JOKIĆEV REKORD KARIJERE ZA SLAVLJE U BOŽIĆNOM SPEKTAKLU Nikola odigrao "lud" meč, Denver srušio Voriorse

Košarka 0

Košarkaši Denvera pobedili su Golden Stejt sa 120:114!

Nikola Jokić
AP Photo/David Zalubowski

Tradicija za katolički Božić u Americi ni ovog puta nije promenjena, a Nagetsi su u sjajnoj utakmici uspeli da savladaju Voriorse.

Jedan od najluđih mečeva u karijeri odigrao je Nikola Jokić koji je meč završio sa 26 poena, 14 skokova i 8 asistencija. Srpski košarkaš je izveo čak 18 slobodnih bacanja i svih 18 pogodio što je njegov novi rekord.

Počeo je Jokić dosta tiho ovaj susret i dugo bio na svega dva poena iz igre, ali je u tandemu sa Džamalom Marejem prelomio utakmicu u finišu.

Denver je u prvoj deonici imao i deset poena viška, ali kada su na teren ušle druge postave, meč je veoma brzo ušao u egal, pa smo gledali rezultatsku klackalicu.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom Voriorsa 54:53, što je nagoveštavalo neizvesno drugo poluvreme.

Smenjivalo se vodstvo jednih i drugih u prvom delu treće četvrtine, da bi Nagetsi napravili seriju 12:4 i poveli 85:77, ali su ih faulovi koštali, pa su gosti lako smanjili prednost pred poslednji kvartal.

Odmah na startu Vigins i Šarić vratili su vodstvo Golden Stejtu, da bi Denver preko Portera i Mareja ponovo preokrenuo.

Upravo je Marej pogodio ključnu trojku na dva minuta pre kraja, a Jokić zakucavanjem u finišu overio trijumf Nagetsa.

Pored Jokića, u redovima Denvera istakao se Marej sa 28 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Vigins sa 22.

Denver - Golden Stejt 120:114 (29:26, 24:28, 39:35, 28:25)

Hala: Bol Arena (Denver)

Denver: Porter 19, Gordon 16, Jokić 26, Koldvel-Pop 16, Marej 28, Braun 6, Holidej, Džekson 2, Džordan, Ki, Naji, Piket, Stroter 2, Votson 5

Golden Stejt: Tompson 9, Kuminga 13, Luni 4, Podziemski 13, Kari 18, Garuba, Džekson-Dejvis 8, Džozef, Mudi, Pol 13, Santos, Šarić 14, Vigins 22

Četvrta četvrtina:

48. minut - Kraj, pobeda Denvera!

47. minut - Trojka Stefa Karija sa devet metara! Jokić ponovo siguran sa linije bacana. Oborio je rekord kada su u pitanju poeni sa linije za penala 18/18!

45. minut - Novi poeni za Mareja i to mnogo bitni, sada je Denver na dva poseda prednosti u odnosu na Golden Stejt 110:105

43. minut - Razigrao se sada naš as i preuzeo stvari u svoje ruke.

42. minut - Konačno Jokić dolazi do poena iz igre. Ali, sada je već izvesno da nas čeka dramatična završnica.

41. minut - Kakvo zakucavanje Džamala Mareja, Denver 100:97, Stiv Ker zove tajm-aut.

40. minut - Ušao je u igru Nikola Jokić koji ima 16 poena, 13 skokova i 7 asistencija.

38. minut - Fenomenalan pas Krisa Pola i poeni Darija Šarića, Voriorsi ponovo vode 92:93

37. minut - Jokić je na klupi na startu četvrte deonice.

Treća četvrtina:

36. minut - Jokić perfektan sa linije penala 12/12, ali je iz igre ubacio samo dva poena.

34. minut - Daje srpski centar i drugo bacanje, a posle kiksa gostiju, pogađa trojku "KCP" za 85:77 u korist Denvera. Ali, samo privremeno, za manje od minut Kris Pol "režira" prilazak gostiju na 85:82.

31. minut - Najlepši trenutak meča se desio u napadu Golden Stejta kada je posle alej up asistencije Golden Stejt došao do poena 78:75

30. minut - Jokić je dvocifren, ima 11 poena, 8 skokova i 6 asistencija.

28. minut - Jokić siguran sa linije penala. Kakva trojka Kleja Tompsona, treća njegova.

27. minut - Jokić loše dodaje loptu Mareju, kome ona beži, pa kreće kontra gostiju - Kuminga nesebično dodaje Stefu Kariju koji tek drugi put na meču daje koš iz igre - 60:63.

25. minut - Dve trojke za 20 sekundi je promašio Stef Kari na startu drugog dela.

Druga četvrtina:

24. minut - Poluvreme, Voriorsi imaju minimalnu prednost, 54:53. Nikola Jokić je postigao 6 poena, ima isto toliko skokova i 4 asistencije.

22. minut - Evo konačno prve trojke Stefa Karija.

20. minut - Kakav pogodak Džamala Mareja, bio je potpuno van balansa, ali ga to nije sprečilo da postigne koš "bez koske".

19. minut - Ponovo Denver vodi, 49:46 za Nagetse. Jokić za sada 4 poena, 6 skokova i 3 asistencije

17. minut - Jokić sada promašuje iz izgledne pozicije. Fauliran je Nikola i ide na liniju za slobodna bacanja, pogodio je oba.

16. minut - Dugo je Denver bez poena, raste prednost Voriorsa, 43:37.

15. minut - CP3 pogađa svoju trojku, i sada se cela klupa Voriorsa upisala od onih koji su ušlu u igru. 35:34

14. minut - Golden stejt koristi odsustvo Jokića i stiže do izjednačenja - 34:34. Razigrao se Dario Šarić, koji je postigao šest poena u kratkom periodu.

13. minut - Nova trojka za Denver koju je pogodio Porter koji je najraspoloženiji u ekipi 32:28

Prva četvrtina:

12. minut - Kraj prve četvrtine, Voriorsi su uhvatili priključak, Denver vodi 29:26.

10. minut - Magičan pas Jokića za Votsona! Srbin se budi, Kari još uvek neprimetan.

9. minut - Upisao se i Jokić, a onda trojka Denvera u tranziciji za +10.

8. minut - Ponovo sjajna akcija Denvera i zakucavanje Portera koji već ima deset poena.

7. minut - Denver drži prednost - 17:10. Jokić je uputio tek jedan šut ka košu, i to bez uspeha. Za sada ima dva skoka i jednu asistenciju.

6. minut - Najveće zvezde, Jokić i Kari još uvek bez poena.

5. minut - Fantastična akcija i atraktivno zakucavanje Portera, Stiv Ker primoran da traži tajm-aut.

4. minut - Klej Tompson pogađa trojku i to je prvi koš Golden Stejta na utakmici.

3. minut - Sjajni Džamal Marej raspoložen na startu, Nagetsi vode 6:0.

2. minut - Denver bolje počinje utakmicu i vodi 4:0, Voriorsi i dalje bez koša.

1. minut - Prvi napad i prvi promašaj Nikole Jokića.

19.37 - Nikola Jokić je lider ekipe u tri najbitnije kategorije. Prvi je strelac tima sa 26.7 poena po meču, prvi skakač sa 12.3 uhvaćene lopte, takođe i prvi asistent sa 9.2 po meču.

19.35 - Denver je posle sjajnog starta, upao u krizu izazvanu povredama nekih bitnih igrača, ali je početkom decembra popravio formu. Na poslednjih osam utakmica "Grumenje" je zabeležilo sedam pobeda, a jedini poraz je doživljen od Oklahome, i to sa poenom razlike. Trenutno je tim trenera Majka Melouna na drugom mestu na Zapadu sa učinkom 21-10. Prva je Minesota sa 22-6. Na svom terenu, Denver ima 11 pobeda i samo dva poraza.

19.31 - Pored ovog duela deo spektakla za Božić su Njujor Niks i Milvoki, odnosno Los Anđeles Lejkersi i Bruklin.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici NBA lige u kojoj se sastaju Denver i Golden Stejt. Uz Alo.rs pratite sva dešavanja iz Bol Arene.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.