CRVENO-BELI ZALUTALI U ATINI Zvezda bez šanse protiv Panatinaikosa, poraz za kraj 2023. godine u Evroligi

22:11 | 28-12-2023

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Crvenu zvezdu sa 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15) u meču 17. kola Evrolige.

KK Crvena zvezda

Izabranici Joanisa Sferopulosa su se na teškom gostovanju u Atini solidno držali do poluvremena, na kom je domaćin imao plus sedam (38:31).

U nastavku igre prednost domaćih je samo rasla, a na kraju je Panatinaikos stigao do prilično lake i ubedljive pobede.

Kod Panatinaikosa se istakao Konstantinos Mitoglu sa 15 poena, Džerajan Grant je dao 14, a Matijas Lesor 13. Zvezdu su predvodili Džoel Bolomboj i Nemanja Nedović sa po 15 poena, a Jago Mateus i Luka Mitrović su dali po 12.

U narednom kolu, 2. januara, Crvena zvezda gostuje Fenerbahčeu.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15)

Hala: OAKA arena

PANATINAIKOS: Kalaicakis, Vildoza, Balcerovski, Slukas, Grent, Nan, Lesor, Adetokumbo, Grigonis, Hernangomez, Mitoglu, Mancukas.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Dos Santos.

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Davidovac pogađa oba penala za 81:65.

39. minut - Lesor lagano poentira i povećava prednost domaćih. Odavno je jasno da je Zvezda upisala novi poraz u Evroligi.

38. minut - Mitoglu pogađa oba penala za "plus 14".

37. minut - Kad god je u padu Panatinaikos večeras, tu je Mitoglu da ih vrati u život. Dvojka za 69:59.

36. minut - Trojka Jaga i Zvezda uspeva da smanji razliku ispod 10.

33. minut - Nedović donosi Zvezdi prve poene u poslednjoj deonici, ali brzo Hernangomez uzvraća.

32. minut - Nan baca alej-ap za Adetokumba i prekida se serija promašaja na obe strane.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Adetokumbo zakucava nakon ukradene lopte Simonoviću. Loša partija Crnogorca.

28. minut - Doleće Bolomboj i prikucava loptu u koš za povratak na sedam razlike. Nan krade loptu i zakucava.

27. minut - Serija pet poena Mitoglua. Prvo poeni uz faul, a onda i dvojka za "plus 11". Bolomboj odgovara dvojkom, ali je i Grent spreman.

25. minut - Jago promašuje zicer, a na drugoj strani kažnjava to Mitoglu. Iskupljuje se Brazilac trojkom, ali Grigonis brzo poentira za dva. Mitrović na dodavanje Lazića dolazi do 12. poena.

24. minut - Dirao je obruč Lesor nakon šuta Jaga i pišu se poeni Brazilcu. Grent na drugoj strani siguran.

23. minut - Bolomboj zakucava i vraća razliku na onu sa početka drugog dela igre.

22. minut - Jago za dva, a onda trojka Grigonisa za "plus 11". Smanjuje Bolomboj sa dva penala.

21. minut - Početak drugog poluvremena i odmah trojka Slukasa.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Slukas siguran za najveću prednost domaćih na meču. Bolomboj ispravlja sopstveni promašaj i dolazi do poena.

19. minut - Pogađa Mitrović, ali brzo stiže odgovor Nana.

18. minut - Grent siguran za dva. Malo poena, dosta grešaka na obe strane. Nakon toga Slukas pogađa trojku za "plus sedam".

17. minut - Nedović dobro završava kontru Zvezde

16. minut - Hernangomez pogađa za dva - 29:25.

15. minut - Nedović za tri! Zvezda se vraća na minus dva.

13. minut - Trojka Grenta, druga na meču. Nedović pogađa za dva.

11. minut - Jago smanjuje na poen zaostatka, ali uzvraća Vildoza.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Mitoglu na jednoj, pa Nedović na drugoj strani za kraj prve deonice.

9. minut - Grent za tri - 18:13, a onda odlična kontra Zvezde i atraktivno dodavanje Jaga za zakucavanje Mitrovića.

8. minut - Ponovo Lesor uz faul. Promašio je Francuz dodatno bacanje. Mitrović na drugoj strani za dva.

7. minut - Bolomboj za dva i peti poen Amerikanca, a onda poeni Mitrovića u kontri za izjednačenje.

6. minut - Lesor polovičan sa penala za 9:7, a onda i lagana dvojka. Muku muče crveno-beli protiv centara.

5. minut - Kalicakis pogađa dvojku i donosi Panatinaikosu prvu prednost na meču.

4. minut - Trojka Bolomboja, prva na meču za Zvezdu. Mitoglu sa penala smanjuje na 4:5, ali Hanga brzo dolazi do poena posle dobrog prodora.

2. minut - Zvezda ne uspeva da čuva Adetokumba koji dolazi do laganih poena. Već dva faula nad centrom Panatinaikosa.

1. minut - Prvi poeni na meču za Luku Mitrovića koji popravlja promašaj Branka Lazića.

20.15 - Utakmica je počela! Prvi napad za ekipu Panatinaikosa.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 17. kola Evrolige između Panatinaikosa i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Atine.