PANTER UTIŠAO ARENU Zvezda pala u utakmici za infarkt, nema nepobedivih u Evroligi

22:32 | 18-10-2024

Košarka 1

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Areni od Barselone sa 98:94 posle produžetka u četvrtom kolu Evrolige!

Zvezda - Barsa

Ovo je prvi poraz Zvezde u elitnom takmičenju, pa sada obe ekipe imaju učinak 3-1.

Ekipi sa Kalemegdana presudio je Kevin Panter, koji je pogodio ključnu trojklu u produžetku za 96:93, a potom i ukrao loptu domaćem timu za konačan rezulztat. Doskorašnji kapiten Paertizana je meč završio sa 26 poena.

Panter je postigao uvodna četiri poena za Barsu, odnosno šest od prvih 11 za svoj tim i gosti su u 5. minutu imali plus 6 – 13:7.

Tada u igru ulazi Miloš Teodosić i sa nekoliko odličnih dodavanja donosi bolji igru Zvezde u napadu što se odražava i na semafor.

Brazilac Jago je u drugoj četvrtini hrabro krenuo na mnogo dominantnije igrače Barselone i pogurao je svoj tim do najvećih šest poena viška u 16. minutu – 39:33.

Održavali su domaći prednost sve do finiša poluvremena, kada je katalonski tim mini serijom 4:0 izjednačio i Zvezdi „ostavio“ poslednji napad. Imali su crveno-beli dve sekunde za poslednji napad i pogodili su za tri poena! Odnosno, Kodi Miler-Mekintajer bukvalno u poslednjem trenutku za vođstvo ekipe Janisa Sferopulosa sa poluvremenu – 47:44.

KK Crvena zvezda Marko Metlaš/Alo

Barselona pravi seriju 10:2 na početku drugog poluvremena za 54:49 u 24. minutu, ali uzvratila je Zvezda posle tajm auta serijom 10:0.

Pred ulazak u poslednji kvartal crveno-beli su imali +3.

Igra nerava do kraja, jasno je bilo da će biti drame. I jedni i drugi su se mučili u napadu, vodili su i jedni i drugi, a gosti su stigli do 78:77 posle trojke Satoranskog iz ugla na ulasku u poslednja tri minuta utakmice.

Kalinić je bio glavni u napadima Crvene zvezde, a upravo je nad njim dosuđen nesportski faul Laprovitole zbog kog će se sigurno buniti iz Barselone. Veseli i Kalinić su pokazivali klasu u finišu, a očekivali smo i penal završnicu.

Na 26 sekundi do kraja mrtva lopta pri rezultatu 82:81 za Zvezdu, posle neverovatnog duela Bolomboja i Veselog, lopta je bila na kraju za Zvezdu, a nakon greške za zapisničkim stolom bunio se Penjaroja nakon čega je dobio tehničku grešku!

Kenan nije pogodio, a ispostavilo se da je lopta za Barselonu pošto Zvezda nije uspela da prevede loptu za 8 sekundi!

Panter je uzeo stvar u svoje ruke i pogodio trojku za 82:84! Zvezda je imala 10 sekundi, a Jago dos Santos je izjednačio na 84:84 posle sjajnog ulaza, ali je ostavio Barseloni pet sekundi!

Igralo se na Pantera koji je promašio tešku trojku preko ruke, pa smo otišli u produžetak u kom je ponovo centralna figura bio bivši kapiten Partizana.

U narednom kolu Zvezda gostuje Realu, dok Barselona dočekuje Asvel.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 94:98 (25:26, 22:18, 19:19, 18:21, 10:14)

Hala: Arena

Sudije: Lotermozer, Rosi, Caruha

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer 7, Kenan 3, Teodosić 3, Mitrović 9, Lazić, Kalinić 19, Dobrić 2, Bolomboj 11, Daum 10, Gedraitis 6, Nedović 1, Jago dos Santos 23

Barselona: Panter 26, Anderson 2, Veseli 19, Brizuela 6, Metu, Satoranski 11, Ernangomes 11, Nunjes 1, Fal, Laprovitola 9, Abrines, Parker 13

Produžetak:

Kraj! Poraz Zvezde od Barselone 94:98!

45. minut - Nedović pravi faul u napadu. Zvezda u ogromnom problemu! Gedraitis je zasrljao na koš posle dobre odbrane. Na sreću, lopta je i dalje za Zvezdu. Sada je baš potrebna trojka, ali vremena je malo. Tačno 9,4 sekunde. Jago je fauliran, pogodio je jedno od dva bacanja. Panter trči kontru i rešava pitanje pobednika!

44. minut - Trojka Laprovitole - 93:93! Panter pogađa još jednu trojku i na 54 sekunde do kraja Barselona vodi 96:93!

43. minut - Odbranila se Zvezda, a onda Jago pogađa dva bacanja!

42. minut - Trojka Pantera, a onda i Parkera. Ma neverovatni Jago donosi novo izjednačenje Zvezdi! Tri minuta do kraja rezultat je 90:90!

41. minut - Teodosić ne pogađa za tri, ali tu je Kalinić na ofanzivnom skoku, promašio je oba bacanja. Iskupio se Kalinić i pogodio za dva u narednom napadu.

Četvrta četvrtina:

Panter promašuje šut za tri! Idemo u produžetak!

40. minut - Spektakularan finiš i borba Bolomboja i Veselog za loptu. Skakaće za loptu, a ostalo je samo 26 sekundi do kraja. Ovo je situacija koja može da prelomi utakmicu. Bolomboj dolazi do lopte. Tehnička za klupu Barselone. Ajzea promašuje bacanje. Barselona ima napad za pobedu! Trojka Kevina Pantera i Barselona vodi 84:82! Do kraja je ostalo 10 sekundi! Jago pogađa za dva, nerešeno je! Do kraja četiri sekunde!

39. minut - Jago siguran sa linije penala. Laprovitola polovičan sa linije penala.

38. minut - Nesportska je dosuđena Laprovitoli. Kalinić je pogodio jedno od dva bacanja. Dva minuta do kraja rezultat je 80:80!

37. minut - Veseli pogađa sa polu-distance i donosi izjednačenje Barseloni. Jako važan pogodak Kalinića. Trojka Satoranskog, gosti vode 78:77!

36. minut - Jago nastavlja da blista, 13. njegov poen. Veseli polovičan sa linije penala.

35. minut - Monstruozno zakucavanje Džeola Bolomboja! Pet minuta do kraja Zvezda vodi 73:72.

34. minut - Mitrović poentira nakon ofanzivnog skoka posle promašaja Teodosića.

33. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Mitrovića koji pogađa uz faul. Trojka Kevina Pantera - 69:70

32. minut - Ponovo crveno-beli napadački loše otvaraju četvrtinu i Barselona vodi 67:66.

31. minut - Izgubljena lopta za Zvezdu, Panter dolazi do koša u kontri.

Treća četvrtina:

30. minut - Brizuela pogađa za tri. Tehičku grešku je dobio Panter. Kraj treće deonice, Zvezda vodi 66:63.

29. minut - Rapsodija Zvezde, sada je Bolomboj pogodio za tri - 65:56!

28. minut - Panter prekida seriju crveno-belih, deseti poen bivšeg kapitena Partizana. Nova trojka neverovatnog Dauma.

27. minut - Mekintajer ide do samog kraja, serija Zvezde 10:0!

26. minut - Fenomenlna rola Dauma, blista u drugom poluvremenu.

25. minut - Sada Kalinić postiže trojku i Zvezda opet vodi - 55:54!

24. minut - Ide Barsleona na +5, Sferopulos primoran da zatraži tajm-aut. Trojka Dauma, jako važan koš za domaće.

23. minut - Ima Zvezda velikih problema u napadu, a Satoranski stiže do svog osmog poena.

22. minut - Sada Laprovitola pogđa za tri i Barselona vodi 50:47. Loš nastavak susreta košarkaša Zvezde.

21. minut - Trojka Parkera na startu drugog poluvremena.

Druga četvrtina:

20. minut - Mekintajer pogađa trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, Zvezda vodi 47:44!

19. minut - Problem za Zvezdu, treći faul Bolomboja. Kakav koš Kalinića iz teške pozicije u poslednjim trenucima napada.

18. minut - Mini serija Barselone, za dva pogađa i Džabari Parker. Trojka Gedraitisa, da se odbije nalet rivala.

17. minut - Koš za goste posle dugo vremena, precizan je Ernangomez.

16. minut - Jago dos Santos igra utakmicu sezone, sada je pogodio za dva posle odličnog prodora. Raste Zvezdina prednost.

15. minut - Luka Mitrović poentira - 37:33. Idemo na novi tajm-aut.

14. minut - Jago se razigrao, sada pogađa uz faul. Siguran je i sa linije penala. Trojka Gedraitisa, Zvezda vodi 35:33.

13. minut - Pukla je Zvezdina odbrana i Laprovitola dolazi do lakih poena. Sferopulos zove tajm-aut.

12. minut - Veseli vraća vođstvo Barseloni. Čeh je sa deset poena prvi dvocifreni igrač.

11. minut - Rastrzana igra na obe strane na startu drugog kvartala.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Barselona vodi 26:25.

9. minut - Pogađa Jago još jednu trojku i to u poslednjoj sekundi napada, ali vraća Satoranski.

8. minut - Veseli pogađa oba bacanja i već ima šest poena. Nova trojka za Zvezdu, ovoga puta Jago.

7. minut - Trojka Nikole Kalinića, Zvezda vodi po prvi put. Veseli snažno zakucava. Teodosić pogađa za tri i traži još veću podršku sa tribina!

6. minut - Barselona vodi 15:13. Idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Sjajna saradnja Teodosića i Mekintajera za lake poene Zvezde. Novi sjajan pas Tea, sada Bolomboj zakucava.

4. minut - Nervozan start crveno-belih koji već imaju tri izugubljene lopte. Miloš Teodosić ulazi na teren.

3. minut - Kenan pogađa trojku u ranoj fazi napada, ali uzvraća Parker istom merom.

2. minut - Prve poene za Zvezdu postiže Bolomboj, a Panter stiže do novog koša. Odlično su gosti otovorili utakmicu.

1. minut - Loš prvi napad Zvezde, Daum gubi loptu, a Panter poentira u kontri. Još jedna izgubljena lopta za domaće i Barsa vodi 4:0.

19.24 - U centru pažnje će između ostalih biti i Kevin Panter koji je u dresu Partizana vodio žestoku bitku sa crveno-belima.

19.00 - Tradicija nije na strani košarkaša Zvezde, pošto je Barselona slavila na poslednjih 11 mečeva. Crveno-beli su poslednji put trijumfovali sada već daleke 2017. godine.

18.58 - Očekuje se da Arena bude ispunjena do poslednjeg mesta. Dva sata pred početak meča već se prave redovi ispred dvorane.

Arena Alo

18.56 - Zvezda nije mogla da poželi bolji start Evrolige, pošto ima sve tri pobede, dok je Barselona na skoru 2-1.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.