ZVEZDA PREŽIVELA PAKAO "MORAČE" Utakmica tri puta prekidana, crveno-beli u neviđenoj drami izvukli važnu pobedu protiv Podgoričana

21:36 | 21-10-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u petom kolu ABA lige rezultatom 75:73

KK Budućnost

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Budućnost u Podgorici rezultatom 75:73 (16:17, 17:20, 19:21, 23:15), u petom kolu ABA lige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Nemanja Nedović sa 24 poena, dok je Kodi Miler-Mekintajer zabeležio 13 poena, sedan skokova i sedam asistencija.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Mekinli Rajt sa 20 poena.

Zvezda je četvrtom mestu na tabeli ABA lige sa učinkom 3-2, dok je u Budućnost posle četiri pobede večeras zabeležila prvi poraz.

KK Budućnost ABA liga Filip Roganović

Crveno-beli u narednom kolu ABA lige gostuju Zadru, a pre toga će igrati utakmicu Evrolige protiv Reala u Madridu.

Budućnost će se u sledećem kolu sastati sa Cedevita Olimpijom.

Utakmica je u više navrata bila prekinuta, u četvrtoj četvrtini prekid je trajao 20 minuta, pošto su sudije i igrači napustili teren dok se nije ispraznio deo tribina sa domaćim navijačima.

Bilo je nekoliko manjih prekida, pre svega zbog neprimerenih povika sa tribina, upućenih Nemanji Nedoviću, dok je prvi čovek Zvezde Željko Drčelić udaljen je sa meča u trećoj četvrtini.

Budućnost - Crvena zvezda (73:75)

Hala: Morača (Podgorica)

Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Josip Radojković (Hrvatska), Denis Hadžić (Hrvatska)

Budućnost: Sulajmon, Ilić, Megi, Slavković, Tanasković, Ferel, Jovanović, Drežnjak, Omić, Rajt, Azubike, Kamenjaš

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer, Kenan, Teodosić, Mitrović, Lazić, Kalinić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Plavšić, Nedović, Dos Santos

Kraj! Pobeda crveno-belih!

40. minut - Neviđena drama!

36. minut - Nastavljena je utakmica! Novi poeni Rajta, a prvi posle prekida u "Morači" (67:68)

Sudije su otišle u svlačionicu dok se ne isprazni deo dvorane!

35. minut - Kakva trojka Nemanje Nedovića! (68:65)

33. minut - U naletu je Nemanja Nedović! Mekintajer je pogodio sa linije penala (62:62)

31. minut - Sigurni poeni Plavšića, potom postiže koš i Solomon, pa trojka Nedovića! (60:57)

30. minut - Slavković je na liniji penala, ali nije uspeo da pogodi oba, već jedno, a onda u poslednjoj sekundi Rajt pogađa trojku! (58:52)

29. minut - Rajt ostaje sam i pogađa, ali onda ponovo Nemanja Nedović! (54:50)

28. minut - Tanasković je uspeo da pogodi oba slobodna bacanja, a onda je i Omić nekako uspeo da ugura loptu u koš (50:45)

27. minut - Povredio se Bolomboj! Nezgodno se oslonio na nogu, pao na pod i uhvatio se za koleno. Uz pomoć saigrača je napustio parket.

26. minut - Na liniji penala je ponovo Kalinić, ali je omašio oba (46:42)

25. minut - Prave seriju košarkaši Budućnosti, moraće tajm-autom da reaguje Sferopulos! (46:40)

23. minut - Nastavlja Bolomboj sa sjajnim partijama, a onda i trojka Kenana za prednost Zvezde! (39:40)

22. minut - Na liniji penala je Kalinić, pogodio je oba (39:35)

21. minut - Kamenjaš je pogodio na otvaranju drugog poluvremena (39:33)

20. minut - Pogodio je Teodosić važan šut (37:32)

16. minut - Sulamon je pogodio novu trojku! Podgoričani imaju dvocifrenu prednost! Novi tajm-aut Sferopulosa (30:20)

13. minut - Mekinli Rajt otvara drugu deonicu poenima posle ulaza. Posle promašaja za tri, Giedraitis hvata loptu i trči kontru, dodaje do Nedovića koji dolazi do novih lakih poena i smanjuje prednost domaćih (22:18)

8. minut - Đorđije Jovanović postiže trojku i čuva prednost. Igra se brzo na obe strane terena (12:10)

5. minut - Tanasković je ostao sam. Rašid Sulamon ga je odlično video i nekadašnji košarkaš Igokee donosi izjeednačenje svom timu ispod koša (7:4)

2. minut - Mnogo promašaja na obe strane. Promašuje Kenan šut za tri poena, na drugoj strani Kamenjaš ne koristi napad

1. minut - Počela je utakmica!

18:15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču petog kola regionalne ABA lige između Crvene zvezde i Budućnosti. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Podgorice.