NIJE MOGLO BEZ DRAME Crvena zvezda u trileru slavila protiv Bajerna

20:28 | 02-11-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Bajern iz Minhena rezultatom 74:68 (33:35) u utakmici 6. kola Evrolige

KK Crvena zvezda
Alo/ Marko Metlaš

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Miloš Teodosić sa 16 poena, jednim skokom i 11 asistencija, dok su Mitrović i Nejpir ubacili po 11.

Na drugoj strani, istakli su se Edvards sa 16 poena, dok su Bolmaro i Bonga postigli po 12. Ibaka je postigao 10 poena.

Nakon nešto sporijeg starta utakmice, Bajern je uspeo da se odlepi na plus pet poenima Edvardsa, a Ibaka je pogodio dvojku iz ćoška za plus sedam na kraju prve četvrtine za minhenski tim.

Na početku druge četvrtine, poenima Davidovca i Tobija, crveno-beli su uspeli da se približe na minus dva.

Sredinom druge četvrtine, Zvezda je imala šut za tri poena 1 od 12.

Poenima Vajler-Boba i Obsta, Bajern je otišao na plus devet, pa je Sferopulos zatražio tajm-aut.

Trojkom Adama Hange uz zvuk sirene, završeno je prvo poluvreme u kome Bajern vodi plus dva (35:33).

Početkom drugog poluvremena, Bajern je pre svega preko raspoloženih Bolmara i Edvardsa otišao na dvocifrenu prednost.

Buker je održavao prednost, a crveno-beli su se približili poenima Tobija i Giedraitisa kada su došli na minus osam (48:56).

KK Crvena zvezda Alo/ Marko Metlaš

Posle tajm-auta Pabla Lasa, Jago Dos Santos je pogodio trojku smanjivši na minus pet (51:56).

Bonga je ipak doveo vođstvo od plus šest na kraju treće četvrtine (53:59).

Četvrta četvrtina donela je poene uz faul Giedraitisa. Trojkom Teodosića, crveno-beli su izjednačili (59:59).

Poenima Mitrovića, Crvena zvezda je povela (61:60).

Jago je Zvezdi doneo plus pet, međutim Bolmaro poenima smanjuje na minus jedan. A onda na scenu stupa Miloš Teodosić koji je trojkom doveo Zvezdu na plus četiri (68:64).

Bolmaro je vezao četiri poena i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Teodosić je pogodio jedno bacanje, a Jago Dos Santos trojkom stavlja tačku na ovaj meč.

Na kraju, pobeda Zvezde 74:68.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Barseloni, dok će Bajern gostovati Makabiju.

Crvena zvezda - Bajern Minhen 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:11)

Hala: Beogradska "Arena"   Sudije: Emilio Perez, Mikele Rosi, Serhio Silva

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić (16), Hanga (3), Davidovac (5), Mitrović (11), Simonović, Nejpir (11), Tobi (7), Bolomboj (7), Giedraitis (5), Kuzmić, Dos Santos (8)

Bajern Minhen: Vajler-Beb (5), Francisko (5), Edvards (16), Gifaj, Bonga (12), Bolmaro (12), Obst (3), Ibaka (10), Haris, Branković, Buker (5), Gilespi

TOK MEČA:

Kraj! Crvena zvezda je pobedila Bajern Minhen rezultatom 74:68.

40. minut - Jago Dos Santos pogađa trojku za plus četiri (72:68). Bolmaro je promašio trojku.

Bolomboj je pogodio oba slobodna bacanja (74:68).

39. minut - Bolmaro pogađa dvojku. Nerešeno je (68:68). Slobodna bacanja će imati Miloš Teodosić. Pogodio je jedno (69:68).

38. minut - Bonga pogađa horog (68:66).

37. minut - Bolmaro pogađa dva slobodna bacanja (65:64). Trojka Teodosića na drugoj strani! Crvena zvezda vodi (68:64).

36. minut - Dos Santos je pogodio dva slobodna bacanja (65:60). Giedraitis na drugoj strani pravi svoj četvrti faul.

Bolmaro postiže dugu dvojku (65:62).

34. minut - Tobi pogađa iz odbojke. Plus tri za Crvenu zvezdu (63:60).

33. minut - Mitrović pogađa iz odbojke. Zvezda vodi (61:60).

31. minut - Koš uz faul Giedraitisa. Pogodio je dodatno bacanje (56:59). Teodosić pogodio trojku. Nerešeno je (59:59).

30. minut - Davidovac postiže dvojku posle ofanzivnog skoka. Serija crveno-belih. Na drugoj strani, Bonga pogađa trojku za Bajern (53:59).

29. minut - Trojka Dos Santosa. Crvena zvezda je na minus pet (51:56).

28. minut - Tobi pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje (46:56). Giedraitis dvojku. Tajm-aut traži Pablo Laso (48:56).

27. minut - Prekršaj Giedraitisa nad Vajler-Bebom koji će imati dva slobodna bacanja.Pogodio je oba (43:56).

26. minut - Ibaka pogađa iz okreta (41:54). Na drugoj strani, uzvraća Teodosić (43:54).

25. minut - Hanga pogađa za dva poena (38:51). Nejpir pogađa trojku (41:52).

24. minut - Bonga postiže novu trojku za Bajern.

23. minut - Buker pogađa nakon ofanzivnog skoka. Tajm-aut je zatražio Sferopulos (33:43).

Bolomboj je pogodio jedno slobodno bacanje (34:43).

Trojka Bolmara (34:46).

22. minut - Trojka Bolmara (33:38).  Edvards postiže novu trojku (33:41).

Kraj poluvremena. Bajern vodi na poluvremenu 35:33.

20. minut - Edvards je promašio trojku. Poslednji napad će imati Crvena zvezda.

Hanga pogađa trojku uz zvuk sirene! (33:35).

19. minut - Miloš Teodosić će imati tri slobodna bacanja. Pogodio je sva tri (29:35). Serija promašaja na obe strane.

18. minut - Vajler-Beb pogađa trojku (26:32). Novu trojku pogađa Obst (26:35). Sferopulos je zatražio tajm-aut.

17. minut - Francisko pogađa nakon sjajnog ulaza. Na drugoj strani, Nejpir je promašio oba bacanja.

16. minut - Posle promašaja crveno-belih za tri poena, Ibaka postiže dvojku (19:27). Crvena zvezda ima šut za tri poena 1 od 12.

Luka Mitrović će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno (20:27).

Fantastičan pas Teodosića do Mitrovića koji pogađa dvojku (22:27). Bolomboj zakucava. Tajm-aut traži Pablo Laso (24:27).

15. minut - Mitrović pogađa iz teške pozicije (19:22). Na drugoj strani, trojku pogađa Edvards.

14. minut - Buker pogađa jedno slobodno bacanje (17:20).

11. minut - Trojka Davidovca iz ćoška (15:19). Tobi zakucava, Zvezda na minus dva (17:19).

10. minut - Ibaka pogađa dvojku iz ćoška za veliku prednost Bajerna na kraju prve četvrtine (12:19).

9. minut - Teodosić lagano polaže na desnoj strani (12:14). Na drugoj strani Edvards pogađa trojku (12:17).

8. minut - Pogađa Nejpir sa vrha kapice (10:11).

7. minut - Ibaka pogađa nove poene za nemački tim (8:11).

6. minut - Nejpir pogađa sa polu distance (8:7).

5. minut - Prekršaj nad Lukom Mitrovićem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (6:4).

Na drugoj strani, Edvards postiže trojku (6:7).

4. minut - Edvards pogađa u kontri (4:4).

2. minut - Prve poene za crveno-bele postigao je Luka Mitrović.

17:50 - Bajern je na društvenim mrežama objavio post koji se tiče večerašnje utakmice.

17:40 - Glavni sudija meča biće Emilio Perez.

17:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Crvene zvezde i Bajerna iz Minhena. Tok meča iz beogradske "Arene" možete pratiti na portalu alo.rs.