ZVEZDA POKORILA ZADAR Pobeda crveno-belih posle incidenata u Hrvatskoj

18:40 | 12-11-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar na gostovanju u utakmici 7. kola ABA lige rezultatom 81:74

Košarka
ABA liga/Zvonko Kucelin

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Giedratiis sa 19 poena, dok je Jago Dos Santos ubacio 12.

Na drugoj strani, Božić je ubacio 18 poena, a Drežnjak i Lakić su ubacili po 12 poena

Hrvatski tim je bolje počeo utakmicu serijom 4:0.Crveno-beli su se poenima Gidraitisa brzo vratili u meč, a na prvom televizijskom tajm-autu imali su prednost 14:11.

Zadar je posle tajm-auta napravio seriju 6:0, a trojkom Lakića došli su u vođstvo 20:19.

Poenima Mekića, završena je prva četvrtina u kojoj je Zadar imao prednost 24:23.

Druga četvrtina je počela trojkom Teodosića. Lazarević je nastavio seriju, a Božić je uzvratio istom merom.

Zadar je napravio seriju 4:0 poenima Mazalina i Ramljaka, pa je Sferopulos zatražio tajm-aut.

Na odmor se otišlo sa prednošću Crvene zvezde 45:43.

Treća četvrtina počela je trojkom Nemanje Nedović, a nakon toga, Zadar pravi seriju 4:0. Crvena zvezda je zahvaljujući pet vezanih poena Davidovca otišla na plus pet.

Trojkom Giedraitisa iz ćoška, crveno-beli su otišli na plus deset (49:59).

Trojkom Nejpira preko Luke Božića i lakim poenima Tobija, odnosno Giedraitisa, Crvena zvezda odlazi na plus 17 (53:70).

Nakon treće četvrtine, Crvena zvezda je imala plus 16 (54:70).

Poslednja četvrtina, započela je dalekom trojkom Jaga. Prošli su minuti bez poena, a onda je Drežnjak pogodio za minus 16.

Posle poena Lakića, Zadar je prišao na minus 14, a Sferopulos je zatražio tajm-aut.

Do kraja meča je Crvena zvezda zadržala visoku prednost, pobedivši 81:74.

U narednom kolu, Crvena zvezda će igrati protiv Mornara, dok će Zadar gostovati Splitu.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je na skoru od šest pobeda i jednim porazom, dok je Zadar na skoru od tri pobede i četiri poraza.

Zadar - Crvena zvezda 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11)

Hala: Krešimir Ćosić  Sudije: Saša Pukl, Mario Majkić, Tomislav Stapić

Zadar: Klarica (3), Vujačić (7), Žganec (7), Mazalin (5), Njegovan, Lakić (12), Mekić (2), Jambrović, Drežnjak (12), Grbić, Božić (18), Ramljak (8)

Crvena zvezda: Lazarević (3), Teodosić (6), Davidovac (7), Mitrović (8), Nejpir (5), Tobi (8), Bolomboj (7), Ilić, Nedović (6), Giedraitis (19), Kuzmić, Jago Dos Santos (12)

Tok meča:

Kraj utakmice. Crvena zvezda je pobedila rezultatom 81:74.

40. minut - Peti faul Drežnjaka koji će morati da napusti parket. Klarica pogađa trojku (74:81).

38. minut - Drežnjak pogađa dva bacanja (69:80).

37. minut - Božić pogađa posle ofanzivnog skoka (65:80).

36. minut - Jago pogađa trojku iz daljine (63:80).

35. minut - Lakić postiže lake poene. Sferopulos traži tajm-aut (63:77).

34. minut - Na drugoj strani, posle asistencije Teodsića, Mitrović pogađa za 2+1 (57:75). Na drugoj strani, uzvraća Drežnjak (59:75).

33. minut - Drežnjak pogađa trojku (57:73).

31. minut - Jago pogađa daleku trojku (54:73).

30. minut - Tobi zakucava. Zvezda ima plus 15 (53:68). Giedraitis krade loptu i pogađa iz kontre (53:70).

Lazarević je faulirao Mazalina koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (55:70).

29. minut - Nejpir pogađa trojku preko Luke Božića (53:65).

28. minut -  Žganec pogađa oba slobodna bacanja (51:61). Posle promašaja Giedraitisa, Ramljak pogađa iz kontre (53:61).

Na drugoj strani, Mitrović pogađa oba bacanja (53:63).

27. minut - Tobi se sjajno snalazi (49:61).

26. minut - Giedraitis pogađa trojku iz ćoška (49:59).

25. minut - Davidovac postiže trojku (49:56). Zadar traži tajm-aut.

24. minut - Davidovac postiže lake poene (49:54).

Košarka ABA liga/Zvonko Kucelin

23. minut - Lakić postiže nove poene. Serija Zadra 4:0 (47:48). Giedraitis pogađa trojku iz ćoška (47:51). Na drugoj strani pogađa Božić posle sjajnog cik-cak koraka (49:51).

22. minut - Nedović pogađa trojku. Na drugoj strani pogađa Žganec (45:48).

Kraj poluvremena. Crvena zvezda vodi 45:43.

20. minut - Žganec pogađa trojku. Zadar pravi seriju 7:0 (43:43). Na drugoj strani, pogađa Bolomboj (43:45).

18. minut - Mazalin pogađa na drugi obruč (38:43). Ramljak pogađa na obruču. Tajm-aut za Sferopulosa (40:43).

17. minut - Mitrović pogađa uz faul posle asistencije Jaga (36:41).

16. minut - Bolomboj pogađa. Tajm-aut za Zadar (36:36). Jago pogađa trojku. Serija crveno-belih 7:0.

15. minut - Pogađa Teodosić za dva. Na drugoj strani Žganec promašuje trojku.

14. minut - Sjajna blokada Ramljaka nad Mitrovićem.

13. minut - Jago pogađa trojku (29:32). Na drugoj strani Vujačić pogađa posle ofanzivnog skoka (31:32).

12. minut - Lazarević pogađa trojku (26:29). Božić uzvraća istom merom (29:29).

11. minut - Teodosić pogađa trojku nakon asistencije Jaga (24:26).

10. minut - Na drugoj strani pogađa Mekić (24:23).

9. minut - Tobi pogađa posle sjajne akcije (22:23).

8. minut - Prve poene postiže Mazalin. Na drugoj strani uzvraća Tobi (22:21).

7. minut - Uzvraća trojkom Nedović (17:19). Na drugoj strani Lakić pogađa novu trojku za domaću ekipu (20:19).

6. minut - Trojka Luke Božića. Zadar pravi seriju 6:0 (17:16).

5. minut - Giedraitis je ispravio šut Nejpira (11:11). Giedraitis pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanja (11:14).

Davidovac pogađa posle asistencije Nedovića. Idemo na prvi televizijski tajm-aut.

4. minut - Ramljak pogađa sa poludistance. Na drugoj strani, Nejpir uzvraća (11:9).

3. minut - Božić pogađa posle sjajnog kros overa (9:4). Na drugoj strani, Giedraitis pogađa uz faul. Pogodio je jedno slobodno bacanje (9:7).

2. minut - Bolomboj pogađa jedno bacanje (4:1).

1. minut - Zadar je napravio seriju 4:0.

16:40 - Glavni sudija meča biće Saša Pukl.

16:30 - Crvena zvezda nakon šest kola ima skor od pet pobeda i jednim porazom, dok Zadar ima tri pobede i tri poraza.

16:10 - Iz ABA lige su izjavili da će se uprkos incidentima, utakmica igrati pred gledaocima.

16:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici 7. kola ABA lige između Zadra i Crvene zvezde. Sva dešavanja pratite na alo.rs.