CRVENO-BELA RAPSODIJA U KRCATOJ ARENI Zvezda razbila Asvel na otvaranju Evrolige

20:47 | 05-10-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Areni Asvel sa 94:73 u prvom kolu Evrolige

Zvezda razbila Asvel
FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/ bg

Meču su prisustvovali najbolji teniser svih vremena Novak Đoković, kao i reprezentativac Srbije Boriša Simanić. Atmosfera je bila sjajna, Arena krcata, pa su igrači nošeni sjajnom podrškom dobili dodatni vetar u leđa.

Odigrali su crveno-beli sjajan meč od početka do kraja i zasluženo upisali ubedljiv trijumf.

Zvezda je meč otvorila rafalnom paljbom i postigla čak sedam trojki u prvoj četvrtini. Već sredinom prve četvrtine Zvezda je stekla dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do kraja.

U prvom poluvremenu prednjačili su  Gedraitis sa 14 (4/4 za tri), Nejpir sa 13 (3/5 za tri) i Simonović (2/2 za tri) sa 10 poena.

Zvezda je silovito otvorila treći kvartal i došla do 25 poena prednosti. Ipak, onda je došlo do pada u igri i gosti su uspeli da uhvate kakav takav priključak, pa se pred ulazak u poslednjih 10 minuta ušlo sa 14 poena prednosti za crveno-bele.

Domaći nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje i do kraja utakmice odigrali su onoliko koliko je bilo potrebno da održe sigurnu prednost, koja nijednog trenutka nije bila manja od plus 14.

Zvezda je trojke šutirala 17/34, najefikasniji je bio Najpir sa 21 poenom (5/8 za tri), Gedraitis je dodao 17 (4/7 za tri), Simonović 14, a Nedović 12 uz po 3 skoka i asistencije. U Asvelu se istakao nekadašnji kapiten Partizana Žofri Lovernj sa 18 poena (2/5 za tri) uz 6 skokova, a po 13 su upisali Majk Skot, Timote Luvavu i Nando De Kolo.

Crveno-beli 13. oktobra gostuju Žalgirisu, a Asvel dan ranije dočekuje Partizan.

CRVENA ZVEZDA - ASVEL 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Fernando Roša, Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusjak

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 3, Hanga 7, Mitrović 9, Lazić 6, Simonović 14, Nejpir 21, Tobi, Ilić 5, Nedović 12, Giedraitis 17, Kuzmić.

Asvel: Skot 13, Li 7, Lovernj 18, Luvavu 13, Dalo, E. Džekson, De Kolo 13, Egbunu 7, Fal, Ndijaje, Jakov, F. Džekson 2.

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde na startu Evrolige!

39. minut - Sve je ovde rešeno, Zvezda vodi 90:73 na 90 sekundi do kraja.

37. minut - Loš posed Crvene zvezde, Hanga je ispalio loš hitac, potom je probao da se iskupi blokadom nad Luvavuom čime je sprečio kontru, ali je problem nastao kada je ofanzivni skok uhvatio Lovernj. Francuz je pogodio uz faul Teodosića, što je on energično proslavio. Navijači su počeli da mu zvižde. Tajm-aut uzeo je Duško Ivanović.

35. minut - Pet i po minuta do kraja Zvezda ima +16! Trojka Dalibora Ilića kojom je verovatno i definitivno rešeno pitanje pobednika.

33. minut - Nejpir trojkom prekida mini seriju gostiju! Odličan meč igra Šabaz, najefikasniji je igrač sa 21 poenom.

32. minut - Sada Nedović dolazi do koša, ponovo raste prednost Zvezde - 74:55!

31. minut - Prepela akcija Zvezde i laki poeni Simonovića!

30. minut - Košarkaši Asvela pokušavaju da uhvate priključak. Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 69:55!

29. minut - Ponovo se odbranila Crvena zvezda, a Hanga posle faula Egbunua realizuje dva slobodna bacanja i sada je to opet komotnih +19.

27. minut - Opustili su se košarkaši Zvezde, došlo je do manjeg pada u igri.

25. minut - Mini serija Asvela 62:43, Ivanović traži tajm-aut

24. minut - Trojka De Koloa kojom je prekinuta serija Zvezde.

23. minut - Odbranila se Crvena zvezda, a onda Simonović stigao do svojih prvih poena posle onih iz prve četvrtine. Sada je na 12 poena. Nova maksimalna prednost za Zvezdu.

21. minut - Nejpir je izvukao faul Lija i pogodio dva slobodna bacanja. Sada je on najefikasniji igrač na utakmici sa 15 poena.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 52:31!

19. minut - De Kolo pogađa dva od tri bacanja 46:29, a onda nova trojka sjajnog Gedraitisa 49:29

17. minut - Nova trojka Giedraitisa, rapsodija crveno-belih.

16. minut - Defanzivnka klinika na delu ekipe Duška Ivanovića.

15. minut - Fenomenalni Nejpir, a onda i Giedratis, Zvezda vodi 42:27!

14. minut - Sjajna igra Zvezde koja održava dvocifrenu prednost.

13. minut - Evo prve trojke Miloša Teodosića u dresu Zvezde, za erupciju oduševljenja u Areni.

12. minut - Puna dva minuta bez koša i jedni i drugi.

11. minut - Za razliku od starta prve četvrtine, na početku druge gledamo promašaje.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 29:18.

9. minut - Trojka Adama Hange, crveno-beli na +13!

8. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

7. minut - Prelep potez Šabaza Nejpira. Miloš Teodosić je ušao u igru, njegov debi za Zvezdu u Evroligi.

6. minut - Potpuna kontrola crveno-belih koji imaju dvocifrenu prednost.

5. minut - Ide Zvezda na +10!

4. minut - Pogađa i Giedraitis, sjajan početak Zvezde koja vodi 15:6. Ovo dugo nije viđeno, sada je i Nejpir pogodio trojku!

3. minut - Nova trojka za Zvezdu, već četvrta - 12:6.

2. minut - Sada Simonović pogađa za tri. Dobar početak crveno-belih.

1. minut - Asvel je realizovao prvi napad preko Lovernja. Branko Lazić postiže trojku za Zvezdu.

18.55 - U Areni je i Novak Đoković!

18.20 - Totalna konfuzija nastala je proteklih sat vremena oko toga da li večeras igraju Jago dos Santos i Šabaz Nejpir. Testiranje semafora zbunilo je mnoge, a prema zvaničnom protokolu dvojica Zvezdinih plejmejkera su u timu za večerašnji meč!

17.55 - U sastavu Zvezde neće biti sjajni Amerikanac Šabaz Nejpir najveće pojačanje u prelaznom, barem tako stoji na zvaničnom semaforu u "Štark areni".

17.51 - Crveno-beli su u prvom zvaničnom meču u sezoni kao gosti savladali Igokeu sa 81:63 i tako napravili odličnu uvertiru za meč sa Asvelom.

17.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Asvel. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal