ZVEZDI ŠPANIJA BAŠ NE PRIJA, NOVI PORAZ POSLE DRAME Ivanović koban po crveno-bele, agonija na gostovanjima se nastavlja

22:36 | 08-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostujućem parketu od Baskonije sa 87:85 u 13. kolu Evrolige.

Baskonija - Zvezda
EPA-EFE/L. Rico

Tako se crveno-beli u Beograd iz Španije vraćaju sa dva poraza, pošto su u sredu izgbuili i od Valensije.

Zvezda i dalje ne zna za pobedu na gostovanjima u elitnom takmičenju, pa je sada na skoru 4-9, dok je Baskonija upisala osmi trijumf.

Slično kao i pre dva dana, ponovo je srpski tim uspeo da se iz velikog zaostatka vrati u igru, ali i da padne u neizvesnoj završnici.

Prvo poluvreme obeležio je neverovatan šut za tri poena izabranika Duška Ivanovića. Čak 11 trojki je Baskonija ubacila za dve četvrtine!

Baskonija je serijom od 7:0, predvođena Vanjom Marinkovićem otvorila meč, dok Zvezda nije pronalazila rešenje za svoj napad i u prva tri i po minuta meča sve dok Teodosić nije progirao Lazarevića za polaganje i prve poene.

Trojkama Gedraitisa na jednoj i Hauarda na drugoj strani, počela je druga četvrtina.

Mašila je Zvezda neke važne poene pod košem, što je tim Duška Ivanovića kažnjavao i održavao dvocifrenu prednost.

Na odmor se otišlo sa vođstvom domaćih 52:43.

Kao što se i očekivalo, španski tim je stao šut za tri poena u nastavku, Zvezde je zaigrala mnogo bolje u odbrani, a i napad je profunkcionisao.

Zvezda se vratila u meč serijom od 8:0 i smanjila zaostatak na jedan poen. Gedraitis je sa linije penala izjednačio rezultat, ali je u samom finišu trećeg kvartala domaći su vezali dva napada i poveli 67:62 pred poslednjih 10 minuta meča.

Promašila je Zvezda nekoliko važnih napada, uprkos ofanzivnim skokovima. S druge strane, nije bilo rešenja za Baskonijin šut za tri poena. Ostalo je 20 sekundi do kraja kada je Gedraitis pogodio trojku za dva poena zaostatka, a potom devet sekundi do kraja doneo izjednačenje crveno-belima. Usledila su slobodna bacanja i +2 za Baskoniju, na šest sekundi do kraja.

Posle tajm-auta koji je zatražio Sferopulos, Jago je ubacio loptu u igru, a Giedratis promašio šut za pobedu.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Sedekerskis sa 18 poena, dok je Haurad ubacio 17.

Na drugoj strani istakao se Giedratis sa 24, Bolomboj je ubacio 14, a Luka Mitrović je imao čak 16 skokova, osam poena i sedam asistencija.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23)

Hala: Fernando Buesa Arena

Sudije: Zamojski, Viklicki, Bitner

Baskonija: Hauard 17, Manion, Rajeste, Čioza 2, Sedekerskis 18, Marinković 9, Miler-Mekintajer 4, Dijez 2, Rogkavopulos 14, Diop, Kocar 6, Moneke 15

Crvena zvezda: Teodosić 13, Lazarević 2, Nedović 7, Jago 3, Giedraitis 24, Davidovac, Lazić 9, Tobi 5, Bolomboj 14, Mitrović 8, Simonović, Ilić

Kraj! Poraz Zvezde u Vitoriji

40. minut - Nekoliko loših napada Baskonije, Giedratitis pogađa trojku i Zvezda je na -2 24 sekunde do kraja.

Marinković je pogodio jedno bacanje.

Trojka Giedratisa, nerešeno je - 85:85!

Sedekerskis pogađa oba bacanja, 87:85, šest sekundi do kraja. Giedratis nije pogodio za tri i to je kraj! Moneke je fauliran, promašio je oba bacanja, ali nema više vremena!

39. minut - Ali nova trojka za Baskoniju kojom je verovatno stavljena tačka na ovaj meč. Minut do kraja domaćin vodi 84:79

38. minut - Trojka Giedratisa koja daje kakvu takvu nadu crveno-belima.

37. minut - Opet po istom šablonu, košarkaši Zvezde ne pogađaju otvoren šut za tri, Sedekerskis je pogodio i Baskonija vodi 81:71 na tri i po minuta pre kraja.

36. minut - Sada i Teodosić pogađa trojku, ali potrebna je dobra odbrana košarkašima Zvezde.

35. minut - Trojka Branka Lazića koja daje veštačko disanje Crvenoj zvezdi.

34. minut - Kažnjava Baskonija Zvezdine promašaje i opet ide na 10 poena prednosti. Sferopulos zove tajm-aut.

33. minut - Teodosić polovičan sa linije penala, Rogkavopulos pogađa za dva.

32. minut - Davidovac ne pogađa trojku, Rogkavopulos pogađa za tri i Baskonija ide na +8. Odličan pas Tea za Bolomboja koji zakucava.

31. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u četvrtoj deonici.

30. minut - Kraj treće četvrtine, loša poslednja dva napada Zvezde i Baskonija to kažnjava da na ulazak u poslednji kvartal ode sa +5.

29. minut - Poeni Rokasa Geidraitisa za minus jedan - 62:61. Dugo Zvezda nije bila ovako blizu.

28. minut - Stao je šut domaće, Zvezda dolazi do još lakih poena u tranziciji i prilazi na jedan posed razlike. Duško Ivanović mora da reaguje tajm-autom.

27. minut - Bolomboj je pogodio ba bacanja. Izgubnljena lopta za Baskoniju. Mitrović pogađa za dva, Zvezda opet na -5.

26. minut - Trojka Hauarda, Baskonija je opet na +9.

25. minut - Sjajna akcija košarkaša Zvezde i zakucavanje Luke Mitrovića.

24. minut - Trojka Giedratisa, Zvezda je na -6. Mnogo bolja igra Zvezde u odbrani

23. minut - Dve trojke u jednom posedu ne pogađaju košarkaši Zvezde, prvo Nedović, a onda Bolomboj. Oba šuta su bila otvorena...

22. minut - Bolomboj pogađa svoju drugu trojku - 54:46.

21. minut - Baskonija ne koristi prvi napad u nastavku, a onda Teodosić na drugoj strani gubi loptu.

20. minut - Bolomboj se oslobodio čuvara i snažno zakucao. Poluvreme, Baskonija vodi 52:43.

19. minut - Nedović dolazi do lakih poena u tranziciji.

18. minut - Nastavlja se rafalna paljba domaćih, a Davidovac promašuje otvorenu trojku.

17. minut - Tehničku je dobio Vanja Marinković. Nova trojka Markusa Hauarda. Već ima 14 poena, a Baskonija vodi 47:37. Još tri minuta do kraja poluvremena.

16. minut - Tobi je pogodio dva slobodna bacanja. Nedović promašuje za tri, ali lopta dolazi do Teodosića koji pogađa trojku.

15. minut - Giedratis pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje. Moneke idu na liniju penala nakon ofanzivnog skoka, siguran oba puta.

14. minut - Blokadu je "popio" Mitrović, a onda Hauard dolazi do lakih poena u tranziciji. Kakvu trojku je pogodio Hauard.

13. minut - Trojku pogađa Jago, ali muči se Zvezda u odbrani. Tobi se sada lepo snalazi i poentira.

12. minut - Ali, onda nove dve vezane trojke domaćih i Sferopulos mora da traži tajm-aut.

11. minut - Giedratis pogađa trojku za Zvezdu, Baskonija nije iskoristila svoj prvi napad.

10. minut - Evo i šeste trojke za Baskonije, neverovatno kako šutiraju za tri. Kraj prve deonice, Baskonija vodi 26:18.

9. minut - Bolomboj postiže trojku, ali uzvraća Rogkavopulos.

8. minut - Moneke je pogodio uz faul, ali je promašio bacanje. Na drugoj strani precizan je Branko Lazić.

7. minut -Teodosić pogađa uz faul, realizovao je i dodatno bacanje, Zvezda na -4. Nova trojka za domaće. Odlično je Baskonija šuterski ušla u ovu utakmicu.

6. minut - Konačno Zvezda pronalazi kakav takav ritam u napadu.

5. minut - Dve trojke domaćih zaredom, prvo Marinković, a onda i Sedekerskis.

4. minut - Evo prvih poena za crveno-bele, postigao ih je Stefan Lazarević posle asistencije Miloša Teodosića.

3. minut - Katastrofalan početak Zvezde, Baskonija vodi 7:0.

2. minut - Evo prvih poena Vanje Marinkovića.

1. minut - Kocar postiže prve poene na meču. Teodosić je već promašio dve trojke.

19.29 - Problem za Zvezdu predstavlja i povreda Šabaza Nejpira, pa Janis Sferopulos neće moći da računa na njega u večerašnjoj utakmici.

19.24 - U centru pažnje biće i Duško Ivanović koji je upravo iz Crvene zvezde prešao ponovo na klupu Baskoniju i od tog momenta kreće preporod španske ekipe.koja je na skoru 7-5.

19.21 - Zvezda ima prilično razočaravajuću sezonu u Evroligi, pošto je ostvarila tek četiri trijumfa i osam poraza, pa je sada pod imperativom pobede.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 13. kola Evrolige u kojoj se sastaju Baskonija i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Vitorije.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.