PANTER SE VRATIO I DONEO POBEDU PARTIZANU Crno-beli sa ivice provalije do trijumfa posle produžetka

22:55 | 30-11-2023

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Panatinaikosa sa 92:87 nakon produžetka u 11. kolu Evrolige!

Partizan - PAO
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

U regularnom delu bilo je 78:78.

Meč je obeležio Kevin Panter koji se vratio na teren posle povrede! Veći deo meča, tačnije sve do finiša igrao je katastrofalno, a onda je zablistao u završnici i doneo trijumf crno-belima.

Partizan sada ima pet pobeda i šest poraza u Evroligi, dok je PAO na skoru 6-5.

Pored Pantera, vratio se i Aleksa Avramovića nakon povrede nosa, pa je susret igrao sa maskom na licu.

Prva četvrtina je bila prilično izjednačena, a gosti je rešili u svoju korist minimalnom prednošću 21:20.

Grigonis je otvorio trojkom drugu deonicu pošto je ostao potpuno sam, videli smo i jednu nsportsku ličnu grešku Mitoglua nad Vukčevićem, ali smo i pored toga videli veliki broj promašenih šuteva crno-belih.

PAO je zbog toga stigao do 7 poena viška, nisu ulazili ni ziceri, a onda i tehnička Frenku Kaminskom posle čega je bilo i maksimalnih 8 poena razlike.

Partizan se vratio trojkom Ledeja uz slobodno bacanje, ali utisak je da su i jedni i drugi igrali slabo u napadu u ovoj deonici. Posle poena Smailagića koji je dočekao ofanzivni skok, Partizan je smanjio na 34:36, da bi Ledej izjednačio na 36:36 na minut do kraja.

Bila je to serija od 8:0 koja je nastavila da raste posle tehničke klupi Panatinaikosa, da bi proključala Arena nakon zakucavanja Smailagića koji jer zaokružio seriju na 11:0!

Nešto bolje je Partizan otvorio treću četvrtinu, Lesor je jedini koji je držao goste u igri svojim zakucavanjima. Do velikih 6 poena viška ekipa Partizana je stigla posle kontre i realizacije Ledeja. Usledila je serija slabijih napada Partizana, ali je odbrana bila ta koja je držala plus Partizanu.

PAO je uspeo preko Mitoglua da izjednači rezultat.

"Zeleni" su imali deset poena prednost na tri minuta do kraja i delovalo je da idu ka sigurnoj pobedi. Ipak, Partizan na krilima Doužera i Pantera uspeva da se vrati.

Dvojka, pa trojka preko ruke Lesora za 76:78 na minut do kraja! Jedna dobra odbrana, a onda prodor Pantera za 78:78!

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, otišlo se u produžetke!

Doužer i Kaboklo su pogodili, a posle novog poena Doužera u stilu Bodiroge, da bi posle poena Pantera Partizan otišao na šest poena viška!

Bilo je to ključno, a Lesor je uspeo da smanji na 4 poena razlike, Slukas sa bacanja na -3, a do kraja je bilo 35 sekundi. Sve je bilo rešeno posle poena Ledeja na asistenciju Pantera.

PARTIZAN - PAO 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Emin Mogulkodž, Oleg Latiševs, Đordi Alijaga

Partizan: Vukčević 2, Ledej 23, Avramović 5, Panter 13, Smailagić 7, Jaramaz, Naneli 7, Anđušić 2, Doužer 16, Ponitka, Kaminski 5, Kaboklo 12.

Pao: Kalaicakis, Vildosa, Gaj, Balcerovski 7, Slukas 6, Grent 14, Nan 19, Lesor 16, Adetokunbo, Grigonis 12, Mitoglu 13, Mancukas.

Produžetak:

45. minut - Kraj! Pobeda Partizana!

44. minut - Razigrao se Kevin Panter, Partizna vodi 86:80 na manje od dva minuta do kraja

43. minut - Doužer pogađa za dva, Partizan je na +4!

42. minut - Mitoglu promašuje oba bacanja.

41. minut - Kaboklo postiže prvi koš u produžetku, ali uzvraćaju gosti, nerešeno je 80:80.

40. minut - Nerešeno je! Strašan prodor Kevina Pantera za 78:78! Još 30 sekundi. Pokušao je Panter posle promašaja Grenta sa poludistance da sve sam završi, imao još desetak sekundi da organizuje bolji napad, ali je preterao.

39. minut - Panter pogađa trojku i Partizan je na -2! Ataman primoran da zove tajm-aut.

38. minut - Trojka Doužera kojom se Partizan vraća u igru, ali vraća Grent istom merom.

37. minut - Tehnička za Lesora zbog prigovora! Ledej je to iskoristio i ubacio slobodno bacanje. Sada posed za crno-bele. Partizan na -5 tri minuta do kraja.

36. minut - Konačno se Panter upisuje u strelce, ali Grci i daljke imaju osetnu prednost.

35. minut - Partizan na -8 peti i po minuta do kraja. Lesor poentira posle ofanzivnog skoka.

34. minut - Kaboklo zakucava u kontri, crno-beli se vraćaju u igru.

33. minut - Katastrofa Partizana u četvrtoj deonici, PAO ima dvocifrenu prednost. Crno-beli i dalje bez koša u ovom delu igre. Douže prekida crnu seriju i pogađa trojku.

32. minut - Lesor dolazi do novih poena i Obradović mora da traži tajm-aut.

31. minut - PAO bolje otvara četvrtu deonicu i ide na +4 posle pogotka Grigonisa.

30. minut - Panter je izblokiran, a onda Mitoglu pogađa u poslednjoj sekundi treće četvrtine i Panatinaikos vodi 56:54.

29. minut - Sada Ledej promašuje oba vacanja, PAO ponovo vodi 52:54.

28. minut - Panter ne pogađa dugu dvojku. Mitoglu polovičan sa linije penala, 50:50. Ledej pogađa za dva na isteku napada. Daleko najbolji igrač Partizana, ima 16 poena.

27. minut - Naneli dolazi do još lakih poena. Čuva prednost Partizan u nastavku.

26. minut - Odlična saradnja Slukasa i Lesora, Francuz zakucava pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje, gosti na -1

25. minut - Kaminski je zamenio Smailagića na parketu. Ređaju se promašaji i pogrešne odluke na obe strane, nije zadovoljan Željko Obradović.

24. minut - Grent je rukom povukao Smailagića u njegovom pokušaju realizacije! Dva penala, pa lopta sa strane.

23. minut - Loša komunikacija u odbrani košarkaša Partizana i Lesor to kažnjava zakucavanjem.

22. minut - Crno-beli nisu mogli da požele bolji nastavak meča.

21. minut - Odlična odbrana Partizana na startu drugog poluvremena. Naneli pogađa za dva, a onda crno-beli dolaze do poena i u kontri.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 39:38!

19. minut - Odlično se snalazi Ledej i Partizan dolazi do izjednačenja 36:36. Kakva finta, a potom i monstruozno zakucavanje Smailagića.

18. minut - Nekoliko izgubljenih lopti na obe strane, a onda Smailagić poentira iz odbojke nakon promašaja Anđušića za tri poena.

17. minut - Ledej pogađa trojku uz faul i to posle ofanzivnog skoka Partizana.

16. minut - Sjajna asistencija bez gledanja Ledeja za Nanelija koji pogađa u poslednjoj sekundi napada.

15. minut - PAO ne ispušta prednost, sada je ponovo na +7. Nakon što je Željko Obradović objašnjavao Frenku Kaminskom zašto nema pravo da trači "čelindž", Amerikanac nije mogao da se smiri i nastavio je da se raspravlja sa arbitrima. Za to je kažnjen tehničkom. Kaminski sada ima tri lične greške. Ovo bi mogao da bude veliki problem za crno-bele.

14. minut - Posle tri vezana poseda bez koša, Aleksa Avramović istrčao je kontru i položio loptu kroz obruč za 24:26 u 13. minutu. Kendrik Nan je odgovorio košem za 24:28, posle kojeg je Željko Obradović pozvao tajm-aut.

12. minut - Nova trojka za Panatinaikos. Mitoglu je posle defanzivnog skoka krenuo u brzi napad, faul nad njim napravio je Vukčević, ali ga je Grk zatim udario laktom po licu zbog čega su sudije svirale faul za obojicu, namernu igraču Panatinaikosa.

11. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u drugoj deonici.

10. minut - Odlično se snalazi Kaboklo i pogađa uz faul. Ipak, nije bio precizan sa linije penala. Kraj prve četvrtine, PAO vodi 21:20.

9. minut - Aleksa Avramović pogađa trojku, Partizan na -1!

8. minut - Posle nekoliko loših napada na obe strane, Kaboklo zakucava u kontri.

7. minut - U igru je ušao Aleksa Avramović, a Grigonis dolazi do novog pogotka i već ima sedam poena. Evo i Kevina Pantera u igri.

6. minut - Katastrofalan šut Smailagića za tri, nije ni dobacio, idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Ledej se ovoga puta sjajno snalazi. Trojka Grigonisa!

4. minut - Krenuo je Ledej na zakucavanje, ali ga je Lesor izblokirao. Smailagić je faulirao Grenta na šutu za tri, ovaj je pogodio sva tri penala i gosti vode 12:7.

3. minut - Ledej lako probija odbranu "zelenih" i dolazi do koša. Na drugoj strani precizan je Mitoglu.

2. minut - Trojka Kaminskog! Lesor se upisuje u strelce i gosti vode 4:3.

1. minut - Partizan ne koristi prvi napad, pošto je Naneli promašio trojku. Prve poene na meču postiže Grigonis i to sa linije za slobodna bacanja.

20.15 - U Arenu dolazi i bivši centar Partizana Matijas Lesor koji sada brani boje grčkog velikana.

19.51 - Dobra vest za navijače Partizana je što su se oporavili Kevin Panter i Aleksa Avramović. Kapiten crno-belih će kročiti na parket Arene protiv Panatinaikosa, prvi put još od 26. oktobra i meča sa Crvenom zvezdom.

19.48 - Atinjani nisu najbolje otvorili sezonu, ali su vezali četiri pobede i u odličnom raspoloženju dolaze u Beograd.

19.46 - Partizan je 13. na tabeli sa četiri pobede i šest poraza, dok je PAO četvrti sa skorom 6-4.

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 11. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Panatinaikos. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.