ZVEZDINO DETE SE IGRALO Crveno-beli pregazili Igokeu i spustili zavesu na 2023. godinu

21:48 | 30-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su u Pioniru Igokeu - 80:48 u 14. kolu Admiral Bet ABA lige

Zvezda - Igokea
ABA liga/Dragana Stjepanović

Nije tim Janisa Sferopulosa spram sebe imao ravnopravnog protivnika i videlo se da će utakmica ići u jednom smeru u prvim minutima čime je Crvena zvezda došla do skora od 13-1 na Jadranu.

Sam početak utakmice ostao je obeležen debijem Nikole Topića koji je krenuo meč kao starter zajedno sa Nemanjom Nedovićem, Rokasom Gedraitisom, Dejanom Davidovcem i Majkom Tobijem. I upravo je on postigao prve poene na utakmici demonstriravši još jednom svoj ulaz.

Dobila je Zvezda prvu deonicu sa 31:13, na poluvemenu je vodila sa 47:29.

U nastavku meča, Igokea je nastojala da stigne do egala, ali ništa od toga. Zvezda je uoči poslednjeg kvartala vodila sa 64:44, nedugo zatim na semaforu je pisalo 69:44, pa je jedina dilema bila – koji će biti krajnji rezultat meča.

Potpuno su inferiorni bili gosti u poslednjih 10 minuta i postigli svega četiri poena.

Topić je meč završio sa osam poena, a na to je dodao i pet asistencija. Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Majk Tobi sa 13 i Dejan Davidovac sa 10 poena.

Na drugoj strani istakao se Mario Nakić sa 12.