PARTIZAN DEMONSTRIRAO SILU U SPLITU Crno-beli brzo zaboravili Baskoniju i vratili se na pobednički kolosek

18:49 | 05-11-2023

Košarkaši Partizana pobedili su Split rezultatom 76:53 u utakmici 6. kola ABA lige

KK Partizan
ABA liga/Ivica Cavka

Crno-beli su utakmicu započeli serijom 4:0 poenima Kaminskog i Anđušića. Međutim, domaći su na krilima Vuka uspeli da održe rezultatsku ravnotežu sve do polovine prve četvrtine.

Beogradski tim je sjajnim razigravanjima Avramovića i poenima Smailagića došao do velike prednosti, a tačku na prvu četvrtinu stavio je Tristan Vukčević trojkom uz zvuk sirene.

Početkom druge četvrtine, Vuko i Tišma su trojkama približili Split na minus pet.

Posle tajm-auta, crno-beli su zaigrali bolje u odbrani i na odmor odlaze sa prednošću plus 15 (44:29).

Beograđani su bolje otvorili drugo poluvreme, a trojkama Dožera i Anđušića Partizan odlazi na maksimalnih plus 25.

Treba napomenuti da je Split bio bez koša pet minuta.

Na kraju treće četvrtine, Partizan je imao predost plus 24 (64:40).

U poslednjoj deonici, Split je bolje počeo, ali je na kraju Partizan ubedljivo slavio.

Na kraju, pobeda Partizana 76:53.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Igokeu, dok će Split gostovati Budućnosti.

Split - Partizan 53:76 (13:22, 16:22, 11:20, 13:12)

Hala: Dvorana na Gripama   Sudije: Saša Pukl, Mario Majkić, Nermin Nikšić

Split: Funderburk, Perković, Šorter, Stivenson, Kalajdžić, Tišma, Runjić, Vuko, Perkušić, Gnjidić, Šelton, Dubravčić

Partizan: Vukčević, Ledej, Drezgić, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Partizan je pobedio Split 76:53.

40. minut - Tristan Vukčević pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje (53:76).

37. minut - Koprivica postiže lake poene (49:73).

34. minut - Trifunović pogađa sa vrha kapice (49:69). Koprivica zakucava i postiže šesti poen (49:71).

32. minut - Avramović pogađa trojku. Na drugoj strani, Tišma uzvraća (45:67).

Kraj treće četvrtine. Partizan ima +24 (64:40).

30. minut - Trifunović postiže lake poene (40:64).

28. minut - Stivenson pogađa dva slobodna bacanja.

27. minut - Doužer pogađa trojku. Posle ukradene lopte i Anđušić postiže novu trojku (33:59). Tajm-aut za Split.

25. minut - Vukčević je iskoristio sjajan pas Nanelija (33:53).

24. minut - Uroš Trifunović pogađa uz faul (29:51). Promašio je dodatno slobodno bacanje.

23. minut - Trojka Doužera (29:49).

22. minut - Sjajan alej ap Kaminskog (29:46).

Kraj poluremena. Partizan vodi 44:29.

20. minut - Perković je izborio tri slobodna bacanja posle faula Avramovića. Pogodio je sva tri (29:41).

Tajm-aut za Partizan. Trifunović pogađa novu trojku iz ćoška (29:44).

19. minut - Jaramaz postiže trojku. Kaminski je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno (26:40).

KK Partizan ABA liga/Ivica Cavka

18. minut - Trifunović pogađa trojku iz ćoška. Tajm-aut za Split. Lake poene postiže Gnjidić (26:36).

16. minut - Naneli pogađa jedno slobodno bacanje (24:32).

15. minut - Trojku pogađa Tišma. Tajm-aut je zatražio Željko Obradović (24:29). Ledej pogađa dva bacanja (24:31).

14. minut - Naneli pogađa trojku uz faul (15:27). Na drugoj strani, trojku pogađa Vuko. Trifunović se lako snalazi na obruču (18:29).

Vuko pogađa novu trojku (21:29).

13. minut - Šorter popravlja šut iz odbojke (15:24).

12. minut - Vukčević pogađa nakon sjajne asistencije Avramovića (13:24).

Kraj prve četvrtine. Partizan vodi 22:13.

10. minut - Smailagić zakucava (13:19). Tristan Vukčević pogađa trojku uz zvuk sirene (13:22).

8. minut - Avramović postiže lake poene (11:17).

7. minut - Jaramaz pogađa iz kontre (11:13). Ledej pogađa dva bacanja (11:15).

6. minut - Funderburk pogađa oba slobodna bacanja (11:9). Na drugoj strani uzvraća Koprivica (11:11).

5. minut - Vuko pogađa trojku (9:5). Na drugoj strani, Anđušić pogađa za dva poena (9:7).

4. minut - Odlična rampa Koprivice. Perković postiže dvojku iz ćoška (6:5).

3. minut - Kaminski je napravio drugi faul. Kalajdžić je pogodio oba slobodna bacanja (4:4).

Trifunović pogađa jedno slobodno bacanje (4:5). Na drugoj strani, Vuko pravi faul u napadu.

2. minut - Anđušić pogađa flouter (0:4). Funderburk pogađa dva slobodna bacanja (2:4).

1. minut - Prve poene postiže Kaminski (0:2).

16:20 - Podsetimo, početkom marta je tim Željka Obradovića odneo pobedu trojkom Džejmsa Nanelija u poslednjoj sekundi.

16:15 - Glavni sudija meča biće Saša Pukl.

16:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Splita i Partizana. Dešavanja sa meča možete pratiti na portalu alo.rs.