RAPSODIJA MARININIH "LAVICA" Košarkašice Srbije deklasirale Ukrajinke

20:42 | 09-11-2023

U prvoj utakmici prvog „prozora“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025, ženska seniorska reprezentacija Srbije bila je više nego ubedljiva protiv Ukrajine - 82:40 (26:8, 23:10, 17:8, 16:14), u lepom košarkaškom ambijentu „Hale sportova Ranko Žeravica“, pred oko 2.000 gledalaca.

košarka
Marko Metlaš

U uvodnim minutima bilo je prilično izjednačeno, ali je Srbija brzo uspostavila kontrolu i na polovini čertvrtine povela 17:6 posle pet vezanih poena Nogić. Pogađale su i Katanić, Stanković, Čađo, Janković, Ukrajinke promašivale u serijama, pa je na kraju prvog dela bilo 26:8.

U drugoj četvrtini nastavljeno je u istom ritmu, uz nešto manje efikasnosti našeg tima u prvih par minuta, sve do trojke Čađo za 33:10. Držale su izabranice Marine Maljković dvadesetak poena prednosti, pripretile su u jednom trenutku gošće, ali ne dovoljno ozbiljno, odbile su napade Nogić, Krajišnik i saigračice i napravile seriju 14:0, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 49:18.

Rasla je velika prednost naših devojaka i na startu treće deonice, u 24. minutu bilo je 57:20, a u 30. minutu i ogromnih „plus 40“ – 66:26.

U poslednjoj četvrtini reprezentativke Srbije su nastavile potpunu dominaciju, prednost je i dalje rasla, pa su rutinski privele meč kraju sa ubedljivom razlikom. Selektorka Marina Maljković dala je šansu svim igračicama.

U drugom kolu prvog „prozora“, naše košarkašice u nedelju 12. novembra u 18.00 sati igraju protiv Severne Makedonije u Skoplju.