ZVEZDA ZACEMENTIRALA PRVO MESTO Crveno-beli rutinski protiv umornog Splita, debitovao Gilespi

20:36 | 24-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Split rezultatom 89:67 u utakmici 13. kola ABA lige.

KK Crvena zvezda
ABA liga/Djordje Kostić

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bili su Tobi koji je ubacio 24 poena, Mitrović je ubacio 14, dok je Nedović dodao 11.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Šorter sa 17 poena.

Split je delovao dosta dobro posle prve četvrtine, a crveno-beli su krajem druge deonice brzom serijom 11:0 uspeli da se odvoje na osetniju prednost. U toj seriji su prednjačili Giedraitis i Luka Mitrović.

Najraspoloženiji u prvom poluvremenu bio je Majk Tobi koji je dominirao u reketu, a u prvih deset minuta, slovenački košarkaš je Splitu ubacio 12 poena.

Zvezda je u istom ritmu nastavila u drugom poluvremenu, a Tobi i Mitrović su bili nezaustavljivi.

Treba istaći da je na ovom meču debitovao Zvezdino novo pojačanje, Fredi Gilespi koji je zabeležio tri skoka.

Sferopulos je odmorio Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja, dok su drugi igrači podelili minute.

Na kraju, ubedljiva pobeda crveno-belih rezultatom 89:67.

Posle ovog kola, Crvena zvezda je na prvom mestu sa 12 pobeda i jednim porazom, dok je Split na 11. mestu sa četiri pobede i devet poraza.