ZVEZDA PALA POSLE DRAME Kaunas "copy", Arena "paste", Obradovićev Monako na Vokerovom debiju upisao prvu pobedu u Evroligi

21:57 | 18-10-2023

Košarka 1

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na svom parketu od Monaka sa 76:82 u trećem kolu Evrolige.

Zvezda - Monako
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Sada crveno-beli imaju jednu pobedu i dva poraza, isto kao i Monako.

Bio je ovo sličan meču onom u Kaunasu kada je Zvezda opet poklekla u finišu i dopustila rivalu da preokrene rezultat.

Nakon trojke Nemanje Nedovića na pet minuta pre kraja crveno-beli su vodili 70:66 i od tog momenta usledio je kolaps.

Tragičari su Šabaz Nejpir i Miloš Teodosić koji su zajedno postigli dve trojke iz 14 pokušaja i nekim nerezonskim potezima praktično odveli Zvezdu u poraz.

Prvu četvrtinu obeležio je Rokas Giedratisi koji je u prvih deset minuta pogodio četiri šuta za tri. Bio je besprekoran i najzaslužniji što su izabranici Duška Ivanovića imali devet poena prednosti posle prve deonice.

KK Crvena zvezda KK Crvena zvezda

Ipak, imao je Monako odličan odgovor u prvoj polovini drugog kvartala, u ekipi Saše Obradovića sjajan u tim trenucima bio je Majk Džejms.

Teodisić je u drugom kvartala napravio nesportski faul, što je bila njegova treća lična greška.

Na odmor se ipak otišlo sa vođstvom Zvezde 44:38.

Treća četvrtina protekla je u potpunom egalu, gledali smo rezultatsku klackalicu što je nagoveštavalo dramu u finišu susreta.

Razigrao se Džoel Bolomboj kog je Teodosić u nekoliko navrata "hranio" asistencijama. Ali, na drugoj strani su odlični bili Hol i Braun.

Kada je Nedović pogodio trojku za +4 na pet minuta pre kraja delovalo je da će crveno-beli doći do trijumfa.

Ali, onda Monako pravi seriju 13:2 i dolazi do velikog preokreta.

Kada je pri ulasku u poslednji minut Monako dva puta promašivao napade, a dolazio do ofanzivnih skokova, Dijalo je to kaznio trojkom na 53 sekundi pre kraja za 72:79 i tako rešio pitanje pobednika.

Debitantski nastup upisao je Kemba Voker, najveće pojačanje Monaka. On je na terenu proveo deset minuta i upisao dva poena.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džejms sa 18 poena. Na drugoj strani istakao se Giedraitis sa 20.

U narednom kolu Zvezda gostuje Virtusu, dok Monako dočekuje Albu.

CRVENA ZVEZDA - MONAKO 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Pukl, Rasijs, Kardum

Crvena zvezda: Teodosić 3, Hanga 5, Davidovac 3, Mitrović 6, Simonović 6, Nejpir 7, Tobi, Bolomboj 11, Ilić, Nedović 15, Giedraitis 20

Monako: Okobo 11, Blosomgejm, Braun 11, Dialo 12, Korneli 5, Žaite, Voker 2, Moteijunas 9, Tarpi, Utara 6, Hol 8, Džejms 18

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Poraz Zvezde od Monaka!

39. minut - Trojka Dijaloa i Monako ide na velikih +7!

38. minut - Giedratits siguran sa linije penala. Na nešto više od dva minuta do kraja, Monako vodi 74:72.

37. minut - Nekoliko napada ne koriste crveno-beli i to kažnjava Džejms, gosti na +4.

36. minut - Nejpir promašuje otvorenu trojku. Sada Amerikanac gubi loptu...

35. minut - Ne da se Monako, crveno-beli vode 70:68 na pet minuta do kraja. Trojka Okoba, gosti vode 71:70.

KK Crvena zvezda Alo/ Marko Metlaš

34. minut - Au, kakva trojka Nemanje Nedovića, Zvezda na +4!

33. minut - Nervoza na obe strane, mnogo grešaka. Ponovo Teodosić promašuje za tri. Hanga pogađa trojku posle ofanzivnog skoka. Izuzetno važni poeni za Zvezdu.

32. minut - Sada Teodosić promašuje trojku, u kontra ritmu je iskusni plej u ovim momentima.

31. minut - Teodosić pravi četvrti faul, to nikako nije dobroza Zvezdu. Dialo je pogodio za dva.

Treća četvrtina:

30. minut - Još jednom sjajna saradnja Teodosića i Bolomboja. Kraj treće deonice, Zvezda je na-1.

29. minut - Ponovo zakucava Hol posle dodavanja Džejmsa. Teodosić pronalazi Bolomboja, a ovaj pogađa uz faul. Novo zakucavanje Hola posle ofanzivnog skoka.

28. minut - Razigrao se Džejms, ali na drugoj strani za tri pogađa Nedović.

27. minut - Miloš Teodosić je ponovo na parketu i odmah postiže trojku.

26. minut - Moteijunas poentira u tranziciji, gosti imaju +3. Sada i Džejms pogađa za dva, ekipa Saše Obradovića vodi 58:53.

25. minut - Davidovac je zamenio Simonovića i u prvom napadu po ulasku trojkom podigao sve u Areni na noge.

24. minut - Igra se koš za koš u ovim momentima, velika borba u Areni.

23. minut - Potpuni preokret Monaka koji vodi 45:44 i Ivanović je primoran da zove tajm-aut. Nejpir promašuje, ali tu je Simonović na ofanzivnom skoku da to ispravi.

22. minut - Loše je Zvezda otvorila drugo poluvreme, Braun je preiczan, gosti na -1.

21. minut - Ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju prvi napad u nastavku. Trojka Okoba, gosti su na -3.

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Nemanje Nedovića, a onda Bolomboj zakucava u tranziciji. Poluvreme, Zvezda vodi 44:38!

19. minut - Serija Monaka 5:0, Ivanović je sada primoran da traži tajm-aut.

18. minut - Odlična odbrana Zvezde, Giedratis dolazi do lakih poena u tranziciji. Trojka Monaka posle tajm-auta.

17. minut - Brutalno zakucavanje Hola, Monako ima minimalnu prednost. Istom merom uzvraća Bolomboj.

16. minut - Stao je šut košarkaše Zvezde u drugoj deonici. Džejms i Giedratis su ubacili po četiri trojke. Posle nove trojke gostiju, rezultat je izjednačen - 29:29. Nesportsku pravi Teodosić koji već ima tri faula, ovo nikako nije dobro za Zvezdu.

15. minut - Nova trojka Džejmsa, Monako je prišao na -3.

14. minut - Džejms je fintom izbacio Teodisića i pogodio za tri. Mitrović dolazi do poena posle lepe akcije.

13. minut - Monako je veoma rano izašao iz bonusa. Nedović je fauliran na prodoru posle čea je iskoristio oba penala. Teodosić je napravio vrlo brzo dva faula.

11. minut - Džon Braun se upisao u strelce - 23:16.

Prva četvrtina:

10. minut - Sada Šabaz Nejpir pogađa za tri, Obradović primoran da traži tajm-aut. Fenomenalan prodor Nejpria na kraju prve deonice, Zvezda vodi 23:14.

9. minut - Lep prodor i pogodak Nemanje Nedovića, Zvezda je na +4.

8. minut - Šta radi Giedraitis ovo je neverovatno, ubacio je i četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja.

7. minut - Kakva trojka Geidratisa, ali uzvraća Monako na drugoj strani. Kema Voker je ušao u igru.

6. minut - Nova trojka Giedratisa, odlično je Litvanac otvorio meč. Idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Monako je bolje otvorio utakmicu i vodi 11:7.

4. minut - Giedratis zakucava u kontri, Ltvanac već ima pet poena.

3. minut - Sjajan pas Teodosića i prvi poen za Zvezdu. Trojka Giedraitisa.

2. minut - Simonović je na klupi. Posle promašenog šuta za tri, mladi košarkaš je napravio faul u napadu te je Ivanović odlučio da na parket pošalje Davidovca.

1. minut - Monako je greškom otvorio susret i izgubio posed. Ni Zvezda nije iskoristila prvi napad, pošto su šuteve za tri promašili Tobi i Simonović.

19.25 - Za Zvezdu u ovom meču neće nastupiti Jago, Kuzmić i Lazić.

18.56 - Prema poslednjim informacijama, za Monako bi mogao da debituje Kemba Voker, najveće pojačanje ekipe koju sa klupe predvodi Saša Obradović.

18.53 - Sa druge strane, Monako još ne zna za pobedu u Evroligi. U prvom kolu su poraženi od Valensiji, da bi ih onda deklasirao Virtus (59:83).

18.51 - Crveno-beli imaju jednu pobedu i poraz. Na startu takmičenja su savladali Asvel, da bi onda u Kaunasu izgubili od Žalgirisa.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola Evrolige u kojem se sastaju Crevna zvezda i Monako. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.