"PANTERI" SLAVILI U NOVOM MESTU FMP nakon produžetka bolji od Krke

20:00 | 29-12-2023

Košarkaši FMP-a pobedili su kao gosti Krku posle produžetka rezultatom 89:87 (81:81) u utakmici14. kola ABA lige.

KK FMP
ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

FMP sad ima skor 5-9, a Krka 3-11. Domaćin je imao plus osam pred početak poslednje deonice, ali je klub iz Železnika uspeo da se vrati u meč.

Krka je vodila 81:77 na samo 20 sekundi pre kraja, ali je FMP uspeo da izjednači i izbori produžetak.

U dodatnih pet minuta FMP je vodio 89:85 61 sekundu pre kraja, a Krka je u finišu promašila šut za novi produžetak.

Vojislav Stojanović, najefikasniiji košarkaš utakmice, dao je 21 poen za FMP. Bojan Subotić je dao 17, Matic Rebec je dao 15, a Nejt Votson i Nikola Šaranović po 10.

Jap Špan je sa 15 minuta predvodio Krku, 11 je dao Marko Radovanović, a po 10 Robert Jurković i Ajzeja Kazins.

FMP u narednom kolu, sledećeg petka, dočekuje Cibonu, dok će Krka u goste Partizanu.