KATASTROFA PARTIZANA U TEL AVIVU Crno-beli na otvaranju Evrolige ubedljivo poraženi od Makabija, bez rešenja za Lorenca Brauna

Košarkaši Partizana izgubili od Makabija u prvom kolu Evrolige rezultatom 96:81

KK Partizan
Aba liga Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana porazom su započeli novu sezonu u Evroligi.

Crno-beli su poraženi u Tel Avivu od Makabija rezultatom 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23).

Aleksa Avramović je bio najefikasniji u timu Partizana sa 24 poena. Panter je postigao 11, takođe i Doužer 11. Smailagić i Naneli su upisali po 10 poena. Kod domaćina Braun je postigao 22 poena, Sorkin 14, Nibo 14.

Domaći tim je u ranoj fazi stekao dvocifrenu prednost, koju je uspešno čuvao do kraja utakmice. Razigran je bio u uvodnim minutama bivši košarkaš Crvene zvezde Lorenco Braun, koji je ubacio 13 od prvih 16 poena svog tima.

Partizan je održavao priključak pre svega zahvaljujući Aleksi Avramoviću koji je za desetak minuta u igri do poluvremena postigao 20 poena. Ali, Aleksa nije bio dovoljan za crno-bele.

Domaći tim je većim delom meča koristio snagu u reketu i lako poentirao. Domaći su imali čak 15 ofanzivnih skokova, ukupno 34. Partizan je imao sedam ofanzivnih skokova, ukupno 26. Partizan je imao 16 izgubljenih lopti i sedam osvojenih, a Makabi 12 izgubljenih i 11 osvojenih. Domaći tim je imao čak 31 asistenciju, a Partizan 18.

Partizan u drugom kolu gostuje Asvelu, a Makabi putuje u Milan.

MAKABI - PARTIZAN (96:81)

Menora Mivtahim arena, Tel Aviv

Sudije: Migel Anhel Perez, Gitis Vilijus, Luka Kardum

MAKABI: Antonijus, Veb 3, Braun 22, Menko, Sorkin 14, Dibartolomeo 6, Rivero 11, Koen 2, Goldman, Nibo 14, Blat 8, Kolson 12, Kleveland 4. Trener: Oded Kataš

PARTIZAN: Ledej 5, Avramović 24, Koprivica 6, Panter 11, Smailagić 10, Jaramaz, Naneli 10, Trifunović 2, Anđušić, Doužer 11, Ponitka, Kaminski 2. Trener: Željko Obradović

40. minut - Ubedljiv poraz crno-belih!

37. minut - Ništa za rukom ne polazi igračima Partizana, pa im se smeši ubedljiv poraz

34. minut - Sorkin povećava na 84:60. Partizan se izgubio na startu posledne četvrtine.

33. minut - Veb je polovičan sa penala - 82:60.

32. minut - Katastrofa Partizana se nastavlja, preko 20 razlike za Makabi (81:60)

28. minut - Poeni Džejmsa Nanelija (69:56)

KK Partizan euroleagauebasketball.net

26. minut - Na liniji za slobodna bacanja je Pi Džej Doužer, pogađa oba Amerikanac (61:52)

24. minut - Rivero precizan, Partizan nikako da veže nekoliko dobrih odbrana (59:47)

22. minut - Kevin Panter pogađa važne poene za crno-bele (55:47)

20. minut - Na poluvremenu Makabi ima prednost od 55:43!

18. minut - Nikako Partizan da pronađe ritam u ovom meču

17. minut - Ponovo je tu Aleksa, pogađa sa linije penala (45:36)

16. minut - Aleksa Avramović je sada u dobroj seriji poena (45:33)

15. minut - Kolson nastavlja seriju Izraelaca, mora tajm-autom da reaguje Željko Obradović (43:28)

14. minut - Nestvarno igra Lorenco Braun, njegov 18. poen, pa onda Aleksa precizan sa linije penala (38:28)

13. minut - Sjajan Aleksa Avramović u kontri, Partizan se polako vraća (32:27)

12. minut - Nastavlja Lorenco Braun sa maestralnom partijom, teško Partizanova odbrana izlazi na kraj sa njim (32:24)

10. minut - Trojka Nanelija posle dužeg vremena za Partizan (27:16)

8. minut - Dvocifrena prednost za domaćina u ranoj fazi meča! (23:11)

7. minut - Novi poeni za igrače Makabija, odlično Izraelci igraju za sada (20:11)

5. minut - Prekida seriju Makabija Partizan (13:9)

4. minut -  Lorenco Braun pogađa novu trojku! (13:7)

2. minut - Trojka Kevina Pantera! A ponovo Lorenco Braun precizan za domaće (5:5)

1. minut - Lorenco Braun trojkom otvara utakmicu! (3:0)

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola Evrolige između Makabija i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Tel Aviva.