CRVENO-BELI UMALO OD GOTOVOG NAPRAVILI VERESIJU Tobijevo veče u Areni, Zvezda olako ispustila 17 razlike, ali savladala Budućnost

20:57 | 05-11-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u meču 6. kola Admiral Bet ABA lige - 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Košarka
ABA liga/Dragana Stjepanović

Nije bilo lako, ali niko nije ni očekivao da tako bude protiv ekipe koja pretenduje da postane šampion Jadrana. Međutim, sigurno da će crveno-bele zabrinuti padovi u igri.

Zvezda je loše otvorila meč i dozvolila rivalu da ode na nešto osetniju razliku. Ipak, upalila se crveno-bela mašina u drugoj deonici. Majk Tobi je igrao svoj najbolji meč ove sezone, "upalio" se i Jago uz standarno odlično Teodosića te je prednost otišla do 17.

Košarka ABA liga/Dragana Stjepanović

Nakon toga usledio je ozbiljan pad domaćina koji je dozvolio Podgoričanima da se pred poslednjih nekoliko minuta primaknu na četiri poena zaostatka, ali je trojkom Nedovića sve rešeno.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Tobi sa 23 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 16. Šabaz Nejpir je postigao 14 poena, a Miloš Teodosić je ubacio 10. Kod gostiju, najbolji su bili su Mekinli Rajt i Marvin Džons sa po 17 poena.

Košarkaši Crvene zvezde posle šest kola u ABA ligi imaju pet pobeda i jedan poraz. Budućnost je večeras u Beogradu doživela prvi poraz u regionalnom takmičenju. Ekipa iz Podgorice sada ima skor od pet trijumfa i jedan poraz.

Crveno-beli će u narednom kolu ABA lige gostovati ekipi Zadra, ok će Budućnost dočekati Split.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Hala: Štark arena

CRVENA ZVEZDA: Lazerević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Jago dos Santos.

BUDUĆNOST: Ilić, Megi, Ros, Slavković, Makundu, Grbović, Džons, Jagodić-Kuridža, Vilijams, Rajt, Popović, Pol.

KRAJ!

40. minut - Poenima Bolomboja i sada je sve rešeno.

39. minut - Kakva sada trojka Nedovića! Zvezda pronalazi izlaz iz krize i sada ima "plus sedam".

38. minut - Poeni Džonsa i Budućnost je na "samo" četiri poena zaostatka. Nedović uzvraća sa dva penala. Ros brzo dolazi do novih poena.

37. minut - Džons na isteku napada za dva.

36. minut - Asistencija Teodosića za Tobija koji dolazi do 23. poena.

35. minut - Prvo Rajt na jednoj, a onda Jago na drugoj strani. Posle toga lep alej-ap i zakucavanje Džonsa. Nedović brzo uzvraća.

34. minut - Nova trojka Teodosića kao odgovor na mini seriju gostiju.

32. minut - Trojka Nedovića i sada se lakše diše među crveno-belima - 75:63.

31. minut - Poeni Majka Tobija na startu poslednje četvrtine.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Trojkom Teodosića završena je treća deonica.

29. minut - Pol pogađa trojku i posle samo nekoliko minuta Budućnost sa 17 dolazi na samo 4 poena zaostatka.

28. minut - Period dobre igre gostiju i poeni Vilijamsa za "minus sedam".

25. minut - Sada serija poena Rajta koji vezuje četiri. Onda i Vilijams za 6:0 seriju, ali je još uvek razlika dvocifrena.

23. minut - Serija Nejpira. Prvo tri penala posle faula, a onda i trojka Amerikanca.

22. minut - Laganim poenima Mitrovića otvoreno je drugo poluvreme.

POLUVREME!

20. minut - Pol za tri, a onda novi poeni Tobija. Rajt uzvraća dalekom dvojkom. Trojkom Davidovca stavljena je tačka na prvo poluvreme.

19. minut - Nedović za dva, a onda ukradena lopta i asistencija za Gedraitisa koji zakucava. Najveća prednost Zvezde do sada.

18. minut - Rajt za tri i sada je 41:34. Gedraitis se upisuje, prvi poeni za Litvanca na meču i to trojkom.

17. minut - Tobi ponovo za tri! Već 15 poena ima nekadašnji igrač Barselone i Zvezda po prvi put ima dvocifrenu razliku. Megi uzvraća, a onda lagani poeni Nejpira.

16. minut - Megi za tri, a onda Tobi uzvraća. Odličan meč igra reprezentativac Slovenije.

14. minut - Brazilac sada pogađa i za dva. Zvezda ima 8:2 u ovoj četvrtini. Megi uspeva trojkom da prekine seriju domaćih.

13. minut - Sada i Jago za tri! Zvezda odlično otvara drugu deonicu.

12. minut - Trojka Teodosića kao odgovor na dva penala Megija.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Zvezda posle dužeg vremena ponovo u vođstvu, Tobi za tri. Džons uspeva da smanji dvojkom.

9. minut - Davidovac pogađa prvo, a onda promašuje drugo bacanje, ali Tobi je na ofanzivnom skoku. Slovenac upisuje prve poene.

8. minut - Rajt za dva, a onda lep napad i novi poeni za Davidovca na drugoj strani terena.

7. minut - Trojka Davidovca za povratak Zvezde u igru i izlazak iz krize.

5. minut - Dva poena za Džonsa i prednost gostiju nastavlja da raste.

4. minut - Alej-ap dodavanje i zakucavanje Vilijamsa i Budućnost ima seriju 7:0.

3.  minut - Nejpir sa poludistance, a onda Pol za prvu trojku i prvo vođstvo Budućnosti na meču.

2. minut - Poeni Bolomboja sa slobodnih bacanja i Zvezda se vraća u prednost. Brendon Pol iz teške situacije ponovo poravnava.

1. minut - Odlična asistencija Nejpira i lagano zakucavanje Mitrovića. Na drugoj strani Popović se upisuje u strelce.