22:05 | 02-11-2023

Uzbudljivo veče iza nas

KK Fenerbahče
EPA/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Olimpijakos na svom terenu rezultatom 79:77 u utakmici šestog kola Evrolige.

TADIĆ JE OMILJEN U FENERU Srbin na treningu košarkaša Fenerbahčea, pozvao navijače na Olimpijakos (VIDEO)

Turskom timu je tako ovo peta pobeda u sezoni, dok Olimpijakos ima polovičan učinak,

Fenerbahče je od početka uspostavio svoj ritam, a na kraju prve deonice imali su prednost od 15 poena razlike (29:14).

Fener je u drugom kvartalu nastavio da pravi razliku, do maksimalnih plus 16 (36:20), a domaći tim je na poluvremenu imao plus 13 (46:33).

Grci su bolje otvorili drugo poluvreme u kom su smanjili prednost Fenera, da bi se u poslednju četvrtinu ušlo sa prednošću domaćih od plus jedan (58:57).

Fener je u poslednjoj četvrtini vodio, ali njihova prednost nije prelazila plus pet. Olimpijakos je imao poslednji napad, a Najdžel Vilijams Gos nije uspeo da poentira za dva poena i tako uvede utakmicu u produžetak.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bili su Jorgos Papajanis koji je postigao 15 poena, jedan manje je upisao Pjer, dok je Motli imao deset poena.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Aleks Piters sa 19 poena.

Milutinov je u ekipi Olimpijakosa ubacio 12 poena.