PARTIZAN OPET SLAVIO U TRILERU Crno-beli se kockali, ali ipak "posekli knezove" u Areni posle dvoipočasovne drame

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Monako sa 89:85 u 12. kolu Evrolige

KK Partizan KK Monako
Alo/Marko Metlaš

Ove nedelje na programu je duplo kolo Evrolige, a za dva dana u Beograd dolazi Armani.

Navikao nas je Partizan na dramatične mečeve ove sezone, pa ni ova utakmica nije bila izuzetak.

Posle novog trijumfa, "parni valjak" je na skoru 6-6, dok Monako ima sedam pobeda i pet poraza.

Crno-beli su odlično započeli utakmicu, predvođeni Kaboklom i kapitenom Kevinom Panterom poveli su sa 11:2 i ne samo zbog rezultata, nego i energije u odbrani, odličnog skoka, izgledalo je da se situacija savršeno odvija za ekipu Partizana.

A onda je Saša Obradović zatražio prvi tajm-aut, Kaboklo brzo pravi drugi faul zbog čega je izašao iz igre i odjednom se sve poremetilo u igri Partizana.

Uglavnom smo u prvoj deonici gledali dosta grešaka na obe strane, mnogo promašaja...

Na poluvremenu je bilo 35:32 za Monako.

KK Partizan KK Monako Alo/Marko Metlaš

Drugo poluvreme je Monako nešto bolje počeo, stigli su gosti do pet poena prednosti, ali je Partizan uspeo da odgovori.

Trojkama Nanelija, pa još jednom Panterovom, i to uz faul Lojda, Partizan je napravio seriju 7:0 i nakratko poveo sa 43:41, ali gosti brzo uzvraćaju svojom serijom 5:0 i trojkom Motejunasa vraćaju prednost na svoju stranu.

Usledio je period ravnopravne borbe do kraja trećeg kvartala, a Partizan je preko Nanelija, Doužera i Pantera u svom poslednjem napadu u ovom delu igre promašio čak tri otvorena šuta za tri poena.

U četvrtoj deonici blistao je Pi Džej Doužer i Partizan je imao osam poena prednosti, pa je delovalo da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, usledila je drama!

Probudio se Majk Džejms i vratio u igru tim Saše Obradovića.

Posle promašaja Pantera na drugoj strani, Pi Džej Doužer osvaja loptu i otvara kontru Panteru koji ovoga puta ne greši - 70:66 za Partizan!

Usledio je tajm-aut gostiju i trojka Majka Džejmsa, a na deset sekundi do kraja Braun faulira Nanelija koji sa linije penala pogađa za 72:69.

Posle još jednog tajm-auta Saše Obradovića, Partizan ne pravi faul i dozvoljava Majku Džejmsu da pogodi trojku za izjednačenje - 72:72!

Dve sekunde je ostalo još do kraja meča, Panter je pokušao, ali nije pogodio i otišlo se u produžetak.

Razigrao se Panter u dodatnih pet minuta.

Ipak, Džejms je postigao novu trojku i najavio još jedan čin velike drame. Ubrzo je Džordan Lojd pogodio koš za novi preokret i vođstvo Monaka 83:82. Ali je i Kaboklo na drugoj strani poentirao i u poslednji minut produžetka Partizan je ušao sa minimalnom prednošću – 84:83. Na kraju su Doužer, Smailagić i Naneli pogocima sa slobodnih bacanja odveli Partizan do pobede.

U pobedničkom timu Kevin Panter je bio najefikasniji sa 25 poena, Naneli je postigao 23, Doužer 15, a Kaboklo 13 uz šest skokova. Na drugoj strani Motiejunas postigao je 23 poena, Maik Džejms 16, uz po osam skokova i asistencija.

PARTIZAN - MONAKO 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Matej Boltauzer, Gvido Đovaneti

Partizan: Vukčević 2, Ledej 3, Avramović 2, Korivica, Panter 25, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 23, Anđušić 2, Doužer 15, Ponitka, Kaboklo 13.

Monako: Okobo 9, Lojd 6, Blosomgejm 4, Braun 10, Dialo 10, Korneli, Voker 3, Motiejunas 23, Tarpi, Outara, Hol 4, Džejms 16.

Produžetak:

45. minut - Nesportski nad Smailagićem koji pogađa oba bacanja! Kraj, pobeda Partizana!

44. minut - Kakav koš Lojda iz teške pozicije i Monako vodi 83:82, ali uzvraća Doužer, drama se nastavlja!

43. minut - Trojka kapitena Pantera, Partizan ima +4, a do kraja je još dva i po minuta. Pukla je odbrana Monaka i Kaboklo zakucava.

42. minut - Panter je sada preuzeo odgovornost i pogodio oba bacanja.

41. minut - Motejunas donosi prednost Monaku, Panter uzvraća.

Četvrta četvrtina:

Idemo u produžetak! Navikao nas je Partizan na ovakve završnice!

40. minut - Džejms opet gubi loptu, Panter pogađa u kontri. Partizan vodi 70:66 na 22 sekunde do kraja.

Trojka Džejmsa. Naneli je fauliran, precizan je oba puta. Trojku pogađa Džejms, nerešeno je - 72:72!

39. minut - Kaboklo polovičan sa linije penala. Gubi loptu Monako, napad je za Partizan. Ponovo je Kaboklo polovičan sa linije za slobodna bacanja.

38. minut - Motejunas donosi izjednačenje Monaku na dva minuta i osam sekundi do kraja - 66:66.

37. minut - Majk Džejms tek sada ubacuje prvu trojku iz šestog pokušaja, Monako je na -1, na nešto više od tri minuta do kraja.

36. minut - Loš napad Partizana, Monako u kontri dolazi do lakih poena, 63:59. Željko Obradović zove tajm-aut.

35. minut - Pet minuta pre kraja Partizan ima šest poena prednosti.

34. minut - Četvrta četvrtina protiče u znaku Doužera koji ima 11 poena.

33. minut - Deluje da su ovo momenti kada bi crno-beli mogli da prelome utakmicu.

32. minut - Trojka Doužera, Partizan je na +5, Arena je proključala, Saša Obradović zove tajm-aut.

31. minut - Poenima Doužera počinje četvrti kvartal. Džejms pogađa oba bacanja, nerešeno je.

Treća četvrtina:

30. minut - Neverovatno, tri trojke zaredom u jednom napadu promašuju košarkaši Partizana. Kraj treće četvrtine, nerešeno je 51:51.

28. minut - Sada Zek Ledej pogađa za tri, ali uzvraća Okobo na drugoj strani - 51:51.

27. minut - Naneli se razigrao i Partizan vodi posle dugo vremena, nastavlja se velika bitka.

26. minut - Pljušte trojke sada u Areni, ponovo Naneli, treća njegova, opet je nerešeno.

25. minut - Motiejunas se probudio, pogađa ispod koša - 43:43. Panter iz teške pozicije ne pogađa.

I ponovo Motiejunas ostaje sam na tri i pogađa - 43:46.

24. minut - Trojka Kevina Pantera uz faul iz gotovo nemoguće pozicije za eksploziju u Areni.

23. minut - Nova trojka Nanelija za ekpsloziju u Areni. Slično kao i u prvom poluvremenu, dosta tvrdo se igra, velika borba za svaki koš.

21. minut - Smailagić zakucava posle sjajne akcije Partizana. Džejms tek sada dolazi do četvrtog poena.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Partizan gubi 32:35

18. minut - Džejms Naneli pogađa trojku, Partizan se vraća na -1.

17. minut - Oklevali su crno-beli ko će da šutne, krenuo je Vukčević u prodor ka košu i napravio je faul u napadu.

16. minut - U kontri ritmu su košarkaši Partizana, mnogo propalih napada.

15. minut - Mini serija Monaka koji ima najveću prednost od početka meča, 29:25.

14. minut - Kaboklo pogađa uz faul. Realizovao je i dodatno slobodno bacanje, 23:23.

13. minut - Vukčević ne pogađa šut za tri. Dialo pogađa uz faul, pa će imati i dodatno bacanje (18:20). Pogodio je i njega - 18:21.

Naneli pogađa posle finte sa poludistance - 20:21.

Okobo radi sličnu stvar i pogađa - 20:23.

12. minut - Blosomgejm je doleteo odnekud i zakucao posle promašaja Vokera - 18:18. Avramović promašuje za tri.

11. minut - Kemba Voker pogađa za tri, potom poeni Nanelija 18:16

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 16:13.

9. minut - Prvi put od početka meča Monako vodi, 13:12.

8. minut - Ponovo serija promašaja na obe strane. Dijalo pogađa trojku i sada je nerešeno - 12:12. Olako je Partizan ispustio prednost.

7. minut - Motejunas pogađa trojku i kažnjava Partizan za nekoliko loših napada u nizu. Panter polovičan sa linije penala.

6. minut - Nekoliko napada u nizu koje Partizan ne koristi, ali vodi 11:4.

5. minut - Evo napokon poena za Monako. Odlična odbrana crno-belih.

4. minut - Panter jako raspoložen na startu, a evo poena i Kabokla, Partizan vodi 11:2, Saša Obradović mora da zove tajm-aut.

3. minut - Nervozan početak meča na obe strane, pa gledamo dosta grešaka na obe strane. Panter pogađa trojku!

2. minut - Panter ne pogađa trojku, ali posle ofanzivnog skoka Doužer postiže prve poene na meču.

1. minut - Košarkaši Partizana su izgubili loptu u prvom napadu, ali ni gosti nisu realizovali svoj prvi posed.

19.40 - Monako stiže sa serijom od pet trijumfa u svim takmičenjima i 7-4 u Evroligi.

19.36 - Tim Željka Obradovića trenutno u Evroligi ima skor od pet pobeda i šest poraza, a cilj je da u duplom kolu Evrolige na domaćem parketu pređe u pozitivan skor.

19.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 12. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Monako. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk sranicu.