LARKIN NIJE DOZVOLIO BREJK PARTIZANA U ISTANBULU Crno-belima nije pomogla ni sjajna partija Frenka Kaminskog, loša poslednja četvrtina koštala parni valjak trijumfa

20:38 | 24-11-2023

Košarkaši Partizana izgubili su od Efesa u desetom kolu Evrolige rezultatom 100:94

Partizan
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crno-beli sada imaju učinak 4-6, a Turci 5-5.

Kaminski je postigao 24 poena, Doužer 21, a Naneli 16 u timu Partizana. Kod domaćina Larkin je postigao 27 poena, Tompson 18.

U narednom kolu Partizan dočekuje Panatinaikos.

Partizan je imao čak 20 izgubljenih lopti i to ga je koštalo pobede. Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa 10 poena viška, ali su je brzo prokockali. Efes je postigao čak 36 poena u poslednjoj četvrtini i na kraju stigao do bitne pobede.

Domaći tim je imao čak osam ukradenih lopti u poslednjoj četvrtini, pa je jasno gde leži suština poraza beogradskog tima.

Efes - Partizan (100:94)

Dvorana: "Sinan Erdem Dom"

Sudije: Migel Anhel Perez (Španija), Josep Bisang (Francuska), Igor Dragojević (Crna Gora)

Efes: Larkin 27, Bubua 8, Gazi, Klajburn 12, Tompson 18, Jildizli, Holac, Osmani 2, Jilmaz, Vilis 10, Žižić 12, Džons 11.

Trener: Erdem Čan

Partizan: Vukčević, Ledej 2, Koprivica, Smailagić 5, Jaramaz 1, Naneli 16, Anđušić 9, Doužer 21, Ponjitka 7, Kaminski 24, Kaboklo 9

Trener: Željko Obradović

40. minut - Larkin pogađa trojku posle greške Partizana, njegovih 25 poena - 96:89, Doužer vraća trojku 30.6 sekundi pre kraja - (96:92)

36. minut - Larkin krade loptu Smailagiću i polaže za 80:81. Doužer zakucava - (80:83)

35. minut - Naneli je fauliran u šutu za tri. Pogodio je prvo, pogodio drugo, pogodio i treće bacanje - (78:81) Njegovih 16 poena.

34. minut - Partizan je ispunio bonus, domaćin ima jedan prekršaj u poslednjoj četvrtini. Žižić je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - (78:78)

33. minut - Dvojka Danila Anđušića u poslednjoj sekundi (76:78)

32. minut - Novi poeni za Efes, vraćaju se u igru (71:74)

31. minut - Žižić precizan sa linije penala (66:74)

30. minut - Pogađa Kaminski uz zvuk sirene! (64:74)

29. minut - Kakva trojka Pi Džej Doužera! Ali onda Larkin pogađa uz faul! (63:67)

28. minut - Sjajni Ponitka precizan u kontri (60:64)

27. minut - Naneli je vratio crno-bele u život, a sada pravi faul nad Džonsom za 2+1 (60:59)

26. minut - Naneli pogađa sa linije penala, crno-beli na -1 (58:57)

25. minut - Novi poeni sjajnog Doužera, u ovim  trenucima on je taj koji "gura" napred Partizan (56:53)

24. minut - Krade loptu Doužer i završava akciju poenima (54:51)

23. minut - Ante Žižić precizan za dva (54:47)

22. minut - Džejms Naneli poentira pod košem (52:47)

21. minut - Drugo poluvreme poenima otvara Šejn Larkin (52:45)

20. minut - Alen Smailagić je pogodio važnu trojku za Partizan! (49:44)

19. minut - Pogađa trojku Pi Džej Doužer iz ćoška! Reaguje tajn-autom (46:41)

18. minut - Na liniji penala je Kaminski, pogodio je, a potom Kaboklo (44:36)

16. minut - Uspeva prodorom Kaminski da yabelei i 12. poen (38:31)

15. minut - Dobar na skoku Džejms Naneli (34:29)

14. minut - Neverovatni Larkin pogađa novu trojku! (32:27)

12. minut  - Trojka Šejna Larkina! Mora tajm-autom da reaguje Željko Obradović. Trener crno-belih ne želi da prepusti ništa slučaju (29:27)

11. minut - Ponovo Frenk Kaminski, njegov 10. poen, na drugoj strani kucanje Džonsa (26:27)

10. minut - U poslednjoj sekundi prve četvrtine, Ledej pogađa pod košem uz zvuk sirene (22:22)

9. minut - Vilis ubacuje trojku (21:18)

8. minut - Velika borba, priznaju se poeni Zeka Ledeja, bila je silazna putanja (16:18)

7. minut - Novi poeni Frenka Kaminskog, dobro započinje ovaj meč, potom trojka Buboe (14:16)

6. minut - Kaboklo posle trojke, precizan i za dva, lagano zakucavanje (8:13)

5. minut - Doužer iz ćoška ubacuje novu trojku za crno-bele, a siguran je i Ante Žižić (8:11)

3. minut - Novi poeni za Efes (6:8)

2. minut - Bruno Kaboklo ubacuje novu trojku za crno-bele, a Vilis pogađa prve poene za domaćina (2:6)

1. minut - Utakmica je počela, a prvu trojku na utakmici postigao je Frenk Kaminski! (0:3)

18.15 - Željko Obradović:

- Utakmica protiv veoma dobrog tima, neke informacije koje mi imamo jesu da i oni imaju neke probleme koje i mi imamo da će im faliti neki igrači, ali to ćemo sve znati na dan utakmice. Kako god ekipa koja ima dosta kvaliteta napadački i odbranbreno, projektovana za najviše ciljeve, poznajem trenera zato što je bio moj pomoćnik sedam godina u Fenerbahčeu i ponovo i mi treba da počnemo od onoga što nam je najslabije, a to je odbrana. Da igramo odbranu, ako želimo da budemo u šansi da dobijemo utakmicu.

17.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču desetog kola Evrolige između Efesa i Partizana. Uz Alo.rs pratite uživo dešavanja iz Istanbula.