MEGA UZ ZVUK SIRENE SRUŠILA PARTIZAN Crno-beli doživeli šokantan poraz pred večiti derbi

22:07 | 23-10-2023

Košarkaši Mege pobedili su na svom parketu Partizan sa 88:86 u četvrtom kolu Admiral Bet ABA lige

Partizan - Mega
ABA liga/Dragana Stjepanović

Ovo je prvi poraz Partizana u regionalnom takmičenju, dok Mega ima skor 2-2.

Ekipa Mege MIS je pogotkom u poslednjoj desetinki došla do trijumfa.

Gledao se snimak kako bi se utvrdilo da li koš u poslednjem napadu važi, ali je snimak pokazao da je Uroš Trifunović postigao autokoš, pa su crno-beli doživeli šokantan poraz večiti derbi sa Crvenom zvezdom.

Mega je dominiral većim delom meča, tokom treće deonice imala i 20 poena prednosti, ali se Partizan na krilima Alekse Avramovića i Frenka Kaminskog vratio u igru, pa se ušlo u triler završnicu.

Problem za Megu ubrzo je postala četvrta lična greška Nikole Topića, ali već u narednom napadu četvrtu ličnu na drugoj strani pravi i kapiten Partizana Kevin Panter.

Kaminski je igrao kao meč karijere u dresu crno-belih, pogodio je trojku za prilazak na 74:73, ali Mega uspeva da odbije ovaj nalet Partizana i sredinom poslednje deonice neverovatnim poenima Nikole Jankovića iz ''nemoguće'' pozicije uvećava svoju prednost na 78:73.

Posle tajm-auta Željka Obradovića, pet poena za Partizan vezuje Aleksa Avramović, ali sjajni Đurišić ne dozvoljava crno-belima da pređu u vođstvo - 80:78, tačno na pet minuta do kraja.

Mega se novim poenima Jankovića vratila na ''plus 4'', a indisponirani Kevin Panter na drugoj strani vezuje dva promašaja, pa pravi petu ličnu grešku.

Na tri minuta do kraja, Naneli vraća Partizan u igru, a Kaminski konačno donosi izjednačenje crno-belima - 82:82 na ulasku u poslednja dva minuta.

Međutim, Iljasoglu odmah uzvraća, a posle lošeg napada Partizana, Malovec pogađa otvoreni šut sa distance - 86:82!

Kaminski ponovo pogađa posle Obradovićevog tajm-auta, a na 18 sekundi do kraja Jaramaz krade loptu Topiću i u kontri donosi novo izjednačenje Partizanu - 86:86!

Posle tajm-auta, Mega je imala poslednji napad, crno-beli su odlučili da se brane bez faula, a u poslednjoj sekundi kulminacija drame! Topić je šutirao, nije bio prtecizan, a Trifunović u pokušaju da uhvati loptu postiže autokoš uz zvuk sirene!

Na kraju, Đurišić najefikasniji u Megiu sa 17 poena, Plavšić je upisao 15, a Topić 14, uz 8 asistencija.

U Partizanu Avramović 26 poena i 4 skoka, Kaminski 24 poena uz šst skokova.

Mega - Partizan 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25)

Dvorana: Hala sportova

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Denis Hadžić

Mega: Paunović, Miljenović 5, Jelavić 9, Kobici, Popović, Iljasoglu 9, Đurišić 17, Kovačević 2, Janković 7, Plavšić 15, Topić 14, Malovec 10.

Partizan: Vukčević, Ledej 7, Avramović 26, Koprivica 4, Panter, Smailagić 5, Jaramaz 2, Naneli 11, Trifunović, Anđušić, Kaminski 24, Doužer 7

Kakva pobeda Mege. Topić je krenuo na prodor, lopta se odbila od obruč, a onda nakon kontakta završila u košu. Poeni su pripisani Plavšiću.

40. minut - Topić gubi loptu, Jaramaz poentira u kontri, nerešeno je - 86:86, do kraja je ostalo 19 sekundi.

39. minut - Malovec pogađa za dva, Mega na minut do kraja ima +4. Obradović zove tajm-aut.

38. minut - Fantastičan potez Kaminskog, nerešeno je 82:82. Dva minuta do kraja.

37. minut - Naneli poentira uz mnogo osećaja, Mega vodi 82:80.

36. minut - Panter nije pogodio otvorenu trojku, a onda maši i za dva pa pravi peti faul, ovo je kraj meča za njega.

35. minut - Kakvu trojku pogađa Avramović, uz pomoć table, Mega vodi 80:78 na pet minuta do kraja.

34. minut - Sjajno Topić čita igru i pronalazi Plavšića koji dolazi do lakih poena.

33. minut - Avramović poentira u kontri - 74:70, čeka nas drama! Nova trojka Kaminskog.

32. minut - Trojka Pi DŽej Doužera! Partizan je gotovo potpuno istopio prednost Mege.

31. minut - Kakav potez Topića, kakav prodor uz faul Kaminskog, a potom i dodatni poen sa linije penala. Doužer sada odličan, uz zakucavanje Kaminskog.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Mega vodi 69:61.

28. minut - Posle tehničke Obradoviću pogodio je Janković, a potom još jednom od dva šuta sa penala. Sad Kaminski uzvraća i stiže do svojih 13 poena. Prvi put je Amerikanac dvocifren u ovoj sezoni.

27. minut - Panter ne pogađa trojku, ali Kaminski poentira posle ofanzivnog skoka. Trojka Ledeja, Partizan posle dugo vremena na jednocifrenom minusu.

26. minut - Trojka Miljenovića posle tajm-auta Mege. Avramović fauliran na šutu za tri, imaće tri slobodna bacanja. Siguran Avramović.

25. minut - Đurišić trojkom prekida nalet Partizana - 55:40. Naneli pogađa dvojku - 55:42. Kaminski još jednom za dva, njegovih brzih devet poena - 55:44.

24. minut - Kaminski je pogodio za dva - 52:37. kaminski postiže trojku, Partizan u seriji 8:0 - 52:40.

23. minut - Jelavić je sa linije bacanja povećao na 50:31. Ledej je polovičan sa linije penala - 50:32. Topić na drugi obruč postiže svoj 11. poen - 52:32. Ledej trojkom smanjuje na 52:35.

22. minut - Mega silovito otvara i drugo poluvreme, ima 17 poena prednosti.

21. minut - Poenima Jelavića kreće drugo poluvreme.

20. minut - Janković je pogodio za dva - 40:25. Sjajan potez Avramovća za kraj prvog poluvremen. Aleksa je jedina svetla tačka u Partizanu.

19. minut - Plavšić je pogodio jedno od dva bacanja - 36:25. Topić se lepo provukao i poentirao - 38:25.

18. minut - Jelavić posle ofanzivnog skoka pogađa za 35:23. Avramović postiže svoj deseti poen - 35:25. Panter je dobio treću ličnu grešku.

17. minut - Panter ne pogađa otvorenu trojku posle dodavanja Nanelija.

16. minut - Malovec pogađa trojku i Mega ponovo vraća dvocifrenu razliku - 33:23.

15. minut - Hvataju priključak crno-beli, evo ih na -5.

14. minut - Nije pogodio Topić za tri, a onda faul pravi Miljenović nad Ledejom.

13. minut - Novi laki poeni za Megu, Miljenović je pogodio. Trojka Avramovića koji pokušava da "trgne" crno-bele.

12. minut - Mega se ne šali i ima 15 poena prednosti.

11. minut - Nastavljaju se problemi za Partizan, pre svega u fazi napada.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Mega vodi 21:11

9. minut - Mini serija Partizana, trener Mege zove tajm-aut.

7. minut - Iljasoglu se jako lepo snalazi i pontira. Raste prednost Mege - 15:4.

6. minut - Malovec je pogodio uz faul i Mega vodi 13:4.

5. minut - Nervozno su košarkaši Partizana ušli u utakmicu i to Mega koristi.

4. minut - Smailagić je prekinuo agoniju Partizana, ali uzvraća Plavšić sa linije penala.

3. minut - Odličan start domaćeg tima! Nikola Đurišić zakucava loptu u obrzuč. Izuzetno loš start Parnog valjka.

2. minut - Topić upisuje prve poene na utakmici.

1. minut - Počela je utakmica u Hali sportova.

18.53 - Partizan u ABA ligi ima maksimalan učinak tri pobede iz isto toliko utakmica, dok je Mega na skoru 1-2.

18.51 - Crno-beli su protekle nedelje doživeli dva poraza u Evroligi. Prvo su poraženi od Barselone, a onda i od Olimpijakosa, pa će sada pokušati da se vrati na pobednički kolosek.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Mega i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Hale sportova".

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs