ALBA U LOŠEM RASPOLOŽENJU PUTUJE U BEOGRAD Larkin predvodio Efes do važne pobede

22:22 | 07-12-2023

Košarka 0

Košarkaši Efesa savladali su Albu rezultatom 97:89 u utakmici 13. kola Evrolige.

KK Panatinaikos
EPA/ERDEM SAHIN

Efes je bolje ušao u meč, pa je do sredine prve četvrtine imao vođstvo 13:6.

ATAMAN SE LOŠE PROVEO U SVOM ISTANBULU Desetkovani Efes bolji od PAO-a

Prednost je držao do kraja prve deonice - 22:15.

Albu je u životu držao TIman koji je postigao 11 od 15 poena svoje ekipe.

Nemački tim je početkom druge četvrtine napravio seriju 11:0, a na poluvremenu je imao vođstvo 40:37.

U trećoj četvrtini, proradio je Šejn Larkin koji je predvodio tursku ekipu.

U poslednjim trenucima treće četvrtine, Tim Šnajder je postigao poene za minimalnu prednost Albe.

Igralo se u egalu sve do sredine četvrte četvrtine kada je Efes otišao na plus sedam, a do kraja je rutinski sačuvao prednost.

U pobedničkoj ekipi, Larkin je postigao 32 poena, Daum je upisao 17, a Tompson i Džouns su upisali 13 poena.

Kod Albe, Timan je upisao 31 poen, a pratio ga je Proćida sa 16.

Posle ove utakmice, Efes ima skor od sedam pobeda i šest poraza, dok Alba ima dve pobede i 11 poraza.

U narednom kolu, Alba gostuje Crvenoj zvezdi, dok Efes takođe ide u Beograd, ali igra proitv Makabija.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.