NIJE MOGLO BEZ DRAME, ZVEZDA ISPUSTILA POBEDU U KAUNASU Žalgiris slavio posle velikog preokreta

20:50 | 13-10-2023

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Crvenu zvezdu u Kaunasu rezultatom 79:74 u okviru 2. kola Evrolige

Košarkaši Zvezde
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Litvanski tim je bolje otvorio meč. Poenima Ulanovasa i Šmitsa, na prvi tajm-aut se otišlo sa prednošću Litvanaca 13:4.

Nakon njega, crveno-beli su zaigrali bolje. Teodosić je pre svega razigravao sjajno saigrače, a Nejpir je dao poenterski doprinos.

Zvezda je na kraju prve četvrtine imala prednost 21:19 poenima Luke Mitrovića u poslednjoj sekundi.

U drugoj je Žalgiris prišao poenima Šmitsa na plus jedan, dok je Nejprir dva puta fauliran pri šutu za tri poena i oba puta je pogađao po tri bacanja.

Na kraju poluvremena, crveno-beli su vodili 38:35.

Na stratu treće četvrtine, Žalgiris je došao u vođstvo poenima Šmitsa i Hejsa.Crvena zvezda je trojkom Davidovca otišla na plus pet.

Posle tajm-auta, Hejs je vezao četiri poena gde su se Litvanci približili na minus tri. Poenima Teodosića, Zvezda odlazi na plus šest.

Trojka Evansa, ponovo je približila Litvance, međutim Zvezda na kraj treće deonice odlazi sa plus šest (56:50).

Nejpir je pogodio trojku na startu poslednje četvrtine i Zvezda je otišla na plus devet (59:50). Međutim, Žalgiris se poenima Ulanovasa držao na pristojnom zaostatku.

A onda se probudio Butkevičius. Vezao je sedam poena, a trojkom Maneka iz ugla, Žalgiris je poveo (64:63). U sledećem napadu, Šmits je pogodio trojku iz ćoška (67:63) za seriju Žalgirisa od 13:0.

Nedović je pogodio uz faul, da bi sjajni Manek doneo plus šest litvanskom timu.

Nedović nije uspeo da pogodi trojku iz ćoška za minus jedan i Žalgiris je do kraja sačuvao prednost.

Žalgiris posle ovog meča ima dve pobede, dok Crvena zvezda ima pobedu i poraz.

U narednom kolu, Žalgiris gostuje Real Madridu, dok Crvena zvezda dočekuje Monako.

Žalgiris - Crvena zvezda 79:74 (35:38)

Hala: Žalgirio arena   Sudija: Megdi Difala

Žalgiris: Evans (8), Lekavičius, Dimša (2), Mitru-Long (3), Giedraitis (4), Šmits (18), Manek (9), Ulanovas (15), Butka, Butkevičius (12), Hejs (8), Lavrinovičius, Birutis (4)

Crvena zvezda: Miloš Teodosić (15), Jago dos Santos, Šabaz Nejpir (9), Nemanja Nedović (8), Rokas Giedraitis, Adam Hanga (6), Dejan Davidovac (6), Luka Mitrović (16), Dalibor Ilić, Marko Simonović (2), Majk Tobi (2), Džoel Bolomboj (6)

TOK MEČA:

Kraj meča. Žalgiris je slavio rezultatom 79:74.

40. minut - Nemanja Nedović je promašio trojku.

Prekršaj Teodosića nad Evansom koji ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno (79:74).

Miloš Teodosić pogađa dvojku na drugoj strani (78:74).

Butkevičius je pogodio (76:72). Nedović je promašio trojku iz ćoška.

39. minut - Luka Mitrović je pogodio dva slobodna bacanja (74:72).

Nedović pogađa jedno slobodno bacanje (72:70). Na drugoj strani pogađa Ulanovas (74:70).

38. minut - Trojka Maneka (72:66). Zvezda blizu poraza. Teodosić pogađa za tri poena (72:69).

37. minut  - Nedović je pogodio uz faul (67:66). Nad drugoj strani uzvraća Manek (69:66).

36. minut - Trojka Maneka iz ćoška. Žalgiris vodi (64:63). Šmits pogađa trojku iz ćoška (67:63). Tajm-aut zove Duško Ivanović.

35. minut - Trojka Butkevičiusa. Litvanci samo na minus dva (61:63). Faul u napadu Teodosića.

Butkevičius sjajno zakucava. Tajm-aut za Duška Ivanovića (58:63).

34. minut - Butkevičius pogađa na drugi obruč (56:63).

33. minut - Ulanovas postiže dvojku iz ćoška. Giedraitis na drugoj strani pogađa flouter (54:63).

32. minut - Mitrović postiže sjajne poene (52:61).

31. minut - Nejpir pogađa trojku (50:59). Na drugoj strani, dvojku postiže Ulanovas (52:59).

Kraj treće četvrtine. Crvena zvezda vodi 56:50.

30. minut - Dva slobodna bacanja će imati Luka Mitrović. Pogodio je jedno (50:56).

28. minut - Šmits uzvraća na drugoj strani (50:53).

Evans pogađa trojku (48:51). Na drugoj strani, Bolomboj pogađa dvojku (48:53).

27. minut - Alej-ap Nedovića za Bolomboja (45:49). Teodosić postiže lake poene (45:51).

26. minut - Evans je za ekipu Žalgirisa pogodio jedno slobodno bacanje (45:47).

Na drugoj strani, pogađa Nedović na drugi obruč, ali ponovo uzvraća Hejs (44:47).

25. minut - Hejs zakucava posle tajm-auta (42:45).

Na drugoj strani, Davidovac postiže trojku iz ćoška (40:45). Tajm-aut zove trener Žalgirisa.

Prekršaj Nedovića nad Evansom koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno (40:42).

24. minut - Pogodio je Mitrović (39:42). Ulazi Dejan Davidovac umesto Luke Mitrovića.

23. minut - Poeni Hejsa (39:38).

22. minut - Pogađa Šmits horog (37:38).

21. minut - Prekršaj Giedraitisa pri postavljanju bloka.

Kraj poluvremena. Crvena zvezda vodi 38:35.

20. minut - Novi poeni Žalgirisa posle ofanzivnog skoka (35:38).

19. minut - Butkevičius je pogodio jedno bacanje (33:38).

Nejpir je fauliran na šutu za tri. Pogodio je tri bacanja (30:38). Birutis je zakucao (32:38).

18. minut - Prekršaj Bolomboja nad Manekom koji je pogodio jedno bacanje (30:35).

17. minut - Nejpir je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je tri slobodna bacanja (29:35).

Hanga pogađa uz faul! Promašio je dodatno bacanje (29:32).

16. minut - Nedović je pogodio (27:30). Na drugoj strani, Hejs pogađa sa distance (29:30).

15. minut - Teodosić postiže lake poene (24:28). Na drugoj strani Mitru-Long pogađa trojku (27:28).

14. minut - Šmits pogađa uz faul (24:25). Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.

13. minut - Mitrović pogađa (19:25). Na drugoj strani, Birutis pogađa uz faul (21:25).

12. minut - Minut bez poena.

11. minut - Hanga pogaa u kontri (19:23).

Kraj prve četvrtine. Zvezda vodi 21:19.

10. minut - Luka Mitrović! Popravio je šut Nejpira i pogodio. Zvezda vodi plus dva (19:21).

Na liniji za slobodna bacanja je Luka Mitrović. Pogodio je jedno (19:19).

Trojka Miloša Teodosića. Zvezda na minus jedan (19:18).

9. minut - Prekršaj nad Teodosićem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (19:15).

8. minut - Mitrović zakucava (17:11). Hanga popravlja šut Nedovića (17:13).

7. minut - Nejpir će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (17:9).

6. minut - Poeni Šmitsa na drugi obruč (17:7).

Šmits postiže lake poene (15:7). Na drugoj strani, Teodosić promašuje trojku.

5. minut - Davidovac pogađa trojku posle tajm-auta (13:7).

Ulanovas pogađa trojku (13:4). Tajm-aut Duška Ivanovića.

4. minut - Evans pogađa prvu trojku na meču (8:4). Laki poeni za Ulanovasa (10:4).

3. minut - Nejpir promašuje za tri poena. Na drugoj strani horog pogađa Hajs. Simonović uzvraća (6:4).

2. minut - Tobi pogađa sa polu distance. Na drugoj strani uzvraća Šmits (4:2).

1. minut - Dimša postiže prve poene na meču (2:0).

18:45 - U Kaunasu neće igrati ni Ognjen Kuzmić ni Stefan Lazarević.

18:40 - Sudija meča biće Megdi Difala.

18:10 - Biće ovo 15. susret ova dva tima u Evroligi, a litvanski tim vodi rezultatom 9-5.

18:05 - Crvena zvezda će na ovom meču igrati bez kapitena, Branka Lazića.

18:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Žalgirisa i Crvene zvezde. Utakmicu pratite uživo na alo.rs.