PARTIZAN ISPUSTIO POBEDU U POSLEDNJOJ SEKUNDI Crno-beli pali u ludoj završnici, trijumf Ivanovića na debiju

22:40 | 03-11-2023

Košarka 0

Košarkaši Partizana izgubili su od Baskonije sa 84:83 u šestom kolu Evrolige

Baskonija
EPA-EFE/Adrian Ruiz Hierro

Tako je Duško Ivanović upisao trijumf na novom debiju na klupi španske ekipe.

Navikao nas je Partizan na dramu ove sezone, a izuzetak nije bila ni ova utakmica, pošto je ekipa Željka Obradovića pobedu ispustila u poslednjoj sekundi.

Prvo je Baskonija krenula 8:3. Ali onda sledi Partizanova serija 7-0 za preokret. U egalu završena je prva četvtina 23:23, a onda Partizan poenima sjajnog Tristana Vukčevića, pravi seriju 6-0.

Tada je usledio kolaps kod gostiju i španski tim pravi seriju 15:0.

Na kraju Baskonija je otišla na poluvrme sa šest poena prednosti 48:42, što za goste i nije bio loš rezultat, s obzirom kako se sve odvijalo.

A onda je usledila sjajna treća četvrtina. Tačnije osam minuta. Prvo je Partizan napravio seriju 19-4 i stekao +6 – 61:55, da bi u jednom trenutku imao i 66:58. Ali ponovo je Baskonija napravila mini seriju 5-0 i smanjila na -3 pred početak četvrte četvrtine.

Usledila je neizvesna završnica. Baskonija je imala priliku da ode na +4. Ali sjajnu odbranu odigrao je Zek Ledej, koji je uposlio u kontri Nanelija, a on je 13 sekundi pre kraja pogodio uz faul za 82:82, a potom i realizovao dodatno slobodno bacanje za prednost Partizana 83:82.

Ali nije imao sreće Partizan u napadu Baskonije. Promašili su Baskijci trojku, ali je ofanzivan skok zabeležio Moneke, koga je faulirao Jaramaz sekund do kraja. Nigerijac pogađa oba bacanja za vođstvo domaćina 84:83. Kako Partizan nije realizovao poslednji napad Baskonija je došla do pobede.

Najefikasniji kod pobednika bio je upravo Moneke sa 16 poena. Na drugoj strani se istakao Naneli takođe sa 16 poena.

Baskonija - Partizan 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 19:17)

Hala: Fernando Buesa Arena (Vitorija)

Sudije: Lotermozer, Nedović, Laurinavičijus

Baskonija: Hauard 14, Raiste 5, Kris, Sedekerskis 14, Marinković 12, Miler-Mekintajer 9, Diez, Diop, Kotsar 11, Kostelo 3, Moneke 16

Partizan: Vukčević 13, Ledej 11, Avramović, Koprivica, Smailagić 7, Jaramaz 11, Naneli 16, Anđušić 9, Trifunović 7, Doužer, Kaminski 8

Četvrta četvrtina:

Kraj, poraz Partizana 84:83.

40. minut - Ledej pravi grešku u koracima, ali je uspeo Partizan da se odbrani, a Naneli pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje.

Ubacivao je loptu Trifunović iz auta i "gađao" Kaminskog na alej-up, ali nije uspeo. Kaminski je bio pod kontaktom sa jednim igračem Baskonije, Željko Obradović je tražio "čelendž". Gledaće se snimak. Na semaforu su ostale dve desetinke... Ipak će biti 0,4 sekunde, ali se odluka ne menja, lopta za domaćina. Pre toga tajm-aut Duška Ivanovića.

39. minut - Gube loptu košarkaši Partizana, Mekintajer zakucava. Jaramaz pogađa trojku, nerešeno je - 80:80

38. minut - Sedekerskis pogađa oba bacanja i Baskonija vodi 78:77 dva minuta do kraja.

37. minut - Trojka Vanje Marinkovića, Partizan na tri minuta pre kraja vodi 77:76

36. minut - Trojka Haurda koji se probudio u finišu, Baskonija na -2, Obradović zove tajm-aut.

35. minut - Pet minuta pre kraja, Partizan vodi 75:70.

34. minut - Aleksa promašuje trojku, Hauard pogađa preko ruke sa poludistance - 72:67.

33. minut - Trifunović nakon asistencije Doužera pogađa 65:72.

31. minut - Poenima Tristana Vukčevića počinje četvrta deonica, Partizan +5.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice u kojoj je Partizan uspeo da napravi preokret. Crno-beli vode 66:63 pred ulazak u poslednji kvartal.

29. minut - Trojka Nanelija, ide Partizan na najvećih +8! Marinković siguran sa linije slobodnih bacanja.

27. minut - Sederskis prekida seriju Partizana, pogađa uz faul 58:61

26. minut - Jaramaz pogađa sjajna serija Partizana 55:61

25. minut - Ledej pogađa za vođstvo Partizana,a onda i Anđušić za tri 55:59

24. minut - Krade loptu Ledej Hauardu i istrčava kontru za lako zakucavanje.

22. minut - Partizan nije uspeo da dođe do poena u prvim napadima, Kocar je pogodio pod faulom Kaminskog, a Obradović je tražio "čelendž" jer tvrdi da je faul bio pre šuta, poeni su priznati - 50:42.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Baskonija vodi 48:42.

19. minut - Važan koš Ledeja, Partizan na -5, ali Marinković pogađa svoju drugu trojku.

18. minut - Kaminski je pogodio iz reketa, potom Moneke fauliran za tri, pogodio je samo jedno 41:34

17. minut - Potpuna dominacija domaćih, Partizan ima mnogo problema u odbrani.

16. minut - Baskonija pravi seriju 15:0 koju napokon prekida Ledej trojkom - 38:32.

15. minut - Košarkaši Partizana su potpuno stali, Baskonija ide na +7.

14. minut - Mnogo promašaja sada na obe strane.

13. minut - Baskonija pravi seriju 10:0 i Obradović zove tajm-aut.

12. minut - Ovo nije dobro, crno-beli su lako prokockali lepu prednost i to tako što je Miler Mekintajer uhvatio ofanzivni skok i položio uz faul Trifunovića. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.

11. minut - Nova trojka Vukčevića koji već ima 11 poena, Partizan na +6!

Prva četvrtina:

10. minut - Uspeva Partizan da izjednači do kraja prve deonice - 23:23

9. minut - Hauard je počeo da solira, šutirao je nekoliko trojki, pa za dva, sve su bili "er-bolovi", ni blizu obruča, Trifunović poentira u kontri - 21:18.

7. minut - Ide Baskonija na +5, ne baš najbolji početak Partizana.

6. minut - Pre nego što su igrači otišli na minut odmora, trojku je pogodio i Trifunović pa Baskonija ima samo poen više (17:16). Dobro je Partizan Mozzart Bet otvorio ovu utakmicu, pogotovo u šutu za tri poena, jer ih je ubacio već tri iz šest pokušaja.

5. minut- Rajeste pogađa za tri, a potom Sederskih siguran sa penala 15:10

3. minut - Lepa akcija Partizana i poeni Kaminskog 8:5, a potom trojka Naneli za izjednačenje 8:8

2. minut - Ponovo Kostelo ovaj put nakon prodora uz faul 6:3

1. minut - Kostelo trojkom otvara meč, potom Anđušić pogađa uz faul, 3:3

19.27 - Crno-beli u Vitoriji nisu slavili još od 2001. godine, pa će pokušati da sruše tu tradiciju.

19.23 - Ni Partizan se ne može pohvaliti sjajnom formom, ali je pobedama u večitim derbijima povratio samopouzdanje.

19.21 - Baskonija igra jako loše od početka sezone, u Evroligi ima tek jednu pobedu uz četiri poraza, pa je ceh platio trener Penjaroja kog je nasledio Duško Ivanović.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici šestog kola Evrolige u kojoj se sastaju Baskonija i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Vitorije.