PARTIZAN NE ZNA SA BARSELONOM Katalonci rafalnom paljbom presudili crno-belima u grotlu Arene

20:34 | 17-10-2023

Košarka 0

Košarkaši Partizana poraženi su na svom terenu od Barselone 83:92 u trećem kolu Evrolige

Partizan - Barselona
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

Partizan je tako doživeo treći poraz u elitnom takmičenju, dok Katalonci imaju maksimalan učinak.

Nastavljeno je prokletstvo crno-belih koji su Barselonu poslednji put pobedili još 2010. godine.

Barsaelona je do trijumfa došla najviše zahvaljujući dobroj igri u napadu, a meč su završili sa 13 trojki. Gotovo ceo meč gosti su bili u prednosti i crno-beli nisu uspeli da duel uvedu u neizvesnu završnicu.

Prednjačio je Nikolas Laprovitola sa šest postignutih trojki iz deset pokušaja.

Ipak, tada Barsa pravi seriju, ispostaviće se ključnu, pa na poluvreme odlazi sa 10 poena razlike – 44:34. Razlika u ofanzivi dve ekipe bila je evidentna posle 20 minuta – Barselona je imala 15 asistencija, na spram tri koliko je imao Partizan.

U drugom poluvremenu je Partizan pokušavao da uhvati priključak, Barselona nikako nije uspevala da prelomi meč, ali je sve vreme imala od šest do 10 poena prednosti.

Dominirala je Barsa u reketima, a posebno je probleme pravila skokom u napadu. Ernangomeza i Parkera nije imao ko da odvoji od table, a u finišu duela splasnula je i atmosfera, koja je na startu duela ponovo bila na nivou iz prethodne sezone.

Avramović je pokušavao da održi crno-bele u životu ali nije uspeo. U finišu je ponovo Barsleona trojkama odbila nalet izabranika Željka Obradovića, a kada je Nikola Kalinić pogodio za tri na dva minuta pre kraja rešeno je pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima Barse bio je Laprovitola sa 20 poena, Vili Ernangomez je ubacio 15.

U redovima Partizana najbolji je bio Naneli sa 14 poena.

Partizan već u četvrtak gostuje Olimpijakosu, dok Barselona dočekuje Bajern.

PARTIZAN - BARSELONA 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23)

Hala: Štark Arena

Sudije: Roha, Patusijak, Sukis

Partizan: Koprivica 8, Ledej 12, Panter 11, Trifunović, Anđušić, Avramović 11, Doužer 13, Kaminski 5, Naneli 14, Smailagić 9, Vukčević

Barselona: Da Silva 13, Kalinić 7, Laprovitola 20, Satoranski 4, Veseli 12, Abrines 5, Brizuela 2, Ernangomez 15, Jokubaitis 5, Nnaji, Parker 9, Para

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Poraz Partizana 83:92.

38. minut - Panter promašuje otvorenu trojku, Partizan ne koristi priliku da se vrati u igru. Trojka Kalinića kojom je verovatno rešio pitanje pobednika.

37. minut - Smailagić zakucava, ali Laprovitola ponovo pogađa trojku. Opet je +10 za goste.

36. minut - Mini serija Partizana, koji prilazi na -6. Grimau primoran da traži tajm-aut. Trojka Ernangomeza, ovo je baš bolelo.

35. minut - Divna akcija Partizana i zakucavanje Doužera, ali na drugoj strani uzvraća Parker. Pet minuta pre kraja Barselona vodi 79:69.

34. minut - Jaramaz je promašio oba bacanja, ponovo je Barselona na +10.

33. minut - Parker je ponovo realizovao oba penala, Partizan nikako da se u potpunosti vrati.

32. minut - Fantastičan prodor i koš Avramovića, crno-beli na -8.

31. minut - Parker je pogodio oba bacanja, Barselona na +11!

Treća četvrtina:

30. minut - Ponovo trojka gostiju u poslednjim trenucima četvrtine, Partizan na -9 pred ulazak u poslednji kvartal.

29. minut - Razigrao se Veseli u ovim momentima, Barsa čuva prednost.

28. minut - Pukla je odbrana Partizana i Veseli zakucava. Panter je promašio oba bacanja. Ovo su mu prva promašena bacanja u Evroligi još od januara i utakmice sa Zvezdom.

27. minut - Kakav pogodak Pantera i to uz faul. Siguran je sa linije penala.

26. minut - Nezaustavljiv je Laprovitola. Peta trojka, za plus 10 Barselone. Imao je dosta šansi Partizan da preokrene situaciju u svoju korist.

25. minut - Krenuo je Avramović na prodoru, ali je dobio blokadu.

24. minut - Važan koš Ledeja, ali uzvraća Satoranski, gosti čuvaju prednost.

23. minut - Oskar da Silva je pogodio penale, ali sad zakucava Koprivica. Ponovo Da Silva poentira.

22. minut - Slabe odbrane na obe strane. Upisao se i Naneli, prvo trojka, pa sad dvojka. Ali moraju se zaustaviti gosti.

Partizan - Barselona FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

21. minut - Sjajno je pkrenuo Doužer, pet njegovih poena. Prepolovio je prednost Barselone u samo dva napada - 39:44.

Druga četvrtina:

20. minut - Kalinić pogađa trojku u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Partizan na -10 (34:44).

19. minut - Važan koš Ledeja, Partizan opet na -2.

18. minut - Još jedna izgubljena lopta Partizana i trojka Barselone.

17. minut - Trojka Laprovitole. Barselona pravi seriju 6:0, Obradović zove tajm-aut.

16. minut - Smailagić pogađa uz faul, Partizan vodi 30:29. Trojka Abrinesa.

15. minut - Abrines pogađa dugu dvojku, Barselona vodi 27:25. Kaminski je pogodio oba bacanja, opet je nerešeno.

13. minut - Trojka Avramovića, Partizan prilazi na -2. Kakva partija Avramovića koji pogađa uz faul.

12. minut - Mnogo bolja igra Partizana u odbrani u drugoj deonici. Veliki promašaj Ledeja za tri.

11. minut - Avramović poentira na otvaranju druge deonice 18:23

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Barsleona vodi 23:16.

9. minut - Ernangomez ponovo dolazi do koša, Barsa ima +7. Sjajan potez Avramovića. Sada ponovo arbitri dižu temperaturu u Areni, svirali su nesporski prekršaj Kaminskom nad Ernangomezu. Tražio je Obradović "čelendž". Ipak, nema promene odluke.

8. minut - Zek Ledej je pogodio oba bacanja. Očajan šut Laprovitole za tri. Monstruozno zakucavanje Ledeja.

7. minut - Trojka Laprovitole u tranziciji, Barselona vodi 19:10. Obradović zove tajm-aut.

6. minut - Ernangomez pogađa iz teške pozicije.

5. minut - Da Silva zakucava u kontri. Nemac ima već devet poena.

4. minut - Da Silva je ostao sam na trojci i poentirao, a onda i Laprovitola postiže trojku 8:10.

3. minut - Balša Koprivica poentira posle ofanzivnog skoka 6:2.

2. minut - Kevin Panter cepa mrežicu sa poludistance 4:2.

1. minut - Jan Veseli precizan sa poludistance, on postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 0:2 Balša Koprivica snažno zakucava na drugoj strani 2:2.

18.10 - Crno-beli bez Mateuša Ponitke na ovom meču.

17.33 - Strateg Partizana, Željko Obradović, smatra da je katalonski klub jedan od glavnih favorita za osvajanje ovog takmičenja.

- Igramo protiv tima koji je među glavnim favoritima. U seriji su dobrih rezultata i igraju veoma dobro. Raduje nas što prvi put igramo u Areni pred našim navijačima, od njih očekujem barem nivo koji je bio prošle godine. Barselona igra dobro, napravili su roster koji je popunjen na svakom mestu. Svi koji su došli dobro su se uklopili, treneru je sve poznato, igrao je u Barseloni i bio kapiten tima. Rade neke stvari slično kao prošle sezone. Mogu da igraju sa različitim postavama, ton igri daju spoljni igrači, posebno Laprovitola. Abrines je u strašnoj šuterskoj formi, Kalinić može da igra na poziciji tri ili četiri. Prošle godine smo izgubili od njih, sada ako želimo da budemo dobri, moramo da odigramo maksimalno dobro - istakao je Obradović.

17.25 - Tradicija nije na strani ekipe Željka Obradovića. Partizan je Barselonu u Evroligi pobedio poslednji put 2010. godine u Beogradu. Bila je to sezona kada su crno-beli igrali fajnal for.

17.21 - Za razliku od Partizana koji ima polovičan učinak, Barselona je upisala obe pobede. Katalonci su najpre savladali Efes, a potom Olimpijakos.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.