22:00 | 17-11-2023

Fenomenalni košarkaš ubacio čak 28 poena

Luka Božić
Alo/ Marko Metlaš

Košarkaši Zadra savladali su ekipu Splita rezultatom 82:75, u okviru 8. kola ABA lige. Gostujući tim do pobede je predvodio fenomenalni Luka Božić, koji je na ovom meču upisao tripl-dabl sa 28 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Time je ostvario nestvarnih 47 indeksnih poena.

Splićani su bolje počeli meč, a na poluvreme su otišli sa vođstvom od sedam poena prednosti.

OTAC PEĐE STOJAKOVIĆA PUŠTEN NA SLOBODU Uhapšen zbog nesreće u Borči u kojoj je stradao muškarac, pa saslušan u tužilaštvu

Ipak, u nastavku meča Zadrani su zaigrali organizovanije, i na krilima fenomenalnog Luke Božića istopili prednost domaćina, a na kraju zabeležili i vrednu pobedu.

Što se košgeterskog učinka tiče, pored Božića u pobedničkom timu istakli su se još i Drežnjak sa 16 i Žganec sa 13 poena. U ekipi Splita raspoloženiji od ostalih bili su Saliven sa 15 i  Šorter sa 13 poena.

Nakon ovog kola Zadar ima skor 4-4, dok je Split zabeležio samo jednu pobedu uz sedam poraza.