PARTIZANOVA ČISTA PETICA "Parni valjak" nastavio da melje, pala je i Valensija

23:00 | 19-12-2023

Košarkaši Partizana pobedili su na gostujućem parketu Valensiju sa 72:67 u 15. kolu Evrolige

Partizan - Valensija
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Crno-beli su tako upisali peti uzastopni trijumf u elitnom takmičenju i sada imaju skor 9-6, dok je Valensija ostala na osam pobeda, a uz to ima sedam poraza.

Tako je šampion Jadrana uspešno započeo turneju u Španiji, pošto već za dva dana gostuje Realu.

Crno-beli su u prvom poluvremenu, koje je obeležio i upad policije na deo tribine gde su bile smeštene pristalice kluba iz Humske, postigli svega 33 poena što zaslugom čvrste odbrane Valensije, što svojim greškama i pre svega nedovoljno dobrim defanzivnim skokom.

Partizan je maksimalnih plus 7 imao u 14. minutu, ali nije uspeo u kontinuitetu da održi visok ritam na obe strane terena što je domaćin znalački iskoristio i na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Po povratku na teren Partizan je preko Ledeja i Kabokla napravio seriju 8:2 i ponovo poveo, da bi na drugoj strani odgovorio Arostegi. Trojku je vratio Džejms Naneli za 44:39 četiri minuta do kraja četvrtine. Razigrao se Ledej u trećem kvartalu, postigao 10. svoj poen za najveću prednost gostiju na meču 49:40.

U poslednjem periodu meča usledila je serija Valensije 14:4 i smanjenje Partizanove prednosti na svega dva poena pri rezultatu 59:57. Naneli i Smailagić su odgovorili na drugoj strani i održali prednost crno-belih. Usledila je i trojka Pantera na dva minuta pre kraja koja je prelomila utakmicu.

Najefikasniji kod Partizana bio je Ledej sa 14 poena, koliko je imao i Naneli, Panter je postigao 13 , uz devet skokova.

Valensiju su predvodili Džons sa 14 i Robertson sa 12 poena. Stefan Jović postigao je tri poena, uz tri skoka i jednu asistenciju.

Valensija - Partizan 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19)

Hala: La Fonteta (Valensija)

Sudije: Roha, Pastusijak, Lezkano

Valensija:  Klaver 9, Puerto 9, Rujvers, Pradilja 5, Džons 14, Ferando, Inglis 6, Jović 3, Ture 4, Hermanson, Robertson 12, Dejvis 8, Lopez-Arostegi 3

Partizan: Vukčević, Ledej 14, Koprivica, Panter 13, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 14,  Anđušić, Doužer 9, Ponjitka 5, Kaminski 6, Kaboklo 7

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana u Valensiji!

39. minut - Zek Ledej pogađa oba penala, Partizan na +6 70 sekundi do kraja.

38. minut - Neverovatni Kevin Panter pogađa možda i ključnu trojku! Ali ne predaje se Valensija.

37. minut - Smailagić je ostao sam u korneru i pogodio za tri! Čuva Partizan prednost. Džons smanjuje na 61:64.

36. minut - Razigrao se Džons, sada je pogodio uz faul, siguran je i sa linije penala. Naneli pogađa jako bitan koš.

35. minut - Džons pogađa za tri, Valensija na -5.

34. minut - Trojka za Valensiju, ali uzvraća Kaminski.

33. minut - Doužer dolazi do važnih poena i prekida seriju domaćih.

32. minut - Serija Valensije 5:0 i Obradović mora da zove tajm-aut.

31. minut - Poenima Doužera kreće četvra deonica, Puerto pogađa trojku.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 53:44.

29. minut - Panter još jednom siguran sa linije za slobodna bacanja, Partizan i dalje ima devet poena viška.

28. minut - Trojka Zeka Ledeja, ide Partizan na +9, Mumbru zove tajm-aut. Sada sudije gledaju snimak, da li je bila trojka Doužera prilikom faula Smailagića u napadu. Ne priznaju se poeni crno-belih.

27. minut - Kevin Panter siguran sa linije penala, crno-beli ponovo imaju osetnu prednost.

26. minut - Trojku pogađa Džejms Naneli, Partizan je ponovo na +5!

25. minut - Au, kakva rampa Alena Smailagića nad Tureom. Verovatno i potez utakmice.

24. minut - Trojku pogađa Lopez-Arestegi. Izvesno je da nas čeka nova drama.

23. minut - Ledej sa zadrškom pogađa jednom rukom

22. minut - Odlično Partizan otvara drugo poluvreme, pravi seriju 6:0 i ima pet poena prednosti.

21. minut - Promašio je Panter slobodno bacanje, ali je uhvatio skok u napadu, a potom poentirao Ledej.

20. minut - Fenomenalni Panter poentira uz faul, pogodio je i dodatno bacanje. Poluvreme, Partizan ima minimalan zaostatak - 34:33 za Valensiju.

18. minut - Valensija po prvi put vodi od početka utakmice - 30:28, Obradović primoran da zatraži novi tajm-aut.

17. minut - Nova troka Robertsona. Stao je Partizan potpuno, pre svega u napadu.

16. minut - Trojka Kasijusa Robertsona preko Ognjena Jaramaza. Odmah Obradović reaguje tajm-autom.

15. minut - Sada Ponitka dolazi do lakih poena, raste prednost Partizana, Mumbru mora da traži tajm-aut.

14. minut - Razigrao se Džejms Nanenli, sada je pogodio za tri, Partizan ima pet poena prednosti.

13. minut - Naneli precizan za dva - 17:21.

12. minut - Trojka Stefana Jovića, Tristan Vukčević pravi grešku u koracima.

11. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u drugoj deonici.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 19:14.

9. minut - Ponjitka pogađa trojku u tranziciji - 12:17. Dejvis smanjuje na 14:17.

8. minut - Dosta nervoze na obe strane, jako mali broj poena u prvoj četvrtini.

7. minut - Ingls je pogoidio samo prvi penal, ali je ofanzivni skok zabeležio Brendon Dejvis, koji će na liniju penala. Promašio je oba!

5. minut - Partizan je bolje otvorio utakmicu, pre svega u fazi odbrane i vodi sa 12:8. Idemo na prvi tajm-aut.

4. minut - Ponovo Valensija do koša dolazi na isteku napada. Kaboklo raspoložen za igru na startu, pogađa dvojku, Partizan vodi 9:6.

3. minut - Sjajna akcija Partizana i zakucavanje Kabokla. Na drugoj strani je Džons pogodio za dva u poslednjoj sekundi napada.

2. minut - Kevin Panter pogađa trojku. Prve poene za Valensiju postigao je Puerto i to sa linije penala.

1. minut - Naneli ne pogađa trojku u prvom napadu, ali i dalje je lopta za crno-bele, odbranila se Valensija.

20.22 - U uvertiri pred ovaj susret, legende Partizana su savladale legende Valensije sa 82:59.

19.58 - Veliki problem za Valensiju što će ovaj meč zbog povrede propustiti Odžele i Harper.

19.55 - Aktuelni šampion Jadrana put Valensije je krenuo sa Frenkom Kaminskim, pa ostaje da se vidi koliko će moći da pomogne saigračima u želji da sruše jednu od do sada neosvojivih tvrđava.

19.52 - Partizan je u odličnoj formi i sa četiri vezane pobede u Evroligi popeo se na četvrto mesto sa skorom 8-6, baš kao i večerašnji rival.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 15. kola Evrolige u kojoj se sastaju Valensija i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Španije.