KAKVA LUDNICA U ISTANBULU Efes nakon ogromnog preokreta srušio Olimpijakos

22:04 | 18-10-2024

Velika pobeda

kk efes

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Olimpijakos sa 91:89 u četvrtom kolu Evrolige.

Viiđena je spektakularna utakmica u Istanbulu. Olimpijakos je na fantastičan način počeo meč i već posle prve deonice imao 12 poena prednosti. Ipak, domaćin je počeo da topi tu razliku pre svega zahvaljujući raspoloženom Šejnu Larkinu i na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom.

U nastavku je viđena velika borba. Gosti su uglavnom vodili, a onda je usledila serija Efesa 7:0 i Efes je na tri i po minuta do kraja prvi put na meču došao do vođstva.

Do kraja je viđena prava drama, Furnije je imao šut za produžetak, ali je promašio i Efes je zabeležio veliku pobedu.

Oba tima sada imaju učinak 2-2. Efes će u narednom kolu gostovati Milanu, dok Olimpijakos ide u Minhen, gde će se sastati sa Bajernom.