ZVEZDIN POVRATAK NA POBEDNIČKI KOLOSEK Crveno-beli srušili Makabi u "Pioniru", doktorska partija Teodosića za prekid krize u Evroligi

22:06 | 21-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Makabi u 16. kolu Evrolige rezultatom 92:98

KK Crvena zvezda

Navikli su crveno-beli na obruče u "Pioniru". Ova hala je bila njihov prethodnih sezona. Iako je tim iz Beograda bio gost sigurno se osećao kao domaćin na ovoj utakmici.

Nestvarnu utakmicu odigrao je Miloš Teodosić.

KK Crvena zvezda Foto: EPA/ANDREJ CUKIC

Odlučio je da se igra po njegovim notama. Zabeležio je dabl-dabl učinak od 27 poena i 14 asistencija što mu je donelo indeks korisnosti 40. Sve je radio iskusni plejmejker, ubacio trojke, asistirao, dirigovao igrom i bio pravi vođa na terenu.

Utakmica je neizvesna bila samo tokom prve četvrtine koja je okončana rezultatom 20:20.

Ostatak meča protekao je u znaku crveno-belih koji su odigrali odličan susret i došli do prvog trijumfa u gostima ove sezone.

Makabi - Crvena zvezda (92:98)

Sudije: Sreten Radović, Džordi Aliaga, Alberto Baena

Makabi: Klivlend 5, Veb, Braun 20, Boldvin 22, Menco 2, Sorkin 2, Rivero 8, Koen, Mejer, Nibo 18, Blati 11, Kolson 4

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 27, Hanga 6, Davidovac 5, Mitrović 3, Lazić 4, Simonović 2, Tobi 12, Bolomboj 20, Nedović 3, Geidraitis 16, Dos Santos

39. minut - Trojka Kolsona!

36. minut - Teodosić pogađa sa penala 77:91

35. minut - Nibo zakucava 77:89.

33. minut - Hanga pogađa za tri. A onda Davidovac na neverovatan način pogađa uz faul. Boldvin vrlo raspoložen nova trojka 72:87

32. minut - Lorenco Braun pogađa uz faul, promašuje bacanje. Potom seče loptu Nedoviću i lako poentira 69:81

30. minut - Hanga ubacuje svoju drugu trojku! (69:84)

29. minut - Blat postiže novu trojku za domaćina! (65:79)

28. minut - Nova trojka Miloša Teodosića! Nestvarna partija srpskog plejmejkera (60:75)

27. minut  - Sorkin promašuje šut, a onda Lorenco Braun pravi faul na Hangi i to se koristi kako bi se napravile izmene (58:72)

26. minut - Pogađa trojku Boldvin uz dosta sreće (56:72)

25. minut - Boldvin na liniji penala, precizan je (53:68)

24. minut - Kakva partija Miloša Teodosića! Novi poeni! (50:66)

22. minut - Raspucala se Zvezda, ali Boldvin pogađa trojku (48:62)

20. minut - Hanga pogađa trojku u poslednjoj sekundi za kraj! (42:51)

19. minut - Rivero oprezan pod košem, hvata loptu za nove poene Izraelaca! (37:45)

17. minut - Mitrović polovičan sa linije penala, pa dvojka Blata (35:42)

15. minut - Klivlend pogađa trojku, da vrati u igru Makabi!

14. minut - Tajm-aut za Sferopulosa! (29:34)

13. minut - Ponovo trojka Tobija! Zvezda ima dvocifrenu prednost! (23:34)

12. minut - Nemanja Nedović pogađa trojku, potom Riveriro precizan za dva! (22:25)

11. minut - Zakucavanje Marka Simonovića! (20:22)

10. minut - Kako igra Miloš Teodosić! Tri trojke je pogodio, za 10 poena za sada! A onda uz zvuk sirene Lorenco Braun pogađa trojku iz ćoška za kraj prve četvrtine! (20:20)

9. minut - Boldvin na liniji penala, precizan je (14:15)

8. minut - Nezgodan za Miloša Teodosića! Srećom, nije ništa ozbiljno, pa trojka za Tea! (12:15)

7. minut - Teodosić precizan sa linije slobodnih bacanja (10:10)

5. minut - Nibo ubacuje sa poludistance, potom Bolmboj na drugoj strani (10:6)

3. minut - Pogodak uz faul za domaćina! Potom koš za Lazića u kontri (6:2)

1. minut - Utakmica je počela, Lorenco Braun je pogodio trojku za Makabi!

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 16. kola Evrolige između Makabija i Crvene zvezde. Uz Alo.rs pratite uživo sva dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić."