ČAČANI POKLEKLI U HRVATSKOJ Split ubedljiv protiv Borca na otvaranju 4. kola ABA lige

22:05 | 20-10-2023

Košarkaši čačanskog Borca poraženi su večeras na gostovanju Splitu rezultatom 61:75 u meču 4. kola ABA lige.

Košarka
ABA liga/KK Split/Ivica Cavka

Split je u prvoj deonici stekao dvocifrenu prednost, ali je u drugoj četvrtini Borac uspeo da se vrati u meč.

U trećoj deonici Split je ponovo stigao do dvocifrene prednosti, ali se na početku četvrte Borac ponovo vratio u meč i stigao na minus šest (53:59) sedam minuta pre kraja.

Usledila je serija domaćina 11:2 kojom je i definitivno prelomljen meč u korist Splićana.

Košarka ABA liga/KK Split/Ivica Cavka

Najefikasniji kod domaćina bili su Toni Perković sa 21, Krešimir Ljubičić sa 16, Derek Fandenburk sa 12 i Kameron Šelton sa 10 poena.

Aleksa Uskoković je sa 15 poena predvodio Borac, Džavon Frenklin je dao 13, Bojan Tomašević 11, a Tajlan Birts 10. Splitu je ovo prva pobeda ove sezone, dok je Borac posle drugog vezanog poraza na skoru 2:2. Borac će u sledećem kolu dočekati Igokeu, dok će Split u goste FMP-u.