KRALJU OSTALA KRUNA NA GLAVI Zvezda ipak nije dorasla šampionu Evrope, Madriđani nastavili sjajan niz pobeda

20:41 | 19-12-2023

Košarkaši Real Madrida pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 72:58 u utakmici 15. kola Evrolige

Zvezda - Real
Marko Metlaš

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Hezonja sa 17 poena, Poarije je dodao 14, dok je Endijaj ubacio 10.

Na drugoj strani, Teodosić je ubacio 14 poena, koliko i Mitrović, dok je Hanga dodao deset poena.

Pred sam početak meča, Fakundo Kampaco srdačno je dočekan od strane bivšeg kluba.

Upravo je Argentinac bio jedan od vodećih igrača na terenu, a svojim pasovima i sjajnim pregledom igre je pomagao saigračima da dođu do nove pobede.

Crveno-beli su odlično otvorili meč, Lazić je postigao uvodne poene, dok je Hanga trojkom raspalio "delije" u prepunoj "Areni".

Ipak, Madriđani su se brzo vratili u meč poenima Ndijajea, Već krajem prve četvrtine, Real se potpuno vratio u igru preko Tavaresa koji je vezao šest poena.

Na kraj prve deonice, otišlo se sa rezultatskim egalom (20:20).

Zvezda - Real Marko Metlaš

Drugu deonicu je obeležio centarski dvojac Reala Poarije - Tavares.

Nije Zvezda imala rešenje za dvojicu visokih centara koji su poene postizali zakucavanjima i sjajnim šutem sa distance.

Već sredinom druge četvrtine je Real imao dvocifrenu prednost koju su održavali do samog kraja.

Treća četvrtina počela je poenima Nedovića, koji je sa Mitrovićem uspeo da malo smanji prednost Reala.

Međutim, u trećoj četvrtini je sjajnu rolu imao Hezonja koji je pogađao sve šuteve.

U poslednjoj četvrtini, Madriđani su sačuvali visoku prednost i pobedili 72:58.

Posle ovog kola, Real Madrid je na skoru 14 pobeda i jednim porazom, dok je Crvena zvezda na skoru pet pobeda i deset poraza.

U narednom kolu, Crvena zvezda će igrati protiv Makabija u hali "Aleksandar Nikolić", dok će Real Madrid dočekati Partizan.

Crvena zvezda - Real Madrid 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11)

Hala: Beogradska "Arena"   Sudije: Emin Mogulkoč, Tomas Travicki, Seržo Silva

Crvena zvezda: Teodosić (14), Hanga (10), Davidovac (3), Mitrović (10), Lazić (5), Simonović (4), Lazarević, Ilić, Geidraitis, Jago, Nedović (4), Tobi (2), Bolomboj (2), Kuzmić

Real Madrid: Demin, Ljulj (5), Kampaco (3), Kozer, Abalde (5), Gonzales, Musa (4), Hezonja (17), Jabusele, Dinj, Tavareš (8), Porier (14), i Endijaj (10)

Tok meča:

40. minut - Davidovac pogađa trojku iz ćoška (58:72).

39. minut - Simonović pogađa oba slobodna bacanja (55:72).

38. minut - Bolomboj postiže lake poene. Obe ekipe meč polako privode kraju (53:70).

37. minut - Mitrović je fauliran. Pogodio je jedno slobodno bacanje.

36. minut - Ponovo pogađa Hezonja (50:68).

35. minut - Fantastičan alej-ap za Hezonju (50:66).

34. minut - Abalde pogađa trojku i čini se rešava pitanje pobednika. Na drugoj strani, Teodosić pogađa levi ulaz (50:64).

Zvezda - Real Alo/ Marko Metlaš

33. minut - Mitrović pogađa jedno slobodno bacanje (48:61).

31. minut - Nedović postiže lake poene (47:61).

29. minut - Hezonja pogađa trojku. Tajm-aut za Sferopulosa.

28. minut - Ndijaje postiže lake poene. Real na plus 17. Uzvraća Mitrović (43:58).

27. minut - Luka Mitrović je pogodio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani, Hezonja pogađa trojku (41:56).

24. minut - Svirana je tehnička greška za Crvenu zvezdu. Hezonja je pogodio jedno bacanje. Hezonja pogađa trojku. Real ima plus 14 (39:53).

23. minut - Hanga pogađa posle sjajnog prodora (39:49).

22. minut - Na drugoj strani Lazić pogađa trojku (37:49).

21. minut - Tavares pogađa sa poludistance (34:49).

20. minut - Hezonja postiže poene na mis-meču. Na drugoj strani, Teodosić je pogodio jedno slobodno bacanje (34:45).

17. minut - Rodrigez pogađa za tri poena (30:38). Na drugoj strani uzvraća Teodosić. Rodrigez pogađa novu trojku (33:41).

14. minut - Hezonja pogađa za tri poena. Simonović pogađa za dva poena (28:31).

13. minut - Teodosić pogađa flouter (24:26). Rodrigez je napravio faul nad Teodosićem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (26:26).

12. minut - Fantastičan alej-ap za Poarijea (22:24).

11. minut - Prve poene u ovoj četvrtini postiže Poarije. Na drugoj strani uzvraća Teodosić i postiže svoje prve poene (22:22).

10. minut - Tobi pogađa posle ofanzivnog skoka. Ponovo Tavares postiže poene. Mitrović je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (20:20).

9. minut - Tavares postiže lake poene (16:16). Ponovo pogađa Tavares. Real vodi (16:18).

8. minut - Ljuj pogađa trojku. Real se vratio u igru. Na drugoj strani, Kampaco je na pravio faul nad Mitrovićem.

7. minut - Istekao je napad Crvene zvezde. Na drugoj strani, Ndijaje pogađa trojku iz ćoška (14:11).

Nedović pogađa oba slobodna bacanja (16:11).

6. minut - Hanga postiže trojku. Tajm-aut za Real (14:6). Ndijaje pogađa oba slobodna bacanja (14:8).

4. minut - Kampaco postiže prvu svoju prvu trojku (11:6).

2. minut - Mitrović pogađa sa jedne ruke. Serija Zvezde 7:0.Na drugoj strani, Ndijaje postiže trojku (7:3).

1. minut - Prve poene upisuje Lazić posle sjajne asistencije Mitrovića. Posle defanzivnog skoka i akcije Zvezde, Hanga postiže trojku (5:0).

18:40 - Crvena zvezda će biti oslabljena neigranjem Šabaza Nejpira koga nema u protokolu.

18:20 - Stigao je Fakundo Kampaco

18:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Crvene zvezde i Real Madrida. Dešavanja iz beogradske "Arene" pratite na portalu alo.rs.

Za višec sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.