PARTIZAN POBEDIO ALBU ZA PREKID LOŠE SERIJE Crno-beli se probudili u drugom poluvremenu, Anđušić i Avramović "pogurali" parni valjak ka važnoj pobedi pred nove izazove u Evroligi

22:46 | 17-11-2023

Košarkaši Partizana pobedili su Albu iz Berlina rezultatom 89:74 (18:20, 25:20, 22:17, 24:19) u devetom kolu Evrolige u krcatoj "Štark Areni"

KK Partizan
Tanjug

Crno-beli su u devetom kolu Evrolige zabeležili četvrtu pobedu, dok je Alba ostala na začelju sa jednim trijumfom.

Avramović je sa 20 poena predvodio Partizan. Anđušić je postigao 16 poena. Po 14 poena su postigli Ledej i Naneli.

Partizan će za sedam dana gostovati Efesu u Istanbulu, dok će Alba na put Realu u Madridu.

Tim Željka Obradovića nije blistao protiv poslednjeplasirane ekipe. Izreka da se unapred dobijene utakmice najteže dobijaju, imala je svoju primenu i u Areni. Dugo su se crno-beli mučili, tražili način da slome otpor rivala. I uspeli su tek u drugom delu treće četvrtine.

Partizan - Alba (89:74)

Dvorana: "Štark arena"

Sudije: Emilio Perez (Španija), Jakub Zamojski (Poljska), Maksim Buber (Francuska)

Partizan: Vukčević, Ledej 14, Drezgić, Avramović 20, Jaramaz, Naneli 14, Trifunović 2, Anđušić 16, Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 9, Kaboklo 7

Alba Berlin: Braun 8, Proćida 3, Vecel 6, Delou, Matišek, Šnajder 12, Tomas 2, Nikić, Samar 4, Olinde 10, Kumanđe 8, Timan 21

39. minut - Raspucali su se crno-beli! Trojka Avramovića! (84:71)

37. minut - Ponovo kad je najvažnije Danilo Anđušić!!! (76:65)

34. minut - Poeni za Bruna Kabokla, a potom i Nanelija za +13 crno-belih (74:61)

32. minut - Trojka Zeka Ledeja! (70:59)

31. minut - Lagani poeni za Timana pod košem (67:57)

30. minut - Delirijum u Areni!! Kakv trojka Danila Anđušića! (65:52)

KK Partizan Tanjug

29. minut - Trojka Doužera! (62:52)

28. minut - Ledej precizan sa linije penala (56:51)

27. minut - Precizan sa poludistance Avramović (54:51)

26. minut - Pogađa važnu trojku Danilo Anđušić (52:51)

25. minut - Avramović pogađa sa linije penala (47:46)

22. minut - Laki poeni za Samara, ponovo slaba partija u odbrani crno-belih (45:44)

21. minut - Promašio je Anđušić, ali je to ispravio Zek Ledej, ali na drugoj strani lako poentiraju gosti (45:42)

20. minut - Konačno poeni za Partizan...doneo ih je Naneli sa linije penala (41:38)

19. minut - Prvi poeni na meču za Mateuša Ponitku (39:34)

18. minut - Važna trojka Džejmsa Nanelija! (37:31)

17. minut - Zek Ledej nastavlja mini seriju Partizana (34:28)

16. minut - Preciza je sa linije penala Aleksa Avramović, njegovi novi poeni (32:28)

15. minut - Na liniji penala je Di Džej Doužer, Amerikanac pogađa oba (30:26)

14. minut - Sjajan pas Nanelija sa Kabokla, koji zakucava rutinski! (28:26)

13. minut - Avramović pogađa koš uz faul, uspešno je realizovao bacanje (26:23)

12. minut - Poeni Avramovića u kontri (23:23)

11. minut - Trojka Danila Anđušića! (21:23)

10. minut - Kucanje Alekse Avramovića! (18:20)

9. minut - Ovoga puta Vecel je na liniji penala, pogodio je oba, a onda je Aleksa Avramović pogodio sa poludistance (16:20)

8. minut - Slobodna bacanja za Albu i oba su realizovana (14:18)

7. minut - Ledej sam pod košem poentira (14:16)

6. minut - Braun pogađa trojku, nakon loše odbrane crno-belih (12:14)

5. minut - Naneli precizan za tri poena! (12:8)

3. minut - Trojka Frenka Kaminskog za delirijum u Areni! (9:6)

2. minut - Kaminski dobar u napadu, vezuje dva pogotka (6:4)

1. minut - Naneli pogađa dvojku za prve poene crno-belih! (2:0)

20.32 - Partizan će biti oslabljen neigranjem Alena Smailagića na ovom meču!

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču devetog kola Evrolige između Partizana i Albe. Uz alo.rs pratite dešavanja iz "Štark arene".