JAKA BLAŽIČ JE STREPTOMICIN ZA PARTIZAN Crno-beli posle nove drame pali u Ljubljani

19:31 | 20-11-2023

Košarkaši Partizana izgubili su u Stožicama od Cedevita Olimpije sa 95:91 u derbiju osmog kola Admiral Bet ABA lige.

Cedevita - Partizan
ABA liga/Cedevita Olimpija/Tine Ruzic

Crno-belima je ovo već treći poraz u regionalnom takmičenju, dok je Cedevita na skoru 6-2.

Ovo je inače šesti uzastopni put da je Cedevita Olimpija slavila protiv Partizana u Ljubljani.

Meč je obeležio sjajni Jaki Blažič koji je postigao čak 29 poena.

Nastavili su crno-beli sa promenljivom igrom od početka sezone, pa su novim neuspehom sebe stavili u nepovoljan položaj kada je reč o plej-ofu.

Bila je ovo sjajna košarkaška predstava u Stožicama sa velikim brojem poena i borbom do samog kraja.

Posle rezultatske klackalice na početku meča, sredinom prve četvrtine "crno-beli" su se "odlepili" serijom 7:0, te su u jednom trenutku stekli i "plus 7".

Partizan umalo nije stigao i do dvocifrenog vođstva, ali umesto toga usledila je povreda Alekse Avramovića koji je posle udarca Klobučara otišao na klupu krvavog nosa.

Od tog trenutka, Cedevita Olimpija je zahvaljujući veoma raspoloženom Jaki Blažiču dvema trojkama uspela da istopi prednost rivala, nakon čega je domaćin i poveo.

Videli smo neizvesnu završnicu prvog poluvremena koja je na kraju pripala Cedevita Olimpiji posle poena Kobsa.

Nastavio je domaćin sa odličnom igrom i u trećoj deonici koju su takođe dobili, dok je Partizan u životu održavao Kaminski.

Stjuart je trojkom na početku poslednje deonice meča odveo svoj tim na pet poena prednosti koju je imao u više navrata, ali na minut do kraja meča, Naneli je približio Partizan na dva poena zaostatka.

Ipak, više od toga crno-beli nisu mogli, pa je Cedevita ponovo slavila u Ljubljani.

Pored Blažiča, u redovima pobednika istakli su se Prepelič sa 18 i Džon sa 17 poena.

Na drugoj strani, najbolji je bio Kaminski sa 20, dok je Ledej ubacio 17.

Cedevita Olimpija - Partizan 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20)

Hala: Arena Stožice

Sudije: Ilija Belošević, Damir Javor, Marko Mustapić

Cedevita Olimpija: Stjuart 12, Armand, Sou 7, Radović, Kobs 9, Glas, Blažič 29, Prepelič 18, Džons 17, Ščuka 3, Klobučar, Šaškov.

Partizan: Vukčević, Ledej 17, Avramović 2, Koprivica, Smailagić 4, Jaramaz 2, Naneli 10, Anđušić 5, Doužer 14, Ponitka 7, Kaminski 20, Kaboklo 10.

Kraj! Poraz Partizana u Ljubljani!

40. minut - Stjuart postiže jako važan koš. Obradović zove tajm-aut, Cedevita vodi 95:91 45 sekundi pre kraja.

39. minut - Novi promašeni napad Partizana, potom faul na Prepeliču. Pogodio je za 93:87.

38. minut - Jaka Blažič igra meč sezone, postigao je čak 29 poena. Domaćin vodi 97:87 dva minuta pre kraja.

37. minut - Ledej donosi izjednačenje Partizanu - 87:87 na tri minuta do kraja.

36. minut - Blažič krade loptu i poentira uz faul. Sakupio je već 23 poena. Na drugoj strani Kaminski poentira uz faul.

Haos na terenu, Ledej je faulirao Blažiča u kontri. Sudije su dosudile nesportski faul, a košarkaši Cedevite su se zatrčali ka Ledeju. Sve se to dešavalo kod klupe Partizana. Prepelič je dotrčao do Ledeja i uhvatio ga. Sudije gledaju snimak.

35. minut - Ledej je fauliran. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 82:81.

34. minut - Džouns je vezao četiri poena, Cedevita Olimpija je na +5! Kaminski pogađa uz faul.

33. minut - Peta lična za Soua, te je za njega utakmica gotova. Ledej stopostotan sa linije penala.

32. minut - Ledej fauliran na šutu za tri. Pogodio je dva od tri bacanja, ali dolaze košarkaši Partizana do ofanzivnog skoka i Smailagić zakucava.

31. minut - Stjuart pogađa trojku na startu poslednjeg kvartala.

30. minut - Kakva bitka u Stožicama, Kobs je pogodio sva tri bacanja, pošto ga je na šutu za tri faulirao Anđušić. Domaćin vodi 73:71.

29. minut - Sjajna kombinacija Doužera i Kabokla, Brazilac zakucava!

27. minut - Doužer pogađa trojku - 63:61. Sedma za Partizan iz 18 pokušaja. Kaboklo posle tajm-auta rešava napad za izjednačenje - 63:63.

26. minut - Stao je Partizan u napadu, na drugoj strani Stjuart pogađa trojku - 63:58. Deveta trojka domaće ekipe iz 16 pokušaja.

25. minut - Stjuart lako probija Kabokla i poentira.

23. minut - Sjajan prodor Blažiča koji pogađa iz teške pozicije.

22. minut - Nastavili su i jedni i drugi u istom ritmu.

21. minut - Poenima Kaminskog počinje drugo poluvreme.

20. minut - Poluvreme, Cedevita vodi 51:50! Veliki broj koševa u Stožicama.

19. minut - Novi preokret. Doužer se odlično snašao i proigrao Ponitku, koji dolazi do lagane realizacije. Pjaniđani je pozvao minut odmora.

18. minut - Sada Prepelič pogađa dugu trojku! Sjajan meč igra Slovenac.

17. minut - Prepelič je dobio dva bacanja posle faula Ponitke i oba realizovao.

16. minut - Blažič poentira u kontri i Cedevita vodi 41:39.

15. minut - Raspucali su se domaći, pogodili dve uzastopne trojke i evo ih na -3. Još jedna trojka Cedevite, nerešeno je 37:37.

13. minut - Prepelič pogađa trojku posle ofanzivnog skoka.

12. minut - Anđušić pogađa oba bacanja, raste prednost Partizana.

11. minut - Kaboklo pogađa dvojku - 22:29. Džons je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo bacanje - 23:29. Anđušić iz ugla pogađa trojku - 23:32.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 27:22.

9. minut - Sou polovičan sa linije penala.

8. minut - Partizan pravi seriju 10:0 i ide na plus sedam. Ipak, domaćin uzvraća koševima u tranziciji i sada je 21:24. Obradović zove tajm-aut.

7. minut - Ponitka odličan na ofanzivnom skoku, pogodio je iz odbojke.

6. minut - Naneli pogađa trojku iz teške pozicije i Partizan vodi 17:15. Lepa promena ritma Avramovića i laki poeni.

5. minut - Razigrani Kaminski pogađa svoj šesti poen - 13:14.

4. minut - Sou je precizan za dva - 10:7. Ledej pogađa svoju drugu trojku - 10:10. Blažič pogađa za dva pod faulom - 12:10. Pogodio je i dodatno bacanje - 13:10. Kaminski smanjuje na 13:12.

2. minut - Ponitka polaže i Partizan vodi.

1. minut - Kaminski je pogodio iz reketa pod faulom, ali nije realizovao slobodno bacanje.

16.45 - Crno-beli igraju i protiv tradicije, pošto na poslednjih pet mečeva u Ljubljani nisu upisali pobedu.

16.42 - Partizan ne blista u ABA ligi, pošto je doživeo poraze od Mege i Igokee.

16.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen osmom kolu Admiral Bet ABA lige u kojem se sastaju Cedevita Olimpija i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Ljubljane.