PARTIZAN SILAN U FRANCUSKOJ ASVEL zalutao u Evroligu, posle Zvezde razbili ih i crno-beli

21:43 | 12-10-2023

Košarkaši Partizana pobedili su na gostujućem parketu ASVEL sa 88:62 u drugom kolu Evrolige.

Partizan
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crno-beli sada imaju polovičan učinak, pošto su na startu elitnog takmičenja poraženi od Makabija.

Sa druge strane, ASVEL je nakon debakla od Crvene zvezde, doživeo novi ubedljiv poraz i već sada pokazao da nije tim koji može nečemu da se nada u Evroligi.

Prva četvrtina je bila prilično tvrda sa dosta grešaka na obe strane, ali je bilo primetno da je šampion ABA lige kvalitetniji tim.

Već u drugoj četvrtini Partizan slama otpor rivala. Razigrali su se Frenk Kaminski i Danilo Anđušić i crno-beli su stekli dvocifrenu prednost.

Sredinom drugog kvartala Panter je doživeo povredu, uhvatio se zadnju ložu, pa je morao da napusti parket. Ipak, pred kraj poluvremena vratio se u igru, pa su navijači Partizana mogli da odahnu.

U trećem kvartalu na terenu je postojao samo jedan tim. Sve je polazilo od ruke "parnom valjku" koji je u jednom momentu imao i 30 poena prednosti.

Četvrta deonica bila je odrađivanje posla. Domaći nijednog trenutka nisu uspevali da se koliko-toliko vrate u igru. Raspoloženi su u tim momentima bili Džejms Naneli i Alen Smailagić, pa su crno-beliu upisali ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Naneli sa 17 i Ledej sa 13 poena.

Na drugoj strani istakao se Frenk Džekson sa 16.

Iduće nedelje na programu je duplo kolo Evrolige, a Partizan će najpre u utorak ugostiti Barselonu, dok dva dana kasnije igra u Grčkoj protiv Olimpijakosa.

ASVEL - PARTIZAN 62:88 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16)

Hala: L'Astrobal (Lion)

Sudije: Lotermoser, Mogulkoč, Radojković

Asvel: De Kolo 4, Egbunu 6, Lovernj 3, Li 6, Luvavu 10, Dalo, Fal, Džekson E 5, Džekson F 16, Ndijaje, Skot 9, Jakov, Kaudi 3

Partizan: Koprivica 4, Ledej 13, Ponitka 2, Panter 11, Trifunović 3, Anđušić 8, Avramović 4, Doužer 6, Kaminski 8, Naneli 17, Smailagić 12

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana protiv Asvela.

38. minut - Panter ne pogađa trojku, a onda ni Trifunović nakon ofanzivnog skoka nije pogodio za dva.

37. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

35. minut - Nova trojka Partizana, druga za Nanelija, crno-beli vode 82:54!

33. minut - I Ponitka se upisuje u strelce posle nove kontre Partizana.

32. minut - Trojka Nanelija za prekid mini serije rivala.

31. minut - Asvel serijom 4:0 otvara četvrtu četvrtinu.

30. minut - Kraj treće četvrtine, crno-beli se poigravaju i vode 72:48.

28. minut - Rapsodija Partizana protiv rivala koji nije dostojan Evrolige.

27. minut - Partizan sjajno trči u tranziciji - Avramović koristi kontru - 38:65. Još jedna kontra Partizana, Naneli zakucava - 38:67.

26. minut - Naneli je uspešan sa linije slobodnih bacanja - 38:63.

25. minut - Smailagić poentira uz faul, Partizan na +23!

24. minut - Ledej se jako lepo snalazi i dolazi do novog pogotka.

23. minut - Ide Partizan na +20! Džekson pogađa neverotvanu trojku uz faul.

22. minut - Panter je fauliran na šutu za tri poena, realizovao je sva tri bacanja.

21. minut - Nervozno su i jedni i drugi otvorili drugo poluvreme.

20. minut - Vratio se Panter što je i najvažnija vest za navijače Partizana. Poluvreme, crno-beli vode 43:29.

19. minut - Jako loša igra domaćih i to koristi Kaminski koji je uz Anđušića sa osam poena najefikasniji u Partizanu.

18. minut - Loš napad Partizana, vreme je isteklo i to je lopta za francuski tim. Ali, i Asvel gubi loptu, pa crno-beli stižu do lakih poena u tranziciji.

17. minut - Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost, ali brine povreda kapitena Pantera.

16. minut - Mini serija domaćih koji smanjuju na -9. Obradović odmah reaguje tajm-autom. Da li se Panter povredio? Proklizao je sa loptom u rukama. Uhvatio se za zadnju ložu dok je ležao na parketu. Za to vreme Asvel postiže lake poene za 20:29.

15. minut - Trojka Trifunovića iz kornera, Partizan na +13.

13. minut - Ponovo sjajna odbrana Partizana. Panter pronalazi Anđušića koji sjajno finišira kontru i donosi prvu dvocifrenu prednost crno-belima

12. minut - Odlično Partizan otvara drugu četvrtinu i vodi 22:13.

11. minut - Poenima Doužer kreće druga deonica.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 17:13.

9. minut - Pi Džej Doužer se upisao u listu strelaca sa linije za slobodna bacanja

8. minut - Mnogo promašaja i jednih i drugih u ovim momentima.

7. minut - Panter ne pogađa za tri, ali je Kaminski bio tu da pokupi ofanzivan skok i poentira.

6. minut - Rastrzana igra sada na obe strane, Panter poentira u kontri. Lepa akcija crno-belih i zakucavanje Kaminskog.

5. minut - Panter pogađa oba slobodna bacanja i Partizan vodi 9:8.

4. minut - Ledej prilično raspoložen na startu meča, dolazi do novih poena.

3. minut - Trojka Zeka Ledeja iz kornera.

1. minut - Još uvek čekamo poene, dve Partizanove trojke nisu ušle.

Sa druge strane, nisu ni domaći košarkaši namestili ruku.

19.58 - Minut ćutanja za žrtve rata u Izraelu pre početka meča.

19.30 - Velika naprijatnost pogodila je Asvel uoči meča 2. kola Evrolige protiv Partizan Mozzart Beta. Prema izveštaju Sajbernjuza, francuski klub je doživeo hakerski napad od strane hakerske organizacije NoEscape.

Ukradena su 32 gigabajta podataka, uključujući lične podatke igrača, pasoše, lične karte, finansijsku dokumentaciju, ugovore i drugi poverljivi materijal.

18.58 - Asvel je proteklu sezonu završio kao jedini tim koji nije uspeo da ostvari najmanje deset pobeda tokom sezone, a i ove slovi za autsajdera.

18.55 - Zanimljivo da za Asvel igraju nekadašnji igrači Partizana, Boris Dalo i Žofri Lovernj.

18.51 - Crno-beli su nakon debakla u Izraelu, deklasirali Krku sa 96:56 u Admiral Bet ABA ligi.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom kolu Evrolige u kojem se sastaju Asvel i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Liona.