KATASTROFA ZVEZDE U GROTLU "ARENE" "Manekeni" ipak prejaki, Lo zatrpao koš crveno-belih

22:16 | 24-11-2023

Košarka 0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije iz Milana u 10. kolu Evrolige rezultatom 93:71.

KK Crvena zvezda
Alo/ Marko Metlaš

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lo sa 32 poena, Šilds je postigao 19, dok je Meli upisao 11.

Na drugoj strani, Davidovac je upisao 18 poena, Nedović 16, dok je Mitrović ubacio 11 poena.

Posle nešto sporijeg starta, ekipa iz Milana je imala konstantnu prednost pre svega poenima Loa.

Na kraju prve četvrtine, Milano je imao prednost 20:19.

Na početku druge četvrtine, Olimpija je imala plus pet (23:28). Posle tajm-auta Sferopulosa, Crvena zvezda je uspela da konsoliduje redove, a približili su se tek krajem druge četvrtine.

Trojkom Davidovca i poenima Teodosića koji je pogodio prvo za dva pa za tri u poslednjoj sekundi, kada je driblingom "izlomio" Tonuta, crveno-beli su na poluvremenu imali plus jedan (39:38).

Treća četvrtina počela je trojkom Šildsa. Davidovac je uspeo da sa svojih pet poena dovede crveno-bele na plus pet.

Međutim, usledila je serija Milana 12:0, a italijanski tim su pre svega predvodili Mirotić i Lo.

KK Crvena zvezda Alo/ Marko Metlaš

Trojkom Mirotića, Italijani su imali maksimalnih plus 10 (51:61).

Uspeli su crveno-beli da na kraj treće četvrtine svedu zaostatak na prihvatljivih minus sedam.

Na početku poslednje deonice, Jago je trojkom smanjio minus, ali je Lo nastavio da rešeta. Pogađao je i Šilds, pa je Milano imao dvocifrenu prednost tokom cele četvrte deonice.

U poslednjih osam minuta, italijanski klub je postigao čak 24 poena, dok je Zvezda imala deset.

Nije Zvezda uspela da smanji zaostatak, pa je na kraju Milano ubedljivo pobedio 93:71.

Nakon ove utakmice, Crvena zvezda u 10 utakmica ima tri pobede i sedam poraza, dok Olimpija ima četiri pobede i šest poraza.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Efes, dok Olimpija dočekuje Žalgiris.

Crvena zvezda - Olimpija Milano 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30)

Hala: Beogradska Arena   Sudija: Emin Mogulkoč

Crvena zvezda: Bolomboj (4), Davidovac (18), Giedraitis (7), Mitrović (11), Teodosić (8), Ilić, Lazarević, Nejpir, Nedović (16), Simonović (2), Tobi, Jago Dos Santos (5)

Olimpija Milano: Lo (32), Meli (11), Mirotić (8), Šilds (19), Vojtman (2), Bortolani (8), Hol, Hajns, Kamagate, Pojtres (7), Riči, Tonut (6)

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice. Crvena zvezda je izgubila od Milana 93:71 u 10. kolu Evrolige.

40. minut - Bolomboj pogađa oba slobodna bacanja (71:93).

38. minut - Šilds trojkom odvaja Milano na plus 20 (69:87).

37. minut - Šilds pogađa dva bacanja, Lo takođe (67:82). Lo postiže nove poene (67:84).

36. minut - Šilds pogađa trojku. Tajm-aut za Sferopulosa (65:75). Giedraitis postiže lake poene. Na drugoj strani, Lo postiže novu trojku (67:78).

35. minut - Nedović pogađa iz kontre. Šilds pogađa trojku na drugoj strani (65:72).

34. minut - Lo pogađa trojku iz daleka (61:69). Na drugoj strani, Giedraitis postiže lake poene (63:69).

32. minut - Jago pogađa trojku (61:66).

Treća četvrtina:

30. minut - Tonut pogađa iz teške pozicije. Na drugoj strani, Mitrović pogađa dva slobodna bacanja (56:63).

29. minut - Mirotić postiže trojku. Tajm-aut za Sferopulosa (51:61). Nedović pogađa flouter (54:61).

28. minut - Mirotić pogađa trojku (49:58). Bolomboj zakucava (51:58).

27. minut - Nedović postiže bitne poene za Crvenu zvezdu. Na drugoj strani, uzvraća Lo.

26. minut - Mirotić pogađa dvojku, Lo takođe. Tajm-aut za Sferopulosa (47:53).

25. minut - Lo pogađa trojku. Milano ponovo vodi (47:49).

24. minut - Šilds pogađa iz kontre (47:46).

23. minut - Davidovac postiže novu trojku. Mesina traži tajm-aut (47:41). Prvi poeni za Mirotića i to trojka (47:44).

22. minut - Na drugoj strani uzvraća Davidovac (42:41). Mitrović pogađa iz kontre (44:41).

21. minut - Trojku pogađa Šilds (39:41).

Druga četvrtina:

Crvena zvezda vodi na poluvremenu 39:38.

20. minut - Teodosić pogađa sa polu distance. Šilds pogađa jedno bacanje. Teodosić! Driblingom je izbacio Tonuta i pogodio trojku (39:38).

19. minut - Davidovac pogađa posle ofanzivnog skoka (34:37). Tajm-aut zove Mesina.

18. minut - Lo pogađa trojku. Nedović uzvraća (27:32).

17. minut - Lo pogađa. Na drugoj strani, Davidovac pogađa trojku iz ćoška (29:34).

16. minut  - Šilds pogađa posle prodora. Tajm-aut zove Sferopulos.

14. minut - Gidedraitis pogađa trojku iz ćoška (26:28).

13. minut - Zakucava Mitrović. Na drugoj strani, Mirotić promašuje trojku (23:28).

12. minut - Bortolani postiže trojku. Tajm-aut zove Sferopulos (21:26).

11. minut - Nedović pogađa flouter. Na drugoj strani, Tonut postiže trojku (21:23).

Prva četvrtina:

10. minut - Nedović pogađa posle kontre Zvezde. Na drugoj strani, Lo pogađa novu trojku.

Teodosić je fauliran u poslednjoj sekundi i imaće tri slobodna bacanja. Pogodio je sva tri. (19:20).

9. minut - Mitrović krade loptu i postiže lake poene u kontri (14:14). Na drugoj strani, Lo postiže trojku (14:17).

8. minut - Luka Mitrović je pogdoio oba slobodna bacanja (11:12).

7. minut - Pojtres postiže poene. Milano je na plus tri (9:12).

6. minut - Simonović postiže lake poene (9:10).

5. minut - Simonović je napravio faul nad Melijem koji će imati dodatno bacanje. Pogodio je (7:8).

2. minut - Meli pogađa trojku (3:3).

1. minut - Davidovac je pogodio jedno slobodno bacanje (1:0).

19:45 - Nikola Mirotić je dočekan aplauzima.

19:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Crvene zvezde i Olimpije iz Milana. Dešavanja možete pratiti na portalu alo.rs.