ZVEZDA ZGAZILA NAJGORI TIM U EVROLIGI Crveno-beli napokon pronašli lek za "albatrose"

20:45 | 14-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Areni Albu sa 85:71 u 14. kolu Evrolige

Zvezda - Alba
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Crveno-beli su se tako vratili na pobednički kolosek i sada je na skoru 5-9, dok je klub iz Berlina nastavio da tone i upisao je 12. poraz.

Ujedno srpski tim je prekinuo i lošu tradiciju, pošto na svom parketu "albatrose" nisu pobedili još od 2015. godine.

Prvo poluvreme, naročito prva četvrtina bili su prilično izjednačeni, ali je u nastavku Zvezda dodala gas i došla do ubedljive pobede.

Utakmicu su odlično otvorili Luka Mitrović i Nemanja Nedović, ali je goste dosta dobro služio šut, pa se igralo koš za koš.

Crveno-beli su u finišu prvog poluvremena prvi put došli do dvocifrene prednosti, a na odmor su otišli sa solidnih devet poena viška – 51:42.

Gotovo identična slika viđena je i u trećoj deonici, kada crveno-beli nisu dopustili gostima da se vrate i eventualno zaprete iako su pokvarili procenat šuta za tri poena.

Sferopulosova ekipa je potpuno kontrolisala skok, već posle tri četvrtine imala je 30 što najbolje oslikavalo sa kolikim žarom i energijom je ušla u meč iako nije bila u najboljem momentu posle četiri poraza u poslednjih pet mečeva.

Zvezda je maksimalnim 20 poena prednosti imala posle trojke Dejana Davidovca, druge u poslednjoj deonici, za 82:62 na nešto manje od četiri i po minuta pre kraja duela.

Do kraja su gosti samo uspeli da ublaže poraz, ali se ubedljiv trijumf crveno-belih nije dovodio u pitanje.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nedović sa 20 poena, dok je Giedratis ubacio 19.

Na drugoj strani istakao se Olinde sa 13.

Crvena zvezda - Alba 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Roha, Peruđa, Kovalski

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 12, Davidovac 10, Mitrović 6, Lazić, Simonović, Nejpir 9, Tobi 2, Bolomboj 5, Nedović 20, Giedratis 19, Jago 2

Alba: Braun 8, Pročida 9, Spanjolo, Vecel 10, Delov 5, Matisek, Šnajder 4, Tomas 6, Nikić, Olinde 13, Timan 12 i Bin 4.

40. minut - Kraj, ubedljiva pobeda Zvezde!

39. minut - Serija promašaja u finišu.

37. minut - Rapsodija Zvezde, sve je ovde rešeno.

36. minut - Raspucao se Dejan Davidovac i pogodio tri trojke, Zvezda na +20!

35. minut - Sterling Braun je pogodio iz igre, a Miloš Teodosić je bio siguran prilikom izvođenja penala. I on je dvocifren, ima 12 poena.

33. minut - Zvezda još uvek bez koša u četvrtoj deonici, ali srećom ni Alba ne uspeva da pronađe put do koša.

32. minut - Miloš Teodosić kao kvoterbek, jedan od onih njegov pasova. Ipak, prazan hod nije prekinut, Dejan Davidovac nije spojio sa košem Šabaza Nejpira.

31. minut - Nema promene rezultata, ispromašivale su se obe ekipe. Ide to na ruku Crvenoj zvezdi, vreme prolazi.

30. minut - Kraj trećeg kvartala, Zvezda vodi 71:53!

29. minut - Nejpir siguran sa linije penala, Zvezda na +15.

28. minut - Arbitri su dosudili nesportsku Milošu Teodosiću. Zaustavio je u kontri Džastina Bina. Preinačena odluka! Ništa od nesportske. Konsultovale su se sudije, ipak običan faul.

27. minut - Kakvu trojku je pogodio sjajni Giedratis u poslednjoj sekundi napada.

26. minut - Novi dobar napad Zvezde i laki poeni Teodosića.

25. minut - Sjajnu utakmicu igra Nemanja Nedović i već ima 17 poena.

24. minut - Vezali su sada gosti četiri poena, ali Zvezda ima +13.

23. minut - Košarkaši Albe još uvek bez poena u nastavku, a Giedratis dolazi do novih lakih poena.

22. minut - Rapsodija Zvezde u drugom poluvremenu, 57:42.

21. minut - Nastavlja Nedović tamo gde je stao u prvom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 51:42!

19. minut - Treća trojka Nemanje Nedovića, opet Zvezda ide na +9. Posle novog pogotka Nedovića Zvezda po prvi put ima dvocifrenu prednost.

18. minut - Uspela je Zvezda da se odvrani, Giedratis je fauliran, pogodio je oba bacanja.

17. minut - Bolomboj polovičan sa linije penala, Zvezda ima četiri poena prednosti.

16. minut - Idemo na tajm-aut, Zvezda vodi 38:36. Još jedna trojka Rokasa Giedraitisa.

15. minut - Šabaz Nejpir pogađa trojku i prekida seriju gostiju.

14. minut - Nekoliko loših napada Zvezde, Alba se raspucala i vratila u igru.

13. minut - Delov pogađa trojku. Mini serija Albe, koja prilazi na -4.

12. minut - Nova sjajna asistencija Tea, ovoga puta za Tobija, Zvezda je na +9.

11. minut - Trojka Teodosića, a onda do novih poena dolazi Giedratis, raste prednost Zvezde.

10. minut - Kakav pas Teodosića za Giedratisa koji zakucava, a zatim Teo poentira u kontri. Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 25:22.

9. minut - Vraća trojku Teodosić, a onda gosti dolaze do brzih i lakih poena.

8. minut - Miloš Teodosić je ušao u igru. Giedratis pogađa oba bacanja - 18:15. Tomas pogađa za tri nakon ofanzivnog skoka.

7. minut - I Jago se upisao u strelce. Odbranila se Zvezda, ali je onda odigrala loš napad i propala je prilika da se dođe do osetnije prednosti.

6. minut - Nova trojka Nemanje Nedovića, ponovo Zvezda ima +3. Idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Igra se koš za koš na startu utakmice, opet je nerešeno - 11:11.

4. minut - Razigrao se Luka Mitrović, Zvezda ima minimalnu prednost.

3. minut - Nedović posle ofanzivnog skoka pogađa otvorenu trojku. Uzvraćaju gosti preko Timana.

2. minut - Nedović ne pogađa za tri. Vecel donosi prednost Albi, Mitrović dolazi do lakih poena.

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na utakmici. Evo i prvog koša za goste.

18.00 - Ove godine u Evroligi, Zvezda mnogo bolje igra na domaćem terenu pred svojom publikom, s obzirom da još uvek nije upisala pobedu u gostima.

17.55 - Pred ovu sezonu su Alba i Zvezda odmerili snage na Magenta kupu u Minhenu, gde su crveno-beli ostvarili ubedljivu pobedu - 74:56.

17.52 - Zvezda je pod imperativom pobede, pošto je tek na 15. mestu sa skorom 4-9. Alba je uz Asvel najlošiji tim, pošto ima tek dve pobede i 11 poraza.

17.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 14. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Alba. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.