PARTIZAN BIO NA IVICI PROVALIJE, PA ZGROMIO ARMANI Crno-beli brutalnom četvrtom četvrtinom srušili "manekene"

22:29 | 07-12-2023

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Armani sa 82:69 u 13. kolu Evrolige.

Partizan - Armani
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bg

Crno-beli se tako upisali treću uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju i sada imaju skor 7-6, dok je Armani na 4-9.

Iako je ekipa Željka Obradovića tokom treće deonice imala i 15 poena zaostatka, uspeli su da naprave veliki preokret.

Prvu četvrtinu, tačnije prvo poluvreme obeležio je nestvaran šut za tri poena gostiju, dok je u redovima Partizana blistao Bruno Kaboklo koji je već posle deset minuta igre bio dvocifren.

Utakmicu je obeležila i povreda Alekse Avramovića. Srpski reprezentativac je u 5. minutu zadobio povredu skočnog zgloba i uz pomoć kondicionog trenera Bate Zimonjića napustio je teren i uputio se u svlačionicu. Avramović se, podsetimo, pre nedelju dana vratio na teren nakon što je zadobio prelom nosa u meču ABA lige sa Olimpijom u Ljubljani.

Partizan je u prvih 20 minuta samo dva puta imao prednost (3:2 i 29:27).

Brazilcu se u finišu poluvremena pridružio Kevin Panter, a interesantno je da su Kaboklo, Panter i Alen Smailagić upisali 31 od 39 poena u prvih 20 minuta.

Ništa se nije promenilo ni u trećem periodu, a trojkom Nikole Melija gosti su sredinom tog dela meča došli do prvog dvocifrernog plusa – 56:45. Ubrzo je, posle serije 11:0, bilo i velikih 15 poena viška za italijanski tim – 60:45.

Ipak, od tog momenta na parketu je postojao samo jedan tim.

Potpuno se raspala igra gostiju i Partizan je serijom 31:4 došao do na kraju ubedljive pobede.

Doužer je preokrenuo rezultat, Partizan je poveo, a onda dvojka Ledeja, pa trojka Nanelija sa osam metara za 70:64!

Izabranici Etorea Mesine "nisu videli" koš, a dotukao ih je Kevin Panter.

Kaboklo je imao 16, Panter najefikasniji na kraju sa 19, Ledej je dodao 15, a Naneli 10. U Armaniju Šilds 19 poena, Lo 12.

PARTIZAN - ARMANI 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Radović, Kortes, Majkić

Partizan: Vukčević, Ledej 15, Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 9, Jaramaz, Naneli 10, Anđušić 3, Doužer 8, Ponitka 2, Kaboklo 16.

Armani: Lo 12, Pojtres, Bortolani, Tonut 8, Meli 9, Kamagate, Riči, Flakadori 6, Hol 5, Šilds 19, Hajns 5, Fojtman 5.

40. minut - Kraj, pobeda Partizana!

39. minut - Nova trojka Kevina Pantera kojom je verovatno i rešeno pitanje pobednika.

38. minut - Do kraja je ostalo još dva minuta i 18 sekundi, a Partizan vodi 76:66!

37. minut - Brutalna odbrana crno-belih, Armani je dao samo dva poena. Panter pogađa za dva i Partizan ima dvocifrenu prednost!

36. minut - Potpuna dominacija Partizana, koji vodi 72:64! Gosti ne znaju šta ih je snašlo!

35. minut - Rapsdoja Partizana u ovim momentima, gosti su potpuno nemoćni, na nešto više od pet minuta pre kraja crno-beli imaju šest poena prednosti.

34. minut - Uspeva Ledej da pogodi iz jako teške pozicije, Partizan ima tri poena prednosti.

33. minut - Pravi dve promene Žoc, ulaze Jaramaz i Smailagić, izlaze Panter i Doužer.

32. minut - Posle dugo vremena Partizan vodi zahvaljujući poenima Doužera, Arena je proključala.

31. minut - Partizan nije iskoristio svoj prvi napad, Flakadari pogađa za dva, ali uzvraća Panter.

30. minut - Kraj potpuno haotične treće četvrtine u kojoj je Partizan u jednom trenutku gubio 15 razlike, a onda se velikom serijom potpuno vratio u igru.

29. minut - Gubi Armani loptu, Ledej to kažnjava i pogađa za tri, Partizan se vratio u igru. Ponovo loš napad Armanija, crno-beli dolaze do novog koša - 59:62.

Partizan - Armani FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bg

28. minut - Panter pogađa trojku, ali Armani i dalje ima dvocifrenu prednost, 52:62.

27. minut - Još jedan užasan napad crno-belih. Konačno, Doužer pogađa za dva.

26. minut - Katastrofalna igra Partizana, pre svega u fazi napada u drugom poluvremenu u kom je ubacio samo šest poena za sada.

25. minut - Trojka Melija, Armani ima dvocifrenu prednost, Partizan je u velikom problemu.

24. minut - Ponovo lošu odbranu igraju košarkaši Partizana i Hajns to kažnjava, Aramni je na +8!

23. minut - Rasplamsala se borba u Areni, kako stvari stoje Partizan će ponovo igrati neizvesnu završnicu.

22. minut - Važnu trojku je pogodio Džejms Naneli, ali vraćaju gosti preko Loa.

21. minut - Ni jedni ni drugi nisu realizovali uvodne napade na startu drugog poluvremena. Šilds siguran sa linije penala

20. minut - Poluvreme, Partizan gubi 39:44.

19. minut - Izigrana odbrana Partizana i još lakih poena za Armani koji ima osam poena prednosti.

18. minut - Partizan bez rešenja za Šildsa koji je postigao već pet trojki! Raste prednost gostiju, 33:40.

17. minut - Kaboklo siguran sa linije penala, već ima 14 poena.

16. minut - Pukla je odbrana Armanija i Smailagić ponovo snažno zakucava. Dobru košarku gledamo u Areni.

15. minut - Serija Armanija 8:0 posle tajm-auta. Gosti vode 35:29.

14. minut - Vraća trojku nezaustavljivi Šilds i Armani ponovo vodi, 29:30.

13. minut - Prvo Smailagić zakucava, a onda Panter pogađa trojku i Partizan vodi 29:27

12. minut - Partizan bolje otvara drugu deonicu i pravi seriju 4:0, pa prolazi na poen zaostatka.

10. minut - Doužer se upisao u strelce. Kraj prve četvrtine, Armani vodi 25:20.

9. minut - Gosti za tri šutiraju 5/7. Ono što brine navijače Partizana jeste nova povreda Alekse Avramovića.

8. minut - Treća trojka sjajnog Šildsa, Armani vodi 23:16.

7. minut - Košarkaši Armanija tamo gde su stali protiv Zvezde kada je reč o šutu za tri, nastavili su protiv Partizana. Snažno zakucavanje Kabokla koji već ima 11 poena.

6. minut - Neverovatni Kaboklo pogađa i treći put za tri poena, nerešeno je 13:13.

5. minut - Ponitka ide do kraja i polaže, ali Armani i dalje ima minimalnu prednost.

4. minut - Već treća trojka za "manekene", ovoga puta Maodo Lo, a zatim se Nikolo Meli upisao u strelce.

3. minut - Smailagić se sjajno snalazi i poentira. Nova trojka Kabokla, nerešeno je.

2. minut - Vraća Armani trojku preko Šildsa, gosti vode 5:3. Još jedna trojka za Armani, ovoga puta Hol.

1. minut - Prvi napad Partizana preko Smailagića ne prolazi. Maodo lo postiže prvi koš na utakmici, a onda trojka Kabokla.

20.00 - Čelnici Olimpije ni ove godine nisu štedeli novac kada su sastavljali tim, ali im to opet nije obezbedilo rezultat, barem za sada.

19.25 - U centru pažnje pred ovaj duel bio je Nikola Mirotić, nesuđeno pojačanje Partizana, koji se povredio, pa nije stigao u Beograd.

19.21 - Partizan je na skoru 6-6 i želi da ostvari treći uzastopni trijumf. Sa druge strane, Armani ima razočaravajuću sezonu, pošto je u elitnom takmičenju tek 15. na tabeli sa četiri pobede i osam poraza.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 13. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Armani. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

Za više sportsklih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.