ZVEZDA PREŽIVELA ŽELEZNIK Crveno-beli se mučili, pa slomili "pantere" na debiju Sferopulosa

20:03 | 23-10-2023

Košarka 1

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u okviru četvrtog kola ABA lige rezultatom 72:83 u Železniku.

FMP - Zvezda
ABA liga/Ivica Veselinov

Novi trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pobedom je debitovao na klupi crveno-belih. Zvezda je ostala perfektna u ABA ligi i ostvarila četvrtu pobedu, dok je FMP upisao treći poraz.

Viđena je veoma neizvesna utakmica u Železniku, a "panteri" su pružili i više nego dostojan otpor favorizovanoj Crvenoj zvezdi.

Od početka meča Zvezda je bila u prednosti i konstantno pokušavala da se odvoji na dvocifrenu razliku, međutim mlada ekipa FMP-a to nije dozvoljavala. Celo prvo poluvreme FMP je bio u zaostatku od par poena prednosti, a na odmor nakon druge četvrtine crveno-beli su otišli sa 33:41.

Osetilo se da se ekipa Nenada Stefanovića tu neće predati, međutim Zvezda je mnogo bolje otvorila drugu četvrtinu i napravila maksimalnu prednost od +14.  FMP je postepeno spuštao minus, a crveno-beli su stali. Kako je treća četvrtina odmicala, izabranici Nenada Stefanovića su se približavali rezultatski, a u poslednju četvrtinu ušlo se sa "samo" +5 za Crvenu zvezdu.

Onda je na scenu stupio Bojan Subotić i svojoj energijom i poenima doneo potpuni preokret FMP-u početkom poslednje četvrtine, pa smo ušli u egal završnicu.

Na terenu je za Zvezdu mirne ruke bio Jago Dos Santos koji je dalekom trojkom vratio prednost Zvezdi koja je do kraja varirala sve do poslednjeg minuta, kada je Šabaz Nejpir novom trojkom i konačno stavio tačku na ovaj meč.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bio je Miloš Teodosić koji je zabeležio dabl-dabl sa 11 poena i 10 asistencija, a pored njega po 10 poena dodali su Dejan Davidovac, Dalibor Ilić, Šabaz Nejpir i Jago Dos Santos.

U Megi su se istakli Džordan Voker sa 17 i Aleksa Stepanović sa 15 poena.

U narednom kolu Crvenu zvezdu očekuje večiti derbi u ABA ligi u ponedeljak, i očekuje se da to bude drugi  veliki ispit za novog trenera Sfgeropulosa. Prvi će biti u četvrtak, kada crveno-beli takođe gostuju Partuzanu ali u okviru Evrlige.

Sa druge strane, FMP u narednom kolu će dočekati Split.

FMP- CRVENA ZVEZDA 72:80

Hala: FMP Železnik

Sudije:Igor Dragojević, Aleksandar Milojević, Krešimir Katić

FMP: Nejt Votson (6), Bojan Subotić(9), Marko Pavićević(8), Aleksa Stepanović(15), Džordan Voker(17), Nikola Šaranović(3), Ranko Simović, Ognjen Matović(3), Andrija Vuković, Luka Ašćerić, Ostin Vejd Luk(3), Hugo Beson(8)

Crvena zvezda: Miloš Teodosić(11), Adam Hanga(5), Dejan Davidovac(10), Luka Mitrović(7), Branko Lazić(3), Šabaz Nejpir(10), Džoel Bolomboj(1), Dalibor Ilić(10), Rokas Giedraitis(7), Ognejn Kuzmić, Jago Dos Santos(10)

Četvrta četvrtina

40.minut Nejpir trojkom stavlja tačku na meč . Vraća je Voker 72:80

38. minut Teodosić precizan sa linije slobodnih bacanja. Nakon njega identično Tobi. Sa druge strane FMP ne može do koša, a polovičan je sa penala Nejpir 67:77

37. minut Čelendž je tražio Stefanović, ali neuspešan, imamo dramu 67:72

36. minut Poeni FMP-a za novo izjednačenje. Daleka trojka Jaga Dos Santosa 67:70

35. minut Luka Mitrović ponovo polovičan sa bacanja. Stepanović poludistanca na drugoj strani. Nakon toga siguran Teodosić sa bacanja 65-67

34. minut Dos Santos pogađa oba bacanja 63:64

33. minut Trojka FMP-a i prednost za domaćine, a onda jedno pogođeno bacanje Mitrovića 63:63

32. minut Pavićević zakucava preko Bolomboja. Beson nakon toga perfektan sa linije za slobodna bacanja 60:62

31. minut Luka Mitrović polovičan sa linije za slobodna bacanja 56:62

30. minut Prelep koš Jaga za kraj treće deonice 56-61

29. minut Polovičan Ilić sa linije za slobodna bacanja. Trojka Subotića sa druge strane. Odličan ponovo Subotić u odbrani koji je iznudio faul u napadu Bolomboja, pa sada ima dva slobodna bacanja. FMP se potpuno vratio u meč. Polovičan Subotić. Na drugoj strani trojka Ilića. Zatim Voker vraća trojku. Ponovo je zatim poentirao Ilić na asistenciju Jaga 56-59

28. minut Dva bacanja pogodio je Subotić 49:53

27. minu Trojka Vokera, zatim faul u napadu Tobi. Vraća se FMP u igru 47:53

25. minut Uspešan tajmaut Grka, poeni Tobija na asistenciju Nejpira. Precizan Voker sa linije za slobodna bacanja 44:53

26. minut Trojka Vokera, nakon čega se FMP odbranio, pa iz kontre napravio seriju od 5:0 . Tajmaut Sferopulos 42:51

25. minut Zakucavanje Dalibora Ilića 37:51

24. minut Nakon tajmauta Stefanovića, nova izgubljena lopta FMP-a

23. minut Spustio je ekspresno FMP dvocifrenu prednost Zvezde-, ali je Davidovac vraća pod košem. Zatim poeni Nejpira za 37-49

22.minut- Trojka Davidovca sa jedne noge. Na drugoj strani Stepanović polovičan sa linije za slobodna bacanja 34:45

21. minut- Drugo poluvreme počinje sa dve izgubljene lopte FMP-a, a između toga je zakucao Giedraitis. 33-43

20.minut- Novi poeni FMP-a, a nakon tajm-auta Sferopulosa, poene postiže Mitrović.Izgubljena lopta FMP-a, pa je ovo rezultat na kraju prvog poluvremena.- 33:41

18.minut- Stepanović precizan sa linije za slobodna bacanja. Nakon toga isti slučaj za Davidovca. Ponovo FMP dobija poene sa linije za slobodna bacanja, precizan Stepanović 31:37

17.minut- Precizan Teodosić sa linije za slobodna bacanja. Promašena trojka Besona, zatim koraci Mitrovića na drugoj strani. 27-35

16. minut- Poeni Nejpira iz prodora, novi tajm-aut Stefanovića. Poeni Besona posle dobre odbrane Davidovca- 27:33

15. minut- Boloboj polovičan sa linije za slobodna bacanja 25:31

14. minut- nakon prvog tajm-auta Sferopulosa, Teodosić pogađa sa poludistance 25:30

12.minut-Bolomboj zakucava, Jago promašuje za tri, a posle poena Vokera reaguje Sferopulos i traži tajm-aut - 28:22

FMP - Zvezda ABA liga/Ivica Veselinov

11. minut- Beson postiže prve poene za FMP u nastavku, a Jago Santos zatim poentira za Zvezdu 18:23

10. minut- Prvi čelendž Janisa Sferopulosa na klupi Crvene zvezde. Neuspešan. Poeni FMP-a za kraj četvrtine posle nekoliko ofanzivnih skokova- 16:21

9.minut -Trojka Miloša Teodosića- 14:20. Nakon novog tajm-auta Stefanovića, Dalibor Ilić polovičan sa linije za slobodna bacanja- 14:21

8. minut- Ilić polovičan sa linije za slobodna bacanja. Zatim novi poeni Pavićevića. Nakon toga laki poeni Majka Tobija koji je nasamario Subotića na obruču. Subotić polovičan sa linije za slobodna bacanja- 14:17

7. minut- Trojka Šaranovića nakon akcije iz tajm-auta, a odmah zatim trojku vraća Tobi. Novi poeni Šaranovića- 11:14

6. minut-Greška Besona kojem je lopta otišla "preko pola", a trener Stefanović zatim reaguje tajm-autom- 6:11.

5. minut- prvi poeni Dejana Davidovca na lepui asistenciju Hange a zatim dve u nizu izgubljene lopte, FMP-a, pa Zvezde. Prvi poeni i Šabaza Nejpira iz floutera- 6:11

4. minut-Poeni Rokasa Giedraitisa- 6:7

3.- minut- Hugo Beson postiže poene sa linije slobodnih bacanja- 6:5

2. minut- Trojku je postigao Rokas Giedraitis, zatim su uzvratili košarkaši FMP-a faul-košem, međutim neprecizno sa linije slobodnih bacanja- 4:5

1. minut- Prvi poeni za ekipu FMP-a. Giedraitis je odmah uzvratio- 2:2

17:30- Izjava novog trenera Crvene zvezde Janisa Sferopulosa uoči ovog meča :Prva utakmica je već u ponedeljak, znamo kako da nastavimo u toku sezone, uradićemo dosta stvari, idemo korak po korak, ali najvažnije da igrači shvate šta želim od njih, ali da ne trpi naša igra u međuvremenu. Najvažnija stvar u ovom trenutku je da tim ostane zajedno, da se bori zajedno i da nastavi zajedno.

16:55- Ovaj meč će poslužiti crveno-belima i treneru Sferopulosu kao uverita pred dva "večita" derbija u Evroligi i ABA ligi.

16:53- Crvena zvezda je u poslednjih 36 susreta sa FMP-om zabeležila pobedu.

16:50- Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici ćtvrtog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju FMP i Crvena zvezda. Uz Alo.rs pratite sva dešavanja iz Železnika.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs