PARTIZAN POSEKAO ZELENU ŠUMU Crno-beli utišali "Žalgirio Arenu", srušili litvanski tim za četvrti uzastopni trijumf u Evroligi

20:54 | 14-12-2023

Košarkaši Partizana pobedili su Žalgiris rezultatom u 14. kolu Evrolige rezultatom 85:93

KK Partizan KK Monako
Alo/Marko Metlaš

Crno-beli su u meču 14. kola u Kaunasu savladali Žalgiris rezultatom 93:85 (29:21, 29:23, 18:20, 21:17).

Panter je postigao 22 poena, od toga 16 u prvom poluvremenu. Doužer je ubacio 16, Naneli 14, Ledej 13, a Kaboklo 12.

Kod domaćina, Evans je pogodio 33 poena, a Šmits 18.

Tim Željka Obradovića je maestralno odigrao prvo poluvreme i postigao 58 poena, što mu je utabalo stazu ka pobedi u "Zelenoj šumi".

Crno-beli su stekli dvocifrenu prednost koja je početkom treće četvrtine narasla do 17 poena.

Domaći tim je tada zaigrao mnogo bolje, a sa tri vezane trojke stigao na šest poena minusa.

U bitnim trenucima je Ledej preuzeo lidersku ulogu, pogodio trojku uz zvuk sirene i poveo svoj tima kao novoj dvocifrenoj prednosti.

Bio je ovo prvi u nizu od tri gostovanja Partizana. Crno-beli narednog utorka gostuju Valensiji, a dva dana kasnije Realu u Madridu. Žalgiris, koji je ostao na pet pobeda, će u gostu Fenerbahčeu.

Žalgiris - Partizan (85:93)

Dvorana: "Žalgirio Arena"

Sudije: Sašo Pukl, Emilio Perez, Nik Van Den Brok

Žalgiris: Evans 33, Hejs 6, Giedraitis 5, Smits 18, Birutis 3, Holins 3, Sumner 2, Butka, Dimša 11, Lavrinovičijus 4, Uljanovas. Trener: Kazis Maksvitis

Partizan: Vukčević 4, Ledej 13, Drezgić, Koprivica 3, Panter 22, Smailagić 7, Jaramaz, Naneli 14, Anđušić, Doužer 16, Ponjitka 2, Kaboklo 12. Trener: Željko Obradović

39. minut - Naneli pogađa možda i ključnu trojku na ovom meču! (81:93)

38. minut - Evans je fauliran za tri poena i koristi sva tri bacanja (79:90)

37. minut - Kakav pas za Kabokla koji postiže nove poene! (76:90)

35. minut - Kakav prodor Doužera, za koš i faul! (74:86)

34. minut - Novi poeni za Šmitsa! (71:83)

33. minut - Ponitka zakucava! (67:81)

32. minut - Naneli pogađa dvojku! (64:78)

30. minut - Panter nije iskoristio poslednji napad za crno-bele u trećoj četvrtini, sledi poslednji period igre (64:76)

29. minut - Fauliran je Zek Ledej, ide na liniju penala (62:74)

28. minut - Zakucavanje Alena Smailagića! Mora da reaguje Maksvitis! (58:72)

27. minut - Važna trojka Zeka Ledeja u poslednjim sekundama napada! (58:70)

26. minut - Zek Ledej je na liniji penala, realizovao je oba (58:66)

25. minut - Opasno su se približili Litvanci, pa je morao da reaguje tajm-autom Željko Obradović! (58:64)

24. minut - Druga trojka Evansa na meču! Spustili su se ispod dvocifrene razlike Litvanci (52:61)

23. minut - Nova trojka za Žalgiris! Vraćaju se u igru Litvanci (49:61)

21. minut - Kevin Panter pogađa uz dodatno slobodno bacanje! (46:61)

Poluvreme!

20. minut - Naneliiii za tri!! (42:58)

19. minut - Evans pogađa važnu trojku za Žalgiris! (42:53)

18. minut - Doužer na liniji bacanja, oba puta je precizan (39:53)

17. minut - Skače Kaboklo u reketu, faulira ga Dimša za dodatno slobodno bacanje Brazilca koje je realizovao (38:51)

16. minut - Trojka za Litvance, smanjuju ispod 10 poena zaostatka, Obradović reaguje tajm-autom! (35:44)

15. minut - Precizan sa linije penala Evans (32:44)

13. minut - Novi poeni sjajnog Doužera, Šmits pogađa novu trojku! (31:44)

12. minut - Nova trojka za Partizan! (24:40)

11. minut - Koprivica pogađa sa linije penala, a onda poeni Doužera (23:34)

10. minut - Snašao se Doužer, pokupio loptu i zakucao! A onda, daleka trojka Pantera! (19:27)

9. minut - Kaboklo zakucava! (17:22)

8. minut - Džejms Naneli pogađa trojku iz ćoška uz faul!

7. minut - Evans postiže poene za litvanski tim, pa onda trojka Šmitsa! (10:16)

6. minut - Daleka trojka Kevina Pantera! (5:16)

5. minut - Uspeo je Smailagić da postigne poene za +10 Partizana, pa je morao da reaguje tajm-autom Maksvitis! (3:13)

4. minut - Lako prolazi Kevin Panter kroz odbranu Litvanaca i pogađa (3:11)

3. minut - Birutis je na liniji penala, promašio je jedno bacanje (3:9)

2. minut - Poeni Džejmsa Nanelija (2:7)

1. minut - Sa jedne ruke Zek Ledej pogađa za prednost crno-belih (0:2)

17.55 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 14. kola Evrolige između Žalgirisa i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Žalgirio Arene".

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.