ZVEZDA BEZ IZNENAĐENJA U PIREJU Crveno-beli se vratili iz ponora, pa pali u triler završnici

22:17 | 16-11-2023

Košarka 1

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa 88:83 u okviru devetog kola Evrolige u Pireju

KK Crvena zvezda
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da dođu do velikog iznenađenja protiv bratskog Olimpijakosa u Pireju, pošto su poraženi u tesnoj završnici.

Beogradski crveno-beli su bili na rubu teškog poraza u poslednjoj četvrtini potpuno nadigrani, kada je Olimpijakos imao maksimalnih +15, a onda je usledila ludačka serija trojki Crvene zvezde koja ih je večeras pogodila 18, imala je Zvezda čak i priliku da potpuno preokrene meč i napad za izjednačenje dba m,inuta pred kraj, ali je propala kontra crveno-belih.

Zatim se ušlo u penal završnicu, Vokap je svaki put bio polovičan, ali deluje da je olimpijakos i tada sve držao pod kontrolom.

Uspeo je Teodosić i tada još jednu trojku da pogodi, međutim, Zvezda se kasno probudila.

U prvom poluvremenu viđen je potpuni egal, Zvezda je veći deo vodila, Olimpijakos preuzeo primat pred kraj poluvremena, a onda ga više nije ispuštao.

Najistaknutiji u redovima Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, a Miloš Teodosić dodao je 15.Sa druge strane ubedljivo najbolji bio je Alek Piters sa 28 poena, dok je najveće probleme u reketu zadavao Mustafa Fal sa 14 poena, kao nerešiva enigma za crveno-bele danas.

Zvezda sada dočekuje Mornar u ABA ligi u ponedeljak od 20 časova u Hali Aleksandar Nikolić, a onda joj u goste dolazi Armani. Olimpijakos dočekuje Žalgiris u sledećem kolu.

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA (88:83)

Sudije: Oleg Latiševs, Tomaš Travicki, Josip Radojković

Hala: "Dvorana Mira i Prijateljstva"

Olimpijakos: Vokap, Kenen, Luncis, Larencakis, Rozekis, Papas, Fol, Papanikolau, Brazdeikis, Piters, Sikma, Tanulis

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Jago

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

40. minut Dva bacanja Pitersa, Trojka Teodosića i tehnička za Nemanju Nedovića koji je gazio liniju pri izvođenju lopte Olimpijakosa. Ulazimo u penal završnicu, jedno bacanje pogodio je Vokap. Ponovo Vokap polovičan sa bacanja, Nedović zatim brzi poeni. Opet Vokap na bacanjima i opet polovičan. Nedović trojka na drugoj strani. Bacanja Papanikolau. Poraz Zvezde u triler završnici! 88:83

38. minut Nedović pogađa trojku sa osam metara uz faul. Jago pogađa novu trojku, Zvezda se vraća 80:75

37. minut Papanikolau pogađa pod faulom, ali maši slobodno bacanje. Gedraiitis iz reketa za 80:68

36. minut Trojka Dos Santosa 78:66

35. minut- Pod fauom Piters. Nova trojka za Olimpijakos koji ide ka petoj pobedi. 78:63

34. minut-  Pogađa Bolomboj iz reketa, zatim trojku Papanikolau, a na drugoj strani Giedraitis kontre. 74:63

32. minut Trojka Davidovca pa dva poena Fala na drugoj strani. Trojka Tobija na drugoj strani, Trojka Larencakisa 69:59

Treća četvrtina

30. minuta Zvezda ne množe iz krize, Olimpijakos na +14 posle trojke Papanikolaua. BNedović pogađa uz faul, kraj treće četvrtine. 64:53

29. minut Zvezda ne može do defanzivnog skoka posle čega Kenan pogađa trojku i vodi domaćine na +11

28. minut- Dva bacanja pogađa Piters, na drugoj strani trojka Teodosića, dva bacanja Papanikolau, pogađa jedno 57:50

27. minut- Kenan trojka, Zvezda ne može dugo do koša 55:47

26. minut-  Dva bacanja za Fala. Promašuje oba 52:47

25. minut Alek Piters nastavlja sjajan meč, duga dvojka 52:47

24. minut- Mitrović iz kontre postiže prve poene za Crvenu zvezdu. Teodosić na iskustvo dobija dva bacanja posle faula Vokapa na šutu. Pogađa jedno 50:47

23. minut Piters trojka, Olimpijajkos u serji 50:44

21. minut- Fal postiže prve poene u drugom poluvremenu.47:44

20. minut-  Brazdeikis pogađa sa poludistance. Kraj prvog poluvremena u kojem je Zvezda većim delom imala vođstvo, a na odmor odlazi sa jednim poenom zaostatka. 45:44

18. minut- Pogađa Piters flouter, Olimpijakos je u seriji, Zvezda dugo ne može da realizuje napad, Fal pogađa flouter. Fauliran je Teodosić, pogađa oba bacanja. Zakucava Fall na alej-up, na drugoj strani Nedović pogađa pod faulom 43:44

17. minut Dva bacanja ima Larencakis. Larencakis je u seriji od 15 šutnutih i 15 pogođenih bacanja u Evroligi, sada je tu seriju prekinuo, pogodio je jedno. Mitrović na drugoj strani ima dva bacanja, promašuje oba. Larencakis pogađa pod faulom. 37:39

16. minut- Tobi kupi Jagov promašaj u reketu. Na drugoj strani Larencakis pronalazi lako Sikmu na ziceru- 33:39

15.minut Piters pogađa trojku Gužva u reketu Olimpijakosa iz koje Giedraitis izvlači poene o tablu. 31:37

14. minut- Luka Mitrović ima zicer na sjajnu asistenciju Jaga 28:35

13. minut- Trojka Jaga Dos Santosa. Na drugoj strani uzvraća Larencakis. Istom merom i Teodosić, festival trojki za 28:33

12. minut Trojka Tomasa Vokapa za izjednačenje, na drugoj strani zicer pogađa Tobi. 25:27

11. minut- Zakucava Mustafa Fal. Fauliran je Luka Mitrović u reketu pri šutu. Pogađa oba bacanja. 22:25

10. minut- Trojka ajzee Kernana, domaći vode. Poludistanca Teodosića na drugoj strani. Sa zvukom sirene pogađa Mitrović, vodi Zvezda na kraju prve četvrtine 20:23

9. minut Trojka Bolomboja na drugoj strani. Fal lako iz reketa zatim. 17:18

8. minut Zakucavanje Fala 15:15

6. minut- Alek Piters iz reketa postiže poene. Na drugoj strani nova trojka Nedovića. NAkon toga zakucavanje Boloboja 10:15

5. minut Nedović pogađa trojku 8:10

4. minut-  Piters na asistenciju Fala dva poena 8:7

3. minut Trojku pogađa Piters. Kenan je faulirn i pogađa jedno bacanje 6:7

2. minut- Zvezda bolje otvara meč. na krilima Nemanje Nedovića 2:7

Počela je utakmica u Pireju!

19:43- Janis Sferopulos uoči ovog duela: -Igramo protiv jako dobrog tima, tima čije kvalitete poznajemo, bili su finalisti prošle sezone. Možda u poslednje vreme nemaju dobre rezultate, ali imaju ogroman kvalitet i mogu da igraju jako dobro. Moramo da budemo spremni za bitku sa jako dobrim timom.

19:40- Joros Barcokas uoči meča sa Zvezdom: -Gledao sam kako je Zvezda igrala protiv Fenera. Vidim da je malo promenio način na koji žele da igraju, s većim naglaskom na odbranu. Svakako pokazuju da imaju dobar mentalni sklop. Posle dva poraza od Partizana, teško su izgubili u Barseloni, pa lako pobedili Fenerbahče koji nije bio kompletan. Hoću reći da u ovom trenutku, ono što se broji su pobede, bez obzira na to ko igra i ko ne igra.

19:26- Na ovom meču i jedan i drugi tim biće bez bitnih igrača u rosteru. Crvena zvezda nastupa bez Branka Lazića, Adama Hange, Marka Simonovića i Šabaza Nejpira. asa druge strane Olimpijakos je već duže vreme bez Šakila Mekisika, sada i bez Nikole Milutinova i Najdžela Vilijamsa Gosa.

19:23- Crvenoj zvezdi nije nepoznato da pobeđuje u Pireju, pošto je to uspevala u poslednja dva uzastopna susreta u Atini, jednom pod palicom Dejana Radonjića, a prošle godine pod vođstvom Duška Ivanovića. Takođe Zvezda je u poslednja uzastopna 4 četiri susreta slavila protiv bratskog kluba iz Pireja, pa sada traži nasdtavak sjajne serije.

19:07- Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici devetog kola Evrolige u kojoj se Olimpijakos dočekuje Crvenu zvezdu. Sva dešavanja sa ovog meča pratite na našem sajtu.