22:14 | 06-10-2023

Fenerbahče je u Istanbulu savladao Olimpiju iz Milana posle produžetka 85:82.

Gudurić doneo pobedu Feneru
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Bolje je počeo gostujući tim, koji je sredinom prve četvrtine stekao +10 – 18:8. Međutim, Fener je serijom 6-0 smanjio na -4 (23:19).

U drugoj četvrtini mnogo bolje defanzivno izdanje ekipe Dimitrisa Itudisa, koja je u tom periodu primila samo 12 poena i na poluvreme otišla sa prednošću 38:35.

Tu dobru igru preneo je turski tim i u treću četvrtinu, u kojoj su stekli +10 – 55:45. U poslednju četvrtinu Fenerbahče je ušao uz prednost od osam poena (62:54), ali Olimpija uspeva da serijom 15-6 povede 69:68 i meč uvede u egal. Na kraju, posle 40 minuta bilo je 76:76 i odluka je pala u produžetku.

Poene odluke postigao je Marko Gudurić koji je pogotkom sa linije slobodnih bacanja podigao prednost Fenera na 85:82. Ujedno, to je bio i jubilarni 2.000. poen srpskog reprezentativca u Evroligi.

Gudurić je meč završio sa 15 poena, po skokom i asistencijom, a najefikasniji u redovima pobednika bio je Skoti Vilbekin sa 19 poena. Na drugoj strani Nikola Mirotić zabeležio je dabl dabl od 27 poena i 11 skokova.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal