FMP BEZ IZNENAĐENJA U PODGORICI "Panteri" pretili, Budućnost ipak slavila

21:40 | 09-12-2023

Košarkaši Budućnosti savladali su FMP u okviru 11. kola ABA lige rezultatom 82:76

Nenad Stefanović
Alo/ Marko Metlaš

Rezultatski neizvesna utakmica većim delom donela je dosta uzbuđenja u Podgorici, gde je Budućnost upisala osmu pobedu, a FMP osmi poraz.

Timovi su se smenjivali u vođstvu, a ekipa Andreja Žakelja najveću prednost imala je u trećoj četvrtini +9.

FMP se potpuno vratio u meč i obezbedio neizvesnu završnicu, međutim nisu uspeli da nateraju crnogorski tim na kiks na domaćem terenu.

Najbolji pojedinac gostujućeg tima je bio Beson sa 19 poena, osam skokova, tri asistencije i indeksom koristnosti 25. Pratili su ga Subotić sa 14 poena i sedam skokova, kao Votson sa 10 poena i pet skokova.

Najefikasniji pojedinac na utakmici za Podgoričane je bio Džouns sa 11 poena i šest skokova. Solidno su igrali i Vrajt i Popović, koji su postigli po 11 poena. Makundu je dodao 10 poena. Jogi Ferel, koji je nedavno pojačao tim je za 18 i po minuta postigao osam poena.

Budućnost u narednom kolu očekuje veliki derbi kola sa Partizanom u Beogradu, dok će FMP ugostiti Zadar.