ZVEZDA POSLE DRAME PALA I U VALENSIJI Crveno-beli još nisu osetili slast pobede u gostima

22:36 | 06-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostujućem parketu od Valensije sa 85:81 u 12. kolu Evrolige.

Teo
EPA-EFE/Manuel Bruque

Ove nedelje na programu je duplo kolo Evrolige, a za dva dana crveno-beli gostuju Baskoniji.

Tako Crvena zvezda još nije osetila slast pobede na gostujućem parketu u eliti, dok je Valensija prekinula niz od pet uzastopnih poraza.

Srpski tim je posle ovog kola na skoru 4-8, a Valensija ima šest pobeda i isto toliko poraza.

Od samog starta utakmice Valensija je kontrolisala dešavanja na parketu i konstantno bila u prednosti. Razigrali su se Dejvis i Puerto, a trojkom Jović „slepi miševi“ su imali osam poena prednosti (16:8) na sredini prve deonice.

Jedina svetla tačka u tim momentima u redovima kluba sa Malog Kalemgdana bio je Šabaz Nejpir koji je održavao crveno-bele u životu.

Bili su gosti blizu izjednačenja, ali su propustili da realizuju dva napada pri rezultatu 34:31. Nejpir je loše dodao loptu do Nedovića, ovaj napravio nesportsku ličnu grešku iz koje je Zvezda primila pet poena i od tog trenutku gotovo da nije postojala na parketu sve do kraja prvog dela.

Potpuno se raspala igra ekipe Janisa Sferopulosa. U napadu nije bilo rešenja, u odbrani je duvala promaja, pa je domaćin na odmor otišao sa 16 poena prednosti.

Mnogo bolje su zaigrali crveno-beli u nastavku i potpuno se vratili u igru.

Teodosić je dirigovao Zvezdinim napadom, u odbrani je bilo mnogo više energije, pa gosti prilaze na poen zaostatka.

Odgovor je domaćih je ekspresno usledio. Klaver je pogodio trojku, Nejpir tri puta lošim rešenjima pokvario Zvezdine napade, a Valensija košem Turea povela sa 70:61.

Odželej je zablistao u španskoj ekipi i zahvaljujući njemu odbijen je novi nalet Zvezde.

Pokušao je Sferopulos da u finišu stigne do preokreta sa Nejpirom, Teodosićem i Nedovićem u petorci. Bolje je izgledala napadačka igra gostiju, a posle polaganja Bolomboja Zvezda je imala „minus tri“ (81:78). Usledila je dobra obrana, a onda trojka Nedovića za izjednačenje na 54 sekundi pre kraja utakmice.

Ipak, tada Harper preuzima odgovornost i solo prodorom donosi novu prednost Valensiji.

Na kraju su se Nejpir i Teodosić ispromašivali i Zvezdu je propustila priliku da dođe do velikog preokreta.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 13:16)

Hala: La Fonteta (Valensija)

Sudije: Šukis, Javor, Radojković

Valensija: Harper 8, Klaver 10, Puerto 5, Rivers, Lopez Arostegi 4, Džons 10, Inglis, Jović 8, Ture 2, Hermanson, Dejvis 21, Odželeje 17.

Crvena zvezda: Nejpir 14, Teodosić 11, Lazarević, Nedović 14, Jago 1, Giedraitis 5, Davidovac 5, Lazić 6, Tobi 7, Bolomboj 12, Mitrović 6, Simonović.

40. minut - Trojka Nedovića! Nerešeno je (81:81) na 54 sekunde do kraja! Neverovatni Harper probija odbranu Zvezde i poentira. Kraj, poraz Zvezde.

39. minut - Bolomboj poentira za dva, Zvezda je na jedan posed zaostatka.

38. minut - Teodosić siguran sa linije penala. Odbranila se Zvezda, ali onda Nejpir promašuje trojku!

37. minut - Ovo nije dobro, Mitrović završava utakmicu zbog pet faulova.

36. minut - Dejvis pogađa na isteku napada i opet Valensija odbija nalet Zvezde.

35. minut - Nedović je promešao odbranu rivala i pogodio. Pet minuta pre kraja Valensija vodi 78:72.

34. minut - Trojka Nejpira sa osam metara koja opet vraća Zvezdu u igru. Hoćemo li imati neizvesnu završnicu?

33. minut - Ponovo su gosti u kontra ritmu, muče se u napadu.

32. minut - Kakav pogodak Odželeja, ovo je neverovatno. Pogodio je i dodatno bacanje, Valensija ponovo ima osetnu prednost.

31. minut - Mitrović pogađa za dva, njegova četiri poena - 72:67.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda ima zaostatak od sedam poena.

29. minut - Viktor Klaver trojkom vraća osetniju prednost svom timu, a onda Nejpir baca loptu u ruke rivalu i nakon faula Mitrovića Dejvis je odlepio Valensiju na 66:61. Rokas Gedraitis promašuije sve, a onda Džons nastavlja seriju i posle šest poena Valensije je 68:61.

28. minut - Trojka Giedratisa, Zvezda je na -1! Tajm-aut za Valensiju. Kako stvari stoje, čeka nas drama.

27. minut - Nejpir je fauliran na šutu za tri, pogodio je dva od tri penala.

26. minut - Teodosić je pogodio oba bacanja, evo Zvezde na -5!

25. minut - Najviše zahvaljujući dobroj igri u odbrani Zvezda prilazi na jednocifreni minus.

24. minut - Lazić siguran sa linije penala. Bolje deluju košarkaši Zvezde u nastavku. Bolomboj snažno zakucava.

22. minut - Teodosić pogađa težak šut za tri - 56:45. Dejvis pogađa sa poludistance - 58:45. Lazić je fauliran pri šutu, pogodio je oba za 58:47.

21. minut - Bolomboj je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo, odmah i drugo - 56:42. Njegovih osam poena.

20. minut - Poluvreme, Zvezda gubi 56:40.

19. minut - Potpuno se raspala igra košarkaša Zvezde. U napadu se donose loša rešenja, u odbrani duva promaja...

18. minut - Druga trojka Stefana Jovića, Valensija na +12.

17. minut - Klaver pogađa trojku, Nedović ne uspeva da vrati, raste prednost Valensije.

16. minut - Valensija po prvi put ima dvocifrenu prednost i Sferopulos mora da traži tajm-aut.

15. minut - Mnogo propusta u odbrani kod gostiju i Valensija to kažnjava, pa opet ima 8 poena prednosti.

14. minut - Dobro se snalazi Tobi u zoni reketa i polaže na obruč, Crvena zvezda je prepolovila minus jako brzo. Dobra odbrana je učinila svoje u ovih nekoliko trenutaka. Asistencija Teodosića.

12. minut - Sada Nejpir pogađa trojku, raspoložen je za igru večeras i ima već sedam poena.

11. minut - Trojku pogađa Tobi, ali Zvezda je konstantno u zaostatku.

10. minut - Mini serija Valensije. Kraj prve četvrtine, Zvezda gubi 25:19.

9. minut - Davidovac pogađa trojku posle sjajnog pasa Teodosića, Zvezda na -1.

8. minut - Nejpir je ušao u igru i odmah izveo sjajan prodor, promešao je odbranu domaćih i poentirao. Teodosić pogađa oba bacanja.

7. minut - Trojku pogađa bivši košarkaš Crvene zvezde, Stefan Jović. Bolomboj poentira posle ofanzivnog skoka.

6. minut - Dobra odbrana Zvezde, ali Dejvis pogađa iz teške pozicije, domaćin ima šest poena prednosti.

5. minut - Prvo je Jago bio polovičan sa linije penala, a onda Giedratis promašuje oba. Valensija vodi 11:5, idemo na prvi tajm-aut.

4. minut - Dosta problema imaju košarkaši Zvezde u napadu, tek četiri poena za četiri minuta.

3. minut - Mitrović je izblokiran. Harper pogađa oba bacanja, a onda Puerto postiže trojku.

2. minut - Sada se Bolomboj lepo snalazi i pogađa za dva. Evo prvih poena i za Valensiju.

1. minut - Dobra akcija Zvezde, ali Bolomboju ispada lopta. Ni gosti nisu realizovali prvi napad, pošto su promašili šut za tri.

19.28 - Valensija je odlično krenula, ali je onda doživela pet poraza u nizu i sada je pod imperativom pobede.

19.23 - Crveno-beli ove sezone u Evroligi još nemaju pobedu na strani i žele sada to da promene.

19.21 - Zvezda je na skoru 4-7, dok Valensija ima pet pobeda i šest poraza.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 12. kola Evrolige u kojoj se sastaju Valensija i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Španije.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.