PARTIZANU JE SVETLA BUDUĆNOST Crno-beli rutinski protiv Podgoričana za nastavak pobedničkog niza

22:51 | 16-12-2023

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost rezultatom 96:83 u utakmici 12. kola ABA lige.

KK Partizan
Aba liga Dragana Stjepanović

Budućnost je bolje otvorila meč, a početak utakmice nije delovao obećavajuće za crno-bele. Napravili su Podgoričani seriju 8:2.

Crnogorci su imali i dvocifrenu prednost na dva minuta pre kraja prve deonice.

Ipak, Partizan se vratio trojkom Anđušića i poenima Ledeja sa slobodnog bacanja na minus pet, a Ferel je uz zvuk sirene pogodio za 28:21.

U drugom kvartalu, crno-beli su "upalili motore", pa je prednjačio Naneli, a svoj poenterski učinak je imao i Kaboklo.

Na semaforu je sredinom druge deonice stajao rezultat 40:31.

Do kraja poluvremena, ekipe su koristile svoje napade, da bi Pi Džej Doužer nestvarnim košem iza table pogodio za 50:41.

KK Partizan Aba liga Dragana Stjepanović

Već na startu drugog poluvremena, Doužer je trojkom raspalio navijače u "Areni".

Njemu su se pridružili i ostali igrači, pre svega Kaboklo i Ledej, pa je razlika iznosila +14 u korist beogradskog tima.

U poslednjoj četvrtini, Partizan je rutinski odradio posao i došao do važne pobede.

Najefikasniji u timu crno-belih bili su Kaboklo sa 21 poenom, Doužer je ubacio 17, Ledej je ubacio 12, dok su Vukčević i Panter dodali po deset.

U poraženom timu, najefikasniji su bili Pol sa 16 i Džouns sa 14.

Nakon ovog kola, Partizan je na skoru devet pobeda i tri poraza, dok je Budućnost na skoru od osam pobeda i četiri poraza.

Partizan - Budućnost 96:83 (21:28, 29:13, 26:23, 18:19)

Hala: Beogradska Arena  Sudije: Sašo Petek, Mario Majkić, Josip Radojković

Partizan: Vukčević, Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaboklo

Budućnost: Mihailović, Ilić, Ros, Slavković, Makondu, Ferel, Džouns, Jagodić Kuridža, Viliams, Rajt, Popović, Pol

TOK MEČA:

40. minut - Ferel pogađa trojku. Partizan na plus deset. Jaramaz pogađa trojku iz ćoška i stavlja tačku na ovu utakmicu (96:83).

39. minut - Ponitka pogađa oba slobodna bacanja. Faul u napadu pravi Anđušić. Na drugoj strani, Ferel pogađa (93:80).

37. minut -  Ledej pogađa oba bacanja (91:76).

36. minut - Pol postiže trojku. Budućnost ima jednocifren minus.

34. minut - Fauliran je Anđušić. Pogodio je oba slobodna bacanja (85:71).

32. minut - Mihailović je išao do kraja i pogodio (81:69).

31. minut - Vukčević pogađa trojku. Na drugoj strani uzvraća Mihailović (81:67).

Kraj treće četvrtine. Partizan vodi 78:64.

29. minut - Kaboklo pogađa uz faul. Pogodio je Bacanje (72:59). Na drugoj strani će Jagodić Kuridža imati dva slobodna bacanja.

28. minut - Jaramaz pogađa iz teške pozicije (69:57).

27. minut - Panter pogađa oba slobodna bacanja. Na drugoj strani, Popović krade loptu i postiže lake poene.

26. minut - Kaboklo postiže novu trojku. Njegov 14. poen (63:52). Na drugoj strani, faul u napadu.

25. minut - Makondu postiže poene iz kontre.

24. minut - Vukčević pogađa trojku iz ćoška (60:50).

23. minut - Doužer pogađa sa poludistance (57:48).

22. minut - Zakucava Džouns (55:45).

21. minut - Laki poeni za Slavkovića. Na drugoj strani, Dožer pogađa za tri poena (53:43).

20. minut - Ledej pogađa sa niskog posta (48:41). Doužer je pogodio iza table! (50:41).

18. minut - Panter pogađa za dva (44:39).

17. minut - Serija Podgoričana 6:0. Tajm-aut za Obradovića.

16. minut - Vukčević pogađa za dva. Ferel pogađa za tri (40:34).

14. minut - Naneli pogađa iz ćoška za tri poena. Vođstvo Partizana (33:31).

13. minut - Kaboklo pogađa trojku. Tajm-aut za Budućnost (28:31). Lake poene postiže Naneli (30:31).

11. minut - Ponitka je pogodio jedno slobodno bacanje. Naneli pogađa trojku (25:29).

10. minut - Popović je pogodio jedno slobodno bacanje. Na drugoj strani, Anđušić pogađa trojku (21:26). Ferel stavlja tačku na ovu četvrtinu pogotkom sa poludistance (21:28).

9. minut - Doužer pogađa posle ofanzivnog skoka. Brendon Pol pogađa novu trojku na drugoj strani (14:25).

Doužer pogađa sa poludistance (16:25).

8. minut - Pol pogađa novu trojku za prvu dvocifrenu razliku (12:22). Tajm-aut je zatražio Željko Obradović.

7. minut - Pol pogađa novu trojku iz kornera (12:19).

6. minut - Pol pogađa trojku. Na drugoj strani, Kaboklo postiže osmi poen. Makondu zakucava.

5. minut - Doužer pogađa iz ofanzivnog skoka (10:11).

3. minut - Dva poena postiže Džouns. Na drugoj strani je Panter promašio iz teške pozicije. Kaboklo postiže prvu trojku za Partizan (5:8).

2. minut - Ledej je izvukao faul i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (2:6).

1. minut - Prvu trojku postiže Budućnost.

20:00 - Dobro veče i dobrodošli na derbi 12. kola ABA lige između Partizana i Budućnosti. Tok meča pratite na portalu alo.rs.