PARTIZAN SRUŠIO FENER U TRILERU Madar tragičar, crno-beli bili na ivici ambisa, pa uzeli veliku pobedu u punoj Areni!

22:33 | 09-11-2023

Košarka 0

Košarkaši Partizana savladali su Fenerbahče sa 85:84 u okviru sedmog kola Evrolige

KK Partizan- KK Fenerbahče
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/bs

Viđena je prava drama u punoj Štark Areni, a crno-beli išli su od očaja do sjaja. Uspeo je Partizan da za razliku od prošle nedelje pobedi u neizvesnoj završnici i ostvari važnu, treću pobedu u Evroligi. Sada su crno-beli na 3-4, dok je Fenerbahče upisao drugi poraz.

Crno-beli su bolje otvorili duel, ali ne zadugo, pošto je od sredine prve četvrtine pa sve do sredine treće, Fener konstantno gradio prednost.

Igrao je Fenerbahče bez četiri važna igrača, međutim, viđen je festival trojki i sa jedne i sa druge strane, pogotovo kod gostiju. Zapalio se Hejs-Dejvis koji je u prvom poluvremenu upisao 21 poen i nije umeo da promaši, pa smo na petnaestominutnu pauzu otišli sa +9 za goste 47:56. U drugom poluvremenu očekivalo se da Partizan popravi ono što je bio najveći problem- odbrana, međutim nije počelo takio. Nastavio je Fener sjajno da šutira, da gradi prednost koja je išla čak do +15, a crno-beli su bili na ivici ambisa.

Počinje zatim prazan hod gostiju, Motli kao najdominantniji igrač sedeo je naklupi sa 4 lične greške što se itekako osetilo. Partizan se približavao, a u poslednji kvartal ušli smo sa +6 za goste. na krilima sjajnog Kaminskog Partizan je uspeo da preokrene potpuno sredinom poslednje četvrtine i imali smo pravu triler završnicu koja ovoga puta pripada Partizanu.

U Partizanu najistaknutiji bio je Frank kaminski sa 15 poena i 3 skoka, a kod gostiju to je bio Hejs Dejvis sa 23 poena.

Ovaj meč je značajan za Partizan jer je debitovao ponitka i upisao prve poene, dok će Kaboklo još malo sačekati.

PARTIZAN - FENERBAHČE (85:84)

Dvorana: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Karlos Peruga, Marčin Kovalski, Toma Bizuel

Partizan-Vukčević (8), Ledej (2), Avramović(7), Koprivica, Smailagić(13), Jaramaz( 5), Naneli (13), Trifunović(6), Anđušić (6), Doužer (5), Ponitka, (2) Kaminski(15)

Fenerbahče-Motli (11), Hazer , Vilbekin (9), Papajanis (7), Mahmutoglu, Hejs-Dejvis (23), Biberović (10), Metoglu, Dorsi (18) Madar (2), Sestina (4)

Četvrta četvrtina

40. minuta- Tajm- aut Itudisa. Partizan vodi! Madar je izgubio loptu, zakuzcava Smailagić koji je ostao sam u tranziciji. Madar posle novog tajm-auta maši, faul nad Anđušićem. Pogađa oba abcanja. Vilbekin će imati dva bacanja, ušli smo u penal završnicu. Pogađa oba Vilbekin. Izgubio je loptu Partizan, Fener ima napad  za pobedu. Loš šut Fenera, POBEDA PARTIZANA. 85:84

39. minut-  Vilbekin dva poena iz prodora, tajm-aut Obradović. Kaminski ima lake poene 81:82

38. minut- Fener ima pola koša prednosti dva minuta pred kraj. Mrtva lopta koja je pripala Partizanu. Imamo pravu dramu.

36. minut- Trojka Dorsija 75:78, zatim poeni iz reketa Kaminskog. Kaminski zatim zakucava i donosi prednost Partizanu 79:78

35. minut Zakucavanje Motlija, zatim i peta lična greška Motlija. Dva bacanja pogađa Kaminski

34. minut Poeni Motlija koji se vratio na teren sa četirti lične greške. Kaminski donosi izjednačenje Partizanu 73:73

33. minut- Flouter Papajanisa i poeni Fenera posle dugo vremena, na drugoj stranio se u strelce upisuje Ponitka 69:71

32. minut Debi Ponitke, Kaminski pogađa jednio bacanje

31. minut- Trojkom Doužera Partizan otvara poslednju četvrtinu 66:69

Treća četvrtina

30. minut Pogađa Anđušić oba abcanja Pogađa zatim Anđušić trojku za potpuni povratak domaćina u meč. Papajanis je promašio zakucavanje, ali dva bacanja pogađa Hejs- Dejsvis. Kraj treće četvrtine  63:69

29. minut Faul u napadu papajanisa, Fener dugo bez poena.

27. minut-  Zakucavanje Džejmsa Nanelija 58:67

26. minut Dva bacanja za Tarika Biberovića, po gađa oba. Smailagić sa poludistance. Ponovo dva bacanja za Biberovića. Pogađa oba- 56:67

25. minut- Prazan hod Fenera, Partizan se polako vraća u meč. Naneli je pogodio bacanje na račun tehničke za trenera Fenerbahčea.  54-63

24. minut-Četvrti faul Motlija što je veliki problem za Fener, dva poena Smailagića iz reketa. Lidej iz naskoka- 53:63

23. minut- Dva bacanja pogodio je Avramović. Zatim poeni Madara iz reketa. 49:63

22. minut- Duga dvojka Dorsija, nastavlja Fener tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Monstruozno zakucavanje Motlija preko Smailagića. Partizan ima veliki problem sa skokom.

Počelo je drugo poluvreme

Druga četvrtina

20. minut Biberović faulira Trifunovića na šutu za tri. Pogađa sva tri. Dorsi dva bacanja, precizan oba puta. Jaramazu se priznaju poeni jer je igrač Fenerbahčea dirao tablu. Kraj poluvremena 47:56

19. minut trojka Trifunovića, 42-54

18. minut Trojka Tarik Biberović, zatim dva poena Nanelija, a uz faul Vukčevića poentira Hejs-Dejvis. Pogađa i dodatno.

17.minut-  Hejs- Dejvis sa istekom napada dva poena. Uzvraća Kaminski.- 37:46

16. minut- Dorsi siguran sa linije za slobodna bacanja. Koraci Kaminskog na drugoj strani.

15. minut- Trojka Trika Biberovića, Vukčević je iznudio tri bacanja. Pogađa sva tri 35-42

14. minut- Trojka Vilbekina sa istekom napada. Partizan gubi loptu, Fener promašuje dve trojke. Vučević trojka na drugoj strani.

13. minut- Vukčević iz ofanzivnog skoka. Nakon toga Smailagić ponovo vraća Partizan u igru 29:36

12. minut- Hejs- Dejvis ne staje, nova trojka- 25:36

11. minuta Otvara drugi period trojkom Papajanis. Na drugoj strani Avramović polaže. Zatim Hejs-Dejvis pogađa za tri.

10. minut Zakucavanje Papajanisa. Raspucao se Partizan, trojka Smailagića. Dvojka Smailagića, vezuje pet poena.  23-27

9. minut- Hejs Dejvis pogađa pod faulom Doužera. Partizan nastavlja napade bez realizacije, Fener svaki napad uspeva da realizuje. Hejs Dejvis pogađa dodatno bacanje. Konačno poeni Partizan, trojka Avramovića

8. minut-Fener nastavlja seriju pogođenim jednim bacanjem Motlija. Partizan nastavlja prazan hod, gubi loptu, Motli zakucava 15-22

6. minut- Fener vodi, uzvraćena trojka posle tajm-auta, zatim je Kaminski promašio zicer, na drugoj strani Motli pogađa za vođstvo, a posle nove izgubljene lopte, Fener kažnjava novim poenima. 15-19

5. minut- Sada se igra brže i smenjuju se poeni na obe strane. Dvojka Nanelija, odmah uzvraća Fener. Sada se smenjuju trojke, prvo Naneli, uzvratio je Dorsi, pa na drugoj strani Jaramaz. 15-12

4. minut- Prazan hod crno-belih, trojka Dorsija, zatim poludistanca Doužera, uzvraća opet Dorsi- 7:7

2. minut- Crno-beli bolje otvaraju duel i vezuju pet poena, Motli postiže prve poene za Fenerbahče. Izgubljena lopta Partizana u sledećem napadu.5-2

20:30- Počela je utakmica u Areni.

20:15- Trener Partizana, Željko Obradović uoči meča:
Fenerbahče je ekipa koja igra izvanredno na početku sezone, ima veliki kvalitet. Sposobna da igra na razne načine sa četiri 'visoka' ili tri 'mala'. Ekipa koja uzima najviše šuteva za tri poena, preko 30 po utakmici uz veliki broj ubačenih. Karakteristika sem Motlija na petici, svi ostali šutiraju za tri poena, uključujući i njihove centre, to je stvar koja je nama bitna u pripremi ove utakmice. Oni imaju ogroman broj igrača u rosteru. Bilo koji igrač da fali uvek fali, ako su četvorica onda to nije lako. I pored povreda oni imaju dosta kvaliteta u timu, tako da mislim da mogu da igraju i bez svih tih igrača.

20:14-Dimitris Itudis, terner Fenerbahčea uoči meča: Igramo protiv ekipe koja ima sjajnu okosnicu tima i vrlo dobrog trenera, kao i stručni štab. Partizan, kao i svi timovi koje je vodio Željko Obradović, ne prestaju da se bore do samog kraja. I uvek imaju sjajnu atmosferu u Beogradu. Agresivni su i defanzivno i u napadu. Ključna stvar po nas je da ostanemo u igri do samog kraja i da nastavimo da "rastemo" kroz principe na kojima radimo i treniramo. Naravno, za nas će ovo pre svega borba kojom ćemo testirati sebe koliko smo spremni u periodu kada moramo da se nosimo sa povredama igrača. Teška borba je pred nama.

19:35- Jam Madar dočekan zvižducima na zagrevanju. Izraelac je letos napustio Partizan iako je imao još jendu godinu ugovora, međutim Fenerbahče je izašao sa boljom finansijskom ponudom.

19:30- Partizan ovu utakmicu igra pred rasprodatom Štark Arenom, kako je klub najavio, neposredno pred ovaj duel.

19:28- Dobroveče i dobrodošli na lajv blog našeg portala sa utakmice sedmog kola Evrolige između Partizana i Fenerbahčea. Sva dešavanja iz Štark Arene pratite na našem sajtu.