Uživo DOMAĆIN SE NUDIO, CRVENO-BELI NISU ISKORISTILI "POKLONE" Zvezda se vratila iz mrtvih protiv Virtusa, a onda ogromnim greškama sve prosula i upisala treći vezani poraz u Evroligi

22:34 | 20-10-2023

Košarka 0

Košarkaši Virtusa pobedili su Crvenu zvezdu sa 85:79 u meču 4. kola Evrolige.

Košarka
EPA

Virtus je bolje otvorio meč i u finišu prve deonice imao plus 15 (26:11), ali je Zvezda uzvratila serijom 11:0. Virtus je međutim odbio taj napad "crveno-belih" serijom 12:0 za najvećih plus 16 (38:22).

Zvezda je uspela da do poluvremena smanji na minus 11 (33:44). Tri minuta pre kraja treće deonice Virtus je vodio 62:47, ali je Zvezdu u meč sa dve vezane trojke vratio Rokas Giedraitis, da ni zatim poentirao i Nejpir za 55:62.

Zvezda je u četvrtoj deonici pritiskala domaću ekipu i stigla na samo minus šest na dva i po minuta pre kraja i imala napad da priđe još bliže. Trojkom Miloša Teodosića, prvom iz sedmog pokušaja, Zvezda je stigla na 72:76 na 78 sekundi pre kraja. U poslednjih 50 sekundi ušlo se sa 78:74 za Virtus, ali je Šabaz Nejpir napravio veliku grešku i dodao loptu u ruke Ognjenu Dobriću.

Dva bacanja je iskoristio Isaija Kordinije, ali je Nejpir trojkom smanjio na 77:80 na 39 sekundi pre kraja. Ponovo je Virtus iskoristio dva bacanja, pa je Nejpir dao dvojku, ali onda je Giedraitis napravio faul pre izvođenja lopte pa je Virtus uz napad imao i slobodno bacanje koje je iskoristio Marko Belineli i stavio tačku na utakmicu.

Najefikasniji igrač u Virtusu bio je Tornike Šengelija sa 19 poena, 15 je dao Belineli, 13 Džordan Miki, Isaija Kordinije 11, a po 10 Alesandro Pajola i Ife Lundberg. Srpski reprezentativac Dobrić je postigao dva poena za 11 minuta na terenu.

Crvenu zvezdu je predvodio Šabaz Nejpir sa 23 poena, Luka Mitrović je dao 14, a Adam Hanga 11. Džoel Bolomboj je imao osam poena i devet skokova. Virtus sada ima skor 3:1, a Zvezda 1:3. U narednom kolu Crvena zvezda gostuje večitom rivalu Partizanu sledećeg četvrtka, dok će Virtus u petak u goste Asvelu.

VIRTUS - CRVENA ZVEZDA 85:79 (26:15, 18:18, 18:22,

Hala: Sagafredo arena, Sudije: Karlos Peruđa, Igor Dragojević, Hugus Tepenije

VIRTUS: Kordinije, Lundberg, Belineli, Pajola, Smit, Dobrić, Kakok, Šengelija, Heket, Miki, Danston, Abas.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Jago dos Santos.

40. minut - Nesportski faul Šengelije i dva lagana penala za Nejpira. Nakon toga poeni Šengelija, pa trojka Nejpira. Odgovorio je Pajola sa dva penala, a onda brzi poeni Nejpira za "minus tri".

39. minut - Trojka Teodosića i Zvezda je na "minus četiri". Šengelija uzvraća laganom dvojkom.

37. minut - Nejpir pogađa za dva, ali i smanjuje razliku na devet.

36. minut - Pajola za dva, pa onda Bolomboj uzvraća, domaćin ima 12 poena prednosti.

35. minut - Upisuje se i Ognen Dobrić.

33. minut - Nejpir za tri - 69:58.

32. minut - Lundberg za tri, 7:0 serija domaćih na startu poslednje deonice.

31. minut - Miki pogađa dva penala, pre toga Danston polovičan.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Poeni Nejpira na isteku treće deonice i posle dužeg vremena Zvezda je na "minus sedam".

29. minut - Trojka Gedraitisa, prvi poeni Litvanca na meču, a onda i još jedna - 62:53.

28. minut - Serija 5:0 domaćih, prvo je Šengelija bio precizan za dva, a onda Heket za tri.

27. minut - Trojka Belinelija, pa odgovor Nejpira.

26. minut - Zvezda se spušta ispod 10 razlike poenima Nejpira, ali odgovara Šengelija.

25. minut - Trojka Belinelija, a onda mini serija Luke Mitrovića sa četiri uzastopna poena.

23. minut - Trojka Branka Lazića - 46:38. Odgovara Kordinije.

21. minut - Šengelija svojim poenima otvara drugo poluvreme, a onda poeni Hanga na drugoj strani.

POLUVREME!

20. minut - Miki poentira za dva posle ofanzivnog skoka i stavlja tačku na prvo poluvreme.

18. minut - Poeni Davidovca za "minus 11". Nakon toga Nejpir za dva za mini seriju crveno-belih.

16. minut - Zakucavanje Bolomboja koji prekida seriju domaćih, a onda i poeni Nedovića.

15. minut - Samo što su se vratili crveno-beli brzo su gosti napravili 7:0 seriju. Lundberg pogađa trojku i sada je 12 razlike. Kordinije za dva, a onda Lundbersg i domaćih povećava prednost.

14. minut - Dva poena Bolomboja i Zvezda je na "minus četiri", ali Šengelija pogađa trojku - 29:22.

13. minut - Hanga za tri! Zvezda se serijom 5:0 vraća u igru.

12. minut - Sjajan potez Teodosića i asistencija za Mitrovića. Prvi poeni za Zvezdu u drugoj deonici.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nesportski faul Simonovića i dva penala Mikija, a onda nova trojka Pajole. Hanga uspeva da smanji dvojkom.

9. minut - Poeni Teodosića sa penala, a onda Belineli brzo odgovara za dva. Nakon toga trojka Pajole i domaćin ima dvocifrenu razliku.

8. minut - Prvi ozbiljan napad Zvezde nagrađen je poenima Luke Mitrovića, ali Šengelija odgovara trojkom.

6. minut - Miki dolazi do lakih poena.

5. minut - Kontra Zvezde i poeni Davidovca, mini serija gostiju 4:0. Nakon toga Dobrić pravi nesportski faul nad Davidovcem, ali igrač Zvezde promašuje oba penala.

4. minut - Bolomboj odličan za nove poene.

3. minut - Šengelija je uspeo da napravi sebi poziciju i pogodi za dva, a onda Belinelijeva nova trojka za 8:2.

2. minut - Prvi poeni stižu preko Belinelija koji je siguran za tri. Zvezdi prve poene donosi Bolomboja sa slobodnih bacanja.

20.30 - Utakmica je počela! Prvi napad za ekipu Virtusa.

19.31 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 4. kola Evrolige između Virtusa i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Bolonje.