Košarka 0

Crvena zvezda je poražena od Reala u Madridu, ali... Desila se greška koja nije smela

Valter Tavares

Međutim napravljen je skandal kakav Evroliga ne pamti, Valter Tavares je igrao sa pet ličnih grešaka.

Naime, u drugoj četvrtini je napravio očigledan faul u napadu nad Nikolom Kalinićem i zaradio, u tom trenutku, drugu ličnu grešku.

Ne samo da je sudija posle dosuđenog prekršaja pokazao prstima leve ruke broj „2“ prema zapisničkom stolu (Tavares je „22“, Musa „13“), već je i trener Ćus Mateo momentalno izveo svog centra iz igre na 4:28 do kraja prvog poluvremena.

Međutim, zapisnički sto je taj prekršaj Tavaresa pripisao Džananu Musi, pa je centar Reala u drugo poluvreme ušao sa jednom ličnom i, potom, zaradio samo drugu, treću i četvrtu. Kako se to dogodilo znaju samo ljudi koji su sedeli između dve klupe na utakmici 5. kola Evrolige, koja ruku na srce ne bi imala drugačiji ishod ni da je dominantna figura evropske košarke isključena iz igre sa pet ličnih na 4:31 do kraja susreta.