sada i Blata za 18:12.

4. minut - Nova trojka Rendolfa, ali odgovara na isti način Bonga. Nakon toga Rivero poentira uz faul, siguran i sa dodatnog penala.

3. minut - Dosta poena na staru meča, sada i trojka Brauna, a onda nova dva poena Sorkina za izjednačenje.

2. minut - Makabi poentira preko Rendolfa za tri, a onda poeni Dejvisa.

1. minut - Prvi poeni na meču za Partizan preko Brendona Dejvisa koji pogađa sa poludistance.