NEDOVIĆ I MITROVIĆ EKSIRALI EFES Zvezda bacila na kolena turskog velikana

21:57 | 01-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom parketu Efes sa 97:83 u 11. kolu Evrolige.

Nedović
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Ovo je četvrta pobeda crveno-belih u eliti, dok je Efes na skoru 5-6.

Meč su obeležili sjajni Luka Mitrović i Nemanja Nedović koji su najzaslužniji za trijumf ekipe Janisa Sferopulosa.

Mitrović je ubacio 19, a Nedović 23 poena.

Na ovoj utakmici vratio se i kapiten Branko Lazić nakon što se oporavio od povrede.

Zvezda nije najbolje otvorila utakmicu, pošto je imala ogroman broj izgubljenih lopti, ali je to nadomestila dobrim procentima šuta.

Prva četvrtina prošla je u rezultatskom egalu, da bi u drugoj gosti bili znatno bolji i na odmor otišli sa šest poena prednosti.

Svela je Zvezda greške na minimum i na kraju meč završila sa 14 izgubljenih lopti, a čak 11 je imala u prvom poluvremenu.

U trećem kvartalu na scenu je stupio Nemanja Nedović, kojem je sve polazilo za rukom i Efes nije imao apsolutno nikakvo rešenje za njega. Ubacio je čak tri trojke u tom periodu.

Iako je Efes uspeo da iskoristi to što je Sferopulos izveo Nedovića iz igre i smanjio do početka četvrte četvrtine na 72:70, Zvezda nije izgubila momentum. Krenula je u poslednju četvrtinu serijom 8-2, na krilima probuđenog Majka Tobija, koji je postigao dva bitna koša. Prvo iz ofanzivnog skoka, potom i posle sjajnog pika Miloša Teodosića za 78:70.

Nije stajala od tada Zvezda i na kraju zabeležila čak i rutinsku pobedu.

U narednom kolu Zvezda gostuje Valensiji, dok Efes dočekuje Panatinaikos.

CRVENA ZVEZDA - EFES 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Paterniko, Kortes, Baena

Crvena zvezda: Lazarević 2, Teodosić 9, Davidovac 2, Mitrović 19, Lazić, Simonović, Nejpir 7, Tobi 5, Bolomboj 13, Nedović 23, Giedraitis 2, Dos Santos 15.

Efes: Larkin 21, Bubua 13, Gaci, Klajburn 17, Tompson 9, Jildizli, Holac, Osmani, Jilmaz 6, Vilis, Daum 10 Džons 7

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde!

39. minut - Ponovo Bobua pogađa trojku, ali crveno-beli vode 89:80, a do kraja je još 90 sekundi.

38. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Bolomboja, Zvezda na +11 dva i po minuta pre kraja.

37. minut - Larkin daje gostima veštačko disanje, ali Bolomboj postiže možda i ključni koš.

36. minut - Kakav pogodak Stefana Lazarevića, Zvezda je na +9!

35. minut - Bobua pogađa trojku, a onda Mitrović doleće i poentira uz faul posle ofanzivnog skoka.

34. minut - Razigrao se Teodosić, Zvezda vodi 80:72 na šest minuta do kraja.

33. minut - Pukla je odbrana Efesa posle sjajne asistencije Teodosića i Tobi ponovo zakucava, tajm-aut traže gosti.

32. minut - Tobi zakucava posle promašene trojke Lazića, Zvezda je na +6.

31. minut - Nejpir postiže važne poene u kontri, dok Efes nije realzivao prva dva napada u četvrtoj deonici.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 72:70, čeka nas drama do samog kraja.

29. minut - Teodosić polovičan sa linije penala.

28. minut - Trojka Jilmaza, Efes je opet samo na -3.

27. minut - Košarkaška poezija Nedovića, njegov 19. poen!

26. minut - Još jedna trojka neverovatnog Nemanje Nedovića, Zvezda ide na +7

25. minut - Bolomboj je pogodio oba penala, Zvezda na -1. Fenomenalni Nedović pogađa uz faul, Zvezda vodi 63:61!

24. minut - Dve trojke zaredom daje Nemanja Nedović, rasplamsala se borba u Areni!

23. minut - Posle tehničke greške Luke Mitrovića, isto dobija i Nemanja Nedovića zbog protesta jer nije dosuđen faul nad Bolombojem.

22. minut - Trojka Jaga i Zvezda se ekspresno vraća u igru, Efes vodi 51:48. Sjajni Mitrović lako rešava odbranu gostiju.

21. minut - Loše Zvezda otvara drugo poluvreme, gosti idu na +8.

20. minut - Trojka Miloša Teodosića na tri sekunde pre kraja prvog poluvremena, Efes vodi 49:43.

19. minut - Nedović prekida seriju Efesa, Daum pogađa posle ofanzivnog skoka. Bobua pogađa trojku i gosti idu na +9!

18. minut - Nekoliko loših napada košarkaša Zvezde, Efes je u seriji i ima šest poena prednosti.

17. minut - Neverovatna trojka Dauma iz teške pozicije, Efes vodi 40:38.

16. minut - Nejpir poentira u kontri, ponovo Zvezda vodi, 34:32. Trojka Larkina! Mitrović pogađa posle ofanzivnog skoka, već ima 10 poena.

15. minut - Daum pogađa trojku. Nastavlja se rezultatska klackalica.

14. minut - Nova izgubljena lopta košarkaša Zvezde, već sedma od početka meča.

13. minut - Tompson pogađa uz faul, ponovo je nerešeno, 27:27.

12. minut - Davidovac se lepo snalazi ispod koša i dolazi do lakih poena.

11. minut - Evo i trojke Miloša Teodosića, crveno-beli imaju +2.

10. minut - Trojka Larkina. Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 22:21

9. minut - Ponovo Zvezda dobro trči u kontri i Mitrović poentira u kontri, a onda Nejpir pogađa novu trojku za Zvezdu!

8. minut - Klajburn pogađa dugu dvojku i već ima sedam poena. Jago ponovo pogađa za tri!

7. minut - Sjajna igra Zvezde u tranziciji i pogodak Giedratisa.

6. minut - Novi pogodak Klajburna, pa Efes ponovo vodi, 12:14, idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Zakucava Luka Mitrović, 12:9 je za crveno-bele, ali Klajburn pogađa za tri.

3. minut - Sa osam metara pogađa Jago Dos Santos, ali vraća odmah Larkin za 8:7.

2. minut - Već druga izgubljena lopta za košarkaše Zvezde. Nedović postiže trojku u poslednjoj sekundi napada i Zvezda vodi 5:4.

1. minut - Giedratis gubi loptu i Bubua poentira u kontri. Prvi koš za Zvezdu postiže Luka Mitrović.

19.30 - Sastav iz Istanbula ima kadrovske probleme.

19.10 - Branko Lazić je u protokolu, prvi put još od meča protiv FMP Železnika u ABA ligi.

18.54 - Ni Efes se ne može pohvaliti dobrom formom u elitnom takmičenju, pošto je na 11. poziciji sa pet pobeda i pet poraza.

18.51 - Zvezda je deklasiral Fenerbahče, da bi potom doživela poraze od Olimpijakosa i Armanija.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 11. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Efes.