ZVEZDA POSLE DRAME SRUŠILA MEGU Sjajna partija mladog Topića, crveno-beli prelomili meč u poslednjim minutima

20:03 | 11-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu u 11. kolu AdmiralBet ABA lige rezultatom 98:88

KK Mega
Mega MIS/Dusan Milenkovic

Time je tim sa Malog Kalemegdana produžio niz nepobedivosti protiv Mege i na 24. meč.

Meč igran u novobeogradskoj dvorani "Ranko Žeravica" bio je prilika i da brojni NBA skauti iz prvih redova posmatraju talentovane košarkaše oba tima.

To kao da je bio podstrek za igrače Marka Baraća koji su protiv crveno-belih pružili možda i najbolju partiju ove sezone.

Sporo je Mega ušla u meč i više od dva uvodna minuta su bili bez poena. Nisu ni gosti blistali, ali teško da je na osnovu toga iko mogao da nasluti da će domaćin u uvodnih 10 minuta postići čak 27 poena.

Eksploatisali su, kao i mnogi pre njih, očajnu odbranu Zvezde ponajviše Plavšić koji je postigao gotovo polovinu od pomenutog broja koševa.

Briljirao je i mladi Nikola Đurišić koji je u jednom trenutku vezao sedam poena i doveo Megu do opipljivije prednosti. Međutim, pitanje je u kom pravcu bi meč otišao da je u poslednjem minutu uvodne deonice pogodio barem jedno slobodno bacanje.

To bi njegov tim odvelo na 29:20, ali je Đurišić promašio što je na drugoj strani kaznio Jago Dos Santos i na pauzu odveo svoj tim sa zaostatkom od samo pet poena.

Znala je ekipa Janisa Sferopulosa na tome da gradi i 2/4 započela serijom 7:0 kojom je stigla do preokreta. Na drugoj strani Mega nije uspela da postigne koš više od četiri minuta u tom delu igre.

Uspela je Mega da se vrati iz blagog zaostatka, imala 40:40 pred finiš prvog poluvremena, ali je potom neiskustvo uzelo danka i dozvolilo Zvezdi da serijom 8:0 okonča uvodnih 20 minuta. Sve se moglo svesti na faul Maloveca na šutu za tri Teodosića, koji je bio nepogrešiv sa penala.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.